MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Papież by się ucieszył

Wiadomości: Dolny Śląsk
Środa, 6 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 16:04
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
LUBIN Nauka Jana Pawła II przynosi plon: Polska Miedź obdarowuje chore na raka dzieci.

– Biorąc sobie do serca przesłanie Ojca Świętego o miłosierdziu, przekazujemy pół miliona złotych dla kliniki onkologii i hematologii dziecięcej we Wrocławiu – poinformował wczoraj w imieniu zarządu KGHM w Lubinie Dariusz Wyborski

Poruszony sobotnimi wydarzeniami, prezes KGHM Polska Miedź Wiktor Błądek osobiście złożył na posiedzeniu zarządu wniosek o dofinansowanie dla Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Placówkę łączyła z Ojcem Świętym szczególna więź. Jan Paweł II dwukrotnie przyjmował jej małych pacjentów na specjalnych audiencjach. Lekarze zaświadczają, że watykańskie błogosławieństwa miały niezwykły wpływ zarówno na samopoczucie dzieci, jak i na ich zdrowie.
– Profesor Alicja Chybicka, która prowadzi klinikę, wyjechała na pogrzeb papieża do Rzymu – mówi Dariusz Wyborski, rzecznik KGHM Polska Miedź. – Po powrocie pani doktor uzgodnimy, w jakiej formie przekazać nasz dar; czy lepsza będzie gotówka czy też konkretny sprzęt lub leki.
Gest lubińskiej firmy ma ścisły związek ze śmiercią Ojca Świętego, choć KGHM pomaga wrocławskiej klinice od kilku lat, przekazując na jej potrzeby co roku kwoty rzędu 15-20 tys. zł. Górnicy z kopalni miedzi w Lubinie od września ub. roku jeżdżą oddawać krew dla jej pacjentów. Namawiają kolegów z pozostałych kopalń, by dołączyli do akcji. A ostatnio z myślą o leczonych we Wrocławiu dzieciach założyli u siebie bank szpiku kostnego.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skatepark za frekwencję?

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Trwa nabór do Straży Granicznej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

Politycy komentują wynik wyborów

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Ulica Nadbrzeżna już w nowej odsłonie  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
672
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%