MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Państwowe pod młotek

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 14 kwietnia 2006, 0:00
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Kilkanaście jednoosobowych spółek skarbu państwa oraz większościowe i mniejszościowe pakiety udziałów i akcji pozostających w gestii MSP, a także przedsiębiorstwa państwowe - to majątek, jaki potencjalni inwestorzy mogą jeszcze kupić w regionie jeleniogórskim.

Ministerstwo Skarbu Państwa ogłosiło tzw. listę transferową zawierającą spis firm, których akcje i udziały będą sprzedawane poprzez zaproszenie do rokowań i w ofercie publicznej. Z naszego regionu są na niej 4 firmy.

Najbardziej zaawansowana jest procedura sprzedaży 60 proc. „państwowych” udziałów jeleniogórskiego Dolfameksu. MSP przyjęło dwie oferty inwestorów branżowych zainteresowanych zakupem kontrolnego pakietu udziałów. Pierwszy z nich to konsorcjum utworzone przez Zakład Maszyn Elektrycznych EMIT SA z Fabryką Narzędzi Skrawających FENES SA. Ta ostatnia spółka kontrolowana jest przez kapitał włoski. Drugim oferentem jest spółka „Kuźnia Polska”.

- Ministerstwo czeka teraz na złożenie przez te firmy ofert wiążących. Potem odbędą się rokowania, ale trudno przewidzieć, kiedy cała procedura się zakończy - mówi Jacek Witczuk z MSP.

Cena nominalna jednego udziału wynosi 500 złotych. Przedmiotem rokowań będzie przede wszystkim cena za nabywany pakiet udziałów, program rozwoju spółki obejmujący m.in. zobowiązania do podwyższenia kapitału i inne zobowiązania inwestycyjne, a także zobowiązania dotyczące ochrony interesów pracowników.

Właścicielami pozostałych 40 procent udziałów Dolfameksu są w równych częściach: Metalexport i amerykański Toolmex. Żadna z tych firm jednak nie zgłosiła oferty zakupu pozostałego pakietu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Marszałek Sejmu w Kowarach

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Szansa na remont "zameczku"

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Cezar 17-04-2006 18:56
Dolfamex a nie Dolfameks.
~Edi 15-05-2006 14:52
Niech się ten Witczuk nie wypowiada bo tyle spraw co on położył w MSP to chyba nikomu się do tej pory nie przydarzyło.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Weekend w Bukowcu

Krakowska w budowie

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spacery z przewodnikiem po centrum i Cieplicach

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
378
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%