MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

“Papierowy teatr 2” w BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 5 lipca 2016, 8:10
Aktualizacja: 8:13
Autor: Manu
Fot. Archiwum BWA
W piątek (8.07) o godz. 18.00 w jeleniogórskiej galerii BWA rozpocznie się wernisaż wystawy “Papierowy teatr 2”. To druga część wystawy polskiego plakatu artystów młodego i średniego pokolenia, a wśród nich postery o tematyce teatralnej i erotycznej z kolekcji Krzysztofa Dydo i Zbigniewa Szumskiego, twórcy Teatru Cinema w Michałowicach. Wystawa potrwa do 3 września.

Autorami prezentowanych na wystawie prac (plakaty będące fotograficznymi kolażami wykonanymi za pomocą komputera, plakaty oparte o literę i typografię, abstrakcję geometryczną i znak) są także artyści, którzy należą do młodszego, aktywnego pokolenia twórców polskiego plakatu. Są to więc prace m.in.: Ryszarda Kaja, Wojtka Kołka, Sebastiana Kubicy, Sławomira Kosmynki, Bartosza Łukaszonka, Kai Renkas, Jacka Staniszewskiego i Moniki Starowicz. Wśród podejmowanych przez nich tematów znajdują się m.in. fantazje na temat znikającego cyrku, promocja zdrowia seksualnego i satyra na rzeczywistość.

Krzysztof Dydo to znawca i miłośnik sztuki plakatu. Zajmuje się polskim plakatem artystycznym. Od roku 1985 prowadzi Galerię Plakatu w Krakowie, a jego zbiory gromadzone od połowy lat 50. tworzą “Dydo Poster Collection”.

Zbigniew Szumski to twórca i reżyser Teatru Cinema z Michałowic oraz dyplomowany artysta plastyk z bogatym dorobkiem, w ramach którego znajdują się plakaty nagradzane na kilku znaczących konkursach zagranicznych. W BWA obejrzeć będzie można będzie jego plakaty towarzyszące wydarzeniom z zakresu teatru, plastyki, muzyki oraz literatury.

Wystawę zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Skarby Opactwa

O knajpach w przedwojennym Lwowie

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ag- 5-07-2016 9:24
zapowiada się interesująco
~ir 5-07-2016 11:56
Dobrze że jest kontynuacja. pamiętam z ubiegłego roku wystawę samych gwiazd polskiego plakatu.A Szumski jest number one!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Zaczytaj się z Jelonką.com

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Nagrody wręczone

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1414
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%