MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Papierowe prawko będzie nieważne

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 18 maja 2006, 0:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Od 1 lipca wylegitymowanie się papierowym prawem jazdy przy kontroli dokumentów skończy się dla kierowcy mandatem (50-250 zł). Dostanie 7 dni na załatwienie formalności, a jeśli się nie wywiąże, samochód postoi na policyjnym parkingu do skutku.

Ostateczny termin wymiany prawa jazdy na plastikowa kartę mija 30 czerwca. Po tym dniu policjantowi możemy pokazać już tylko nowy dokument. Okres od złożenia wniosku do otrzymania prawa jazdy to ok. 30 dni.

Urzędnicy twierdzą, że tego czasu nie da się w żaden sposób przyspieszyć. Dlatego posiadacze starej wersji mają już tylko dwa tygodnie na wizytę w powiatowych wydziałach komunikacji.

Wniosek trzeba złożyć osobiście, załączając do niego zdjęcie, kserokopię starego dokumentu oraz dowód wpłaty za wymianę dokumentu (71 zł) i znaczki skarbowe (6,50 zł).

Pracownicy wydziału komunikacji zanotowali w ostatnich dniach zwiększony ruch, jednak z dokumentów w urzędzie wynika, że jest jeszcze wielu, którym się nie spieszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Co z dużą ilością nakrętek?

Klasyki zjechały do Kowar

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~jeleniogórzanin 18-05-2006 8:29
Jeśli chodzi o termin uzyskania nowego dokumentu prawa jazdy to ja składałem wniosek o wymiane starego dokumentu na nowy w tamtym tygodniu i po czterech dniach juz odbierałem nowe prawo jazdy. Rozbawił mnie tekst w czołówce tego artykułu "Dostanie 7 dni na załatwienie formalności, a jeśli się nie wywiąże, samochód postoi na policyjnym parkingu do skutku." co ma brak prawa jazdy do zatrzymania samochodu na policyjnym parkingu. Tak sie praktykuje że w przypadku gdy osoba prowadząca pojazd bez wymaganych uprawnieŃ to proponuje się wezwanie osobie kierujacej osobąę mająca ważne uprawnienia lub też samochód można pozostawić pozamykany w miejscu kontroli. Mandat owszem za brak uprawnień.
~jaaaaaaaa 18-05-2006 8:47
planuje przyjechac do jelonki autem,czy te przepisy tez dotycza obcokrajowcow?U nas w Austrii sa normalne papierowe prawa jazdy i dopiero za pare lat beda wymieniane na plastiki
~Jacek 18-05-2006 11:05
a co to ma do zeczy skoro masz autriackie prawko trzy czesciowe to ciebie to nie dotyczy chyba ze masz polskie???
~jaaaaaaaa 18-05-2006 12:36
mam astyjackie prawko i obywatelstwo.pytam sie tak na wszelki wypadek,gdyz(10 lat wstecz) juz mialam problemy z policja w jelonce i prokuratura wytoczyla drogowce wtedy sprawe,ale tym razem niechce sobie robic problemow
~kamil 18-05-2006 15:58
ogulnie to glupota bo za niedlugo ci co wcvzesniej wymienili znowu beda musieli wymienac z tym ze ze znaczkiem Uni Europejskiej Polscy uzednicy niemysla zbyt racionalnie przyklad Tablic rejstracyjnych i drukowanie ich na zapas niedawno podawane w TV
~Michał 18-05-2006 21:49
jeleniogórzanin - jeśli po wyznaczonym terminie będziesz miał nadal stare Prawo Jazdy to nikt ci nie da mandatu za brak uprawnień , ponieważ uprawnienia posiadasz lecz nie masz ważnego dokumętu podczas kontroli i za to dostaniesz mandat 50 zł. za brak dokumętu oraz zostanie zatrzymane stare Prawo Jazdy zmuszając Cię do wymiany na nowe.Różnica pomiędzy brakiem uprawnień a brakiem dokumętu podczas kontroli jest taka, że za jedno dostaniesz mandat 500 zł. a za drugie tylko 50 zł.Pozdrawiam. Na temat zatrzymania poj. na parking nic mi nie wiadomo.Zdaje sie że nie ma takiego przepisu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most już po remoncie

To było podpalenie

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sołectwa kupują defibrylatory

Mysłakowice wzbogacą się o nowy plac zabaw  

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
416
Tak
40%
Nie
55%
Nie wiem
6%