MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Papierowy Teatr 2 otwarty w BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 10 lipca 2016, 11:42
Aktualizacja: 11:45
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
W jeleniogórskiej Galerii BWA odbyło się w piątek (8.07) otwarcie wystawy polskiego plakatu pt. Papierowy Teatr 2. Wernisaż zgromadził wielu jeleniogórzan, dla których każde artystyczne wydarzenie jest sposobnością do przebywania ze sztuką przez duże „S”. Wystawę w Galerii BWA można oglądać do 3 września.

Podczas wernisażu zostały zaprezentowane prace ze zbiorów kolekcjonera i właściciela galerii plakatu Krzysztofa Dydo. Podczas prezentacji uczestnicy mogli zapoznać się z pracami Moniki Starowicz, Zbigniewa Szumskiego, Ryszarda Kaja, Wojciecha Kołka i wielu innych wybitnych artystów.

Plakaty, jak i cała kolekcja Krzysztofa Dydo, to prace starannie wyselekcjonowane. Na pytanie, czy prezentowane plakaty teatralne są bliskie jego sercu odpowiedział: Dla mnie najważniejsze jest, żeby plakat był dobry, dobrze skonstruowany. Cel plakatu to przyciągnięcie i zainteresowanie odbiorców, a to może być nawet plakat reklamowy.

Polski plakat jest bardzo ceniony na świecie, dzięki takim artystom jak: Jan Lenica, Roman Cieślewicz i wielu innych, którzy tworzyli lub w przypadku młodych artystów, tworzą w Stanach Zjednoczonych, we Francji, w Niemczech czy w Meksyku - jak Wiktor Burka, który przez wiele lat pracował w Meksyku i w tym kraju uważany jest za ojca plakatu meksykańskiego.

Czy plakat ma rację bytu w dzisiejszych czasach? - To, że już nie ma miejsca na plakat słyszę od 50 lat, a to nie jest prawdą. Plakat żyje, bo jego miejsce to ulica – powiedział Krzysztof Dydo.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mina na Zabobrzu

Będzie nowa biblioteka w Wojkowie

#Norwidwdomu – poezja

Nagrody wręczone

Soboty z artystami

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Podgórna zarośnięta!

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
110
Tak
47%
Nie
42%
Nie wiem
11%