MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Papieskie dziedzictwo

Wiadomości: Polska
Poniedziałek, 4 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 2 kwietnia 2006, 16:16
Autor: BBC
Pontyfikat Jana Pawła II był jednym z najdłuższych w historii Kościoła. Niewielu papieży wywarło tak silny wpływ zarówno na Kościół jak i na czasy, w których żyli.
Papież Jan Paweł II pełnił swą posługę duszpasterską w wymiarze powszechnym, odbywając dalekie podróże i szeroko korzystając ze środków przekazu w głoszeniu światu orędzia wiary, pojednania i pokoju.

Jego gest ucałowania ziemi w każdym odwiedzanym kraju oraz spotkania z setkami tysięcy wiernych na mszach odprawianych pod gołym niebem, stały się znanymi wszędzie symbolami tego pontyfikatu.

„Poprzez te spektakularne podróże Jan Paweł II najlepiej pokazał światu żywotność Kościoła katolickiego” – mówi John Wilkins, redaktor katolickiego tygodnika The Tablet.

Papież Jan Paweł II odwiedził wszystkie kontynenty i prawie wszystkie kraje aby spotykać się z wiernymi i głosić im naukę Chrystusa, a przez to wytyczył nowy styl papiestwa, uwzględniający współczesne potrzeby.

Jego następca będzie musiał pójść w jego ślady. Oczekiwać się będzie od niego talentów medialnych i dobrej znajomości kilku języków.

„Jan Paweł II był wyjątkowym papieżem” – mówi Madeleine Bunting, brytyjska dziennikarka, specjalizująca się w sprawach Kościoła.

„Dla milionów katolików był on prawdziwym Ojcem. A w sprawowaniu swej posługi bardzo umiejętnie korzystał ze środków przekazu. Nigdy przedtem nie mieliśmy papieża tak dobrze znanego i tak popularnego”.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
337
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
12%