MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pancerz brudu na autobusach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 28 grudnia 2007, 14:20
Aktualizacja: Sobota, 29 grudnia 2007, 13:09
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Jeśli wzorem czystości miałyby być miejskie autobusy, to Jelenia Góra zajęłaby pierwsze miejsce w rankingu najbardziej brudnych pojazdów komunikacji miejskiej.

Na karoseriach warstwa błota i smaru niezbyt dobrze świadczy o gospodarzu. Pasażerowie, którzy choć otrą się przy wsiadaniu o taki pojazd, mają niełatwą do usunięcia pamiątkę.

Wiadomo – warunki zimowe wiele rzeczy usprawiedliwiają, również i brud na autach. Jednak czystość autobusów powinna być wizytówką przewoźnika, podobnie jak eleganccy i kulturalni kierowcy. Miejski Zakład Komunikacyjny dysponuje chyba myjnią, do której rano – przynajmniej raz na kilka dni – mógłby taki „opancerzony” brudem autobus wjechać.

Niestety – wiele wskazuje na to, że wjedzie, ale dopiero wiosną. I tak oto – zamiast lśnić nowością z drugiej ręki MAN–y oraz inne pojazdy, snują się po mieście szare, brudne i smutne, nie dodając ani splendoru MZK, ani urody ulicom Jeleniej Góry.

Zdjęcie zrobiliśmy przed godz. 11. autobusowi nr 25 na przystanku przy ulicy Mickiewicza.

PS.
W sobotę również około godz. 11 zauważyłem kilka autobusów MZK lśniących czystością... Więc chyba nie jest do końca tak, że w zimie nie powinno się ich myć... Zaznaczam, że były to "siódemki" i "dziewiątki" znacznie bardziej narażone na zanieszczenia niż "25" która ma chyba trzy kursy dziennie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Stop rakowi skóry

Restauratorzy i konsumenci o jeleniogórskiej gastronomii

Komentarze (53) Dodaj komentarz

~ 28-12-2007 14:36
Gdyby redaktor Tejo był posiadaczem samochodu, to wiedziałby, że o tej porze roku już po kilku kilometrach od wyjechania z myjki, samochód wygląda niemal tak samo jak przed wjechaniem na myjkę. Co nie zmienia faktu, że w środku autobusów bywa brudno, ale to wina pasażerów
~tomi 28-12-2007 14:52
"Jeśli wzorem czystości miałyby być miejskie autobusy, to Jelenia Góra zajęłaby chyba jedno z pierwszych od końca miejsc w rankingu najbardziej brudnych pojazdów komunikacji miejskiej." To chyba dobrze? :>
~pfff 28-12-2007 14:58
"Jeśli wzorem czystości miałyby być miejskie autobusy, to Jelenia Góra zajęłaby chyba jedno z pierwszych od końca miejsc w rankingu najbardziej brudnych pojazdów komunikacji miejskiej." - widać, że z logicznością wypowiedzi jest kiepsko;p
~VisaMasterBlaster 28-12-2007 15:02
karcher - 200zl pracownik - 100zl/1sztuka wrażenia : Bezcenne ........za resztę zapłaci.......sz kto zapłaci? Pan Pani ja nie płacę:)))
~AgnieszkaIII 28-12-2007 15:21
Czy "brudny" piszemy przez "o' kreskowane ?
~AgnieszkaIII 28-12-2007 15:23
Konkretnie chcialam zapytac o cyt "brud na autach":) <br><br> <i> przepraszam - poprawione - może dlatego, że w Warszawie mieszkałem na Bródnie, i tam autobusy były jeszcze bardziej brudne :-) TEJO </i>
~jaa 28-12-2007 15:38
<i> regulamin złamany </i>
~iceman 28-12-2007 15:45
Co mnie obchodzi kto zapłaci, mają wliczone to w biletach. I choćby mieli je myć codziennie to ich zasra** obowiązek! tu nie chodzi czy ktoś ma auto lub nie. Polska to chyba największe automobilne brudasy europy. Zapraszam na drogi niemieckie... tam cieżko znaleźć brudne auto, nie wspominam już o autobusach komunkacji miejskiej które to zawsze są czyste. Autobusy są myte nawet w czasie przerw na pętlach... Pojawia się autobus i stoi też autko, wychodzi pracownik i myje wodą te autobusy. To są specjalnie przystosowane do tej czynności miejsca, brudna woda ścieka do specjlanego zbiornika z którego to jest po napełnieniu wypompowywana. Ileż my się musimy uczyć od europy, strasznie jesteśmy mentalnie zacofani i nie tylko mentalnie...
~solista -MK 28-12-2007 15:48
Panie ! - brud , smród to przywara naszej spoleczności to nasz trwaly obyczaj- nie bez powodów mówia na zachodzie że pijany jak Polak a brudno jak w Polsce. A to prawda przecież miasto jest tak brudne , dowody wiszą w postaci stalych brudnych cieków na na scianach już na nowo nawet wymalowanych kamienicach, na gzymsach i parapetach leży gruba warstwa brudu.Tan kurz i brud bierze się z niemytach i nie dokladnie zamiatanych ulic - do tzw.czystej powierzchni zwlaszcza w narożnikach,progach, Radni i odpowiedzialna spólka miasta za czystośc ulic nie ponosi konsekwencji- kladzie lagę bo od nich nikt tego nie wymaga a fora na ich utrzymanie plynie,wiosną trąby powietrzne unosza ten pyl, kurz we wszystkie strony miasta na budynki i mieszkańców-powoduje to też choroby oczu, grrdla z tego masowego kurzu, tak jest caly rok .Na zachodzie myje sie domy i ulice lacznie z kratkami sciekowymi kilka razy w miesiącu .Dlatego na zachodzie nawet po deszczu czy wiosennych roztopach samochód obcieknie z wody jeżdżąc po ulicach i jest czysty nie mówiąc o otoczeniu.Czy my już jestesmy w Unii i Schengen ? Kiedy zmienimy ten obraz Polski? Nie wspominam o oprawach studzienek i kratek ściekowych- po prostu kalectwo technologiczne dziury i koślawe dekle, brakoróbstwo i to na glównych ulicach miasta! A autobusy to wypadkowa brudnych ulic, niechlujnej firmy , polskich tradycji , obyczajow i ulomność rządzacych.
~Rysiek 28-12-2007 16:06
Szanowny Panie Tejo. Kazdy posiadacz samochodu wie, ze nie nalezy go myc w zime. Woda wplywa wszedze a reszte robi mroz. Zamarazaja zamki, szyby, drzwi przymarzaja do uszczelek a umyte auto robi wrazenie, przez pierwsze 3km jazdy, pozniej wyglada jak przed myciem. Uruchomienie (a czasem nawet otworzenie) auta na nastepny dzien po myciu to naprawde sztuka. Czy naprawde w Jeleniej nie ma wazniejszych spraw niz brudne autobusy? Tworzenie rankingow brudnych czy brudniejszych autobusow naprawde nie ma sensu, one w kazdym miescie o tej porze roku wygladaja podobnie. Pozdrawiam
~xxx 28-12-2007 16:08
nie tylko jelenia góra ma z tym problemy. Tu jest fotka Solarisa Urbino 18 z PKM Świerklaniec zrobiona w Katowicach. ( on ma kolor taki niebieski jak z przodu ) http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-212419.htm
~Piciu713 28-12-2007 16:17
Masakra! Niedosc ze autobusy prawie takie jak w niemczech to jeszzce brudne. MZK powinno o to zadbac
~mzk 28-12-2007 16:30
<i> regulamin złamany </i>
~_rymcycymcy____ 28-12-2007 16:57
U nas w USA to nie do pomyślenia !!! Nie tylko są czyste autobusy, ale nawet ulice mamy tak wyglancowane, że można z nich jeść hamburgery jak komuś upadnie.
~adam 28-12-2007 17:11
Jaki pan - taki kram, mówi znane polskie przysłowie. W tym wypadku świetnie oddaje ono problem MZK. Brudne autobusy gorszą nas i przyjezdnych "w turystycznym" mieście , nie tylko jesienią czy w zimie . Poziom totalnego niechlujstwa - najlepiej daje się zauważyć wewnątz autobusów w dni słoneczne. NAJLPEIEJ wtedy widać, że szyby są pomazane , a nie umyte i jaki bbrud jest po kątach podłógi . Jednym słowem wstyd ! Do tego przeslonięto szyby największych autobusów - siatką na nieliczne reklamy, przez co pasażerowie czująa się w nich, jak zwierzęta w klatce. Wszystko pod okiem i za akceptacją dyrektora - nie wymienianego od dzisięcioleci . A może tak, by coś zmienić na lepsze - w myśl przysłowaia , że nowa miotła lepiej pozamiata ... No tak , ale musilibyśmy mieć wymagającego i odważnego prezydynta, który słuchałby opinii mieszkańców i nie unikał szybkego podejmowania decyzjii ... Tymczasem musimy to wszystko znosić, i jeszcze nie narzekać, lecz pokornie płacić podatki , bo oni znowu liczą na podwyżki !
~rot 28-12-2007 17:21
Redaktor jest fachura tylko nie pomyslal o tym ze jak autobus wyjezdza na linie o 4 rano to temperatura na zewnatrz wynosi -12 podobna jest kiedy autobus zjezdza z linii czyli okolo 23, umycie go i odstawienie na plac moze byc ciekawym eksperymentem. Kiedy rano przyjdzie po niego kierowca moze byc calkiem smiesznie
~mzk 28-12-2007 17:25
Autobusy obsługujące linie całodzienne (przez 2 zmiany od 4:30 dom23:30) myte są codziennie po każdym zjeździe na bazę a z zajezdni wyjeżdżają czyste. Proszę sobie pojeździć od godz. 4,30 po mokrej i brudnej nawierzchni naszych ulic - ciekawe czy po 6 godzinach jazdy w takich warunkach jakiekolwiek auto będzie czyste?
~legenda xxx 28-12-2007 17:37
jeżeli chodzi o brud na autobusach to po umyciu w taki mróz wszystko marznie, nawet drzwi i niemożna ich otworzyć !!! może to jest potrzebne ? dlamnie nie ma różnicy jak wygląda autobus z zewnątrz, ważne jaki jest wewnątrz bo ja na autobusie nie siedze tylko w autobusie !!!
~Pawel 28-12-2007 17:51
wydaje mi sie ze wiele krzyku o nic. pewnie fotka byla zrobiona po kilku godzinach jazdy autobusu. autobusy rano zawsze wyjezdzaja czyste z zajezdni. no chyba ze przez ostatnie mrozy nie mozna ich bylo umyc...
MALKONTENT 28-12-2007 18:30
28-12-2007 16:57 | ~_rymcycymcy____ | [usuńcie ten wpis] IP: *.adsl.tpnet.pl U nas w USA to nie do pomyślenia !!! Nie tylko są czyste autobusy, ale nawet ulice mamy tak wyglancowane, że można z nich jeść hamburgery jak komuś upadnie. GOśCIU łASKAWIE ODWAL SIę OD JELONKI ZAJMIJ SIę SWOJą AMERYKą I NIE ZABIERAJ GłOSU JAK NIE JESTEś TUTAJ !!!!!!!!!!!PATRZ UWAżNIE NA HAMBURGERA ,ABY TO G....O NIE UPADłO CI NA CZYSTą ULICę NOWEJ OJCZYZNY
~kmam 28-12-2007 18:48
Za zaklejenie szyb w autobusach powinno się wlepić dyrekcji MZK mandaty. Brud Wam przeszkadza, a moja klaustrofobia to nie.
~ciepliczanin 2 28-12-2007 19:09
Nie chodzi o to czy autobusy w Jeleniej Górze są brudne czy też nie. Chodzi o to, że moja ulubiona do niedawna "Jelonka" staje się po woli portalem powszechnego krytykanctwa wszystkiego i wszystkich. Staje się to już niesmaczne. Świadczy o braku pomysłów (i umiejętności?) na profesjonalny, rzeczowy felieton itd. Młodzi ludzie a tacy malkontenci. <br><br> <i> Wielu mieszkańcom nie podobają się i drażnią ich brudne autobusy... to jest rzeczywistość - miły ciepliczaninie, a nie krytykanctwo :-)- TEJO </i>
playmen-piotr 28-12-2007 19:40
Brudne autobusy to ruchoma antyreklama MZK. Ale ja nie o tym, bo ten brud w końcu ktoś zmyje :-). O wiele bardziej irytują mnie "mądre inaczej", reklamy produktów które po prostu muszę mieć! - ja nic nie muszę, jestem wolnym człowiekiem - Natomiast kupując bilet oczekuję ba, wręcz żądam aby usługa wykonana była na właściwym, zgodnym z przyjętymi standardami poziomie.
~ 28-12-2007 19:42
jeżeli te autobusy zajmują ostatnie miejsce w rankingu na najbardziej brudne (tak jak to zostało napisane) to znaczy że są one czyste! Myślcie jak coś piszecie... <br><br> <i> dzięki - poprawione </i>
~xxx 28-12-2007 19:42
Jelonka jak zwykle szuka sensacji, śmieszni jesteście jak piszecie takie głupoty.
~KrzychuJG 28-12-2007 20:16
Autobusy myte są po każdym dniu pracy, ale przez ostatnie mrozy (szczególnie nocą) mycie autobusu i zostawienie go pod niebem spowodowało by całkowite oblodzenie pojazdu. Dzisiaj w środku dnia myto wszystkie pojazdy, które zjeżdżały ze szczytu do zajezdni, brudne jeździły tylko te na całodziennych brygadach. Zgadzam sie także że przy takich warunkach drogowych umyty autobusu za długo nie będzie czysty.
~Piechowice88 28-12-2007 20:44
no przeciez nie tylko autobusy są takie brudne.. Rozejrzyjcie sie na ulicach jak wyglądają osobówki.. niektórym to nawet tablic reejestracyjnych nie widać :D Sama jeżdze autobusem często dosyć.. i Uwierzcie.. jak Ktoś Uważa i nie Ociera sie o autobus to plam nie ma :P
~iceman 28-12-2007 21:13
ciepliczanin 2... my tacy młodzi malkontenci a Ty stary a taki głupi... Lepiej niech krytykują niż liżą dupe jak inne media tego regionu! Akurat to jest bardzo ważna sprawa, bo autobusy to nasza wizytówka miasta. A jak Ciebie to nie porusza, to znaczy iż masz miasto w przeręblu pupnym oraz nas wszystkich również w tym samym miejscu, gdzie plecy zmieniają swoją szlachetną nazwę. Jak ktoś ma problem z przyswajaniem krytki to kłania się mu w pas Jan "Pesio" Peszek. Czystość pojazdów objawia charakter ludzi. Często tacy wysiadają z brudnych aut i mają też ubłocone buty pomimo, że dumnie napinają się w garniturze... A w domu wcinają konserwy. Jak patrze na upaprane auto to się zastanawiam czy kierowca też ma świeże majtki bez nalotu brązowego... I takie gadanie o mrozie i wodzie oraz majętności posiadania auta... Jakoś na zachodzie dają z tym rade, lecz u nas to jest po prostu nie do wykonania. No właśnie u nas. Czemu zawsze musimy być gorsi, brudni, określani złodziejami i pijakami... nie jesteśmy jakimiś "patolami" (bez obrazy Patoll), stać nas na wszystko co ma zachód... problem w tym, że nam się nie chce... Niestety. Więc żyjmy w brudzie, rzucajmy sobie kłody pod nogi i sumiennie oszukujmy się, że jest dobrze bo my Polacy jesteśmy najlepsi i w ogóle cacy glacy...
~Piechowice88 28-12-2007 21:30
no przeciez nie tylko autobusy są takie brudne.. Rozejrzyjcie sie na ulicach jak wyglądają osobówki.. niektórym to nawet tablic reejestracyjnych nie widać :D Sama jeżdze autobusem często dosyć.. i Uwierzcie.. jak Ktoś Uważa i nie Ociera sie o autobus to plam nie ma :P
~Jowita 28-12-2007 21:31
Dajcie juz spokój redaktorowi.Ma on bowiem racje brudne autobusy świadczą o MZK,które nie potrafi zadbać o czystość pojazdów i marne jest tłumaczenie,że jest zima i mróz!
~radzik 28-12-2007 21:43
Brud w autobusach jak na ich karoseriach nie można tłumaczyć warunkami pogodowymi czy mentalnością Polaków... Dziwne, że PKS Tour JG potrafi zadbać o czystość, a jeżdżąc autobusami tego przewoźnika nie zaobserwowałem większego niedbalstwa. Autobus MZK ze zdjęcia (tak na marginesie szkoda, że w taki sposób dba się o nowe nabytki miasta) jak i inne, które widziałem w czasie świątecznych odwiedzin wyglądają tragicznie. Jeśli ten autobus był myty raz w tygodniu to i tak należy uznać to za sukces...
~jejcam 28-12-2007 22:56
<i> regulamin złamany :-) </i>
~pasażer pksu 29-12-2007 0:06
Dyrekcjo MZK prosze skierujcie wasze służby porządkowe na podpatrzenie jak mają wyglądać autobusy na jeleniogórski dworzec PKS,tam codziennie przyjerzdzają planowe autobusy relacji Głogów-Karpacz,zerknijcie sobie na autobusy PKSu głogowskiego(białe z zielonym paskiem) czy też autobusy PKSu poznańskiego,pelna kulturka czysto i schludnie,na zewnątrz i wewnątrz,a kilometry dzienne robią większe i w gorszych warunkach.
~_rymcycymcy___ 29-12-2007 0:21
Malkontencie ...u nas w USA nie do pomyślenia żeby komuś coś usuwano, a szczególnie wpisy pod artykułem. Malkontencie uśmiechnij się, wiosna tuż, tuż ...jeszcze tylko z pół roku i będzie cieplej, a na ulicach pojawią się czyste, pachnące busy ;)))
~ziomal 29-12-2007 5:42
Automyjnia "Błysk" ul.WIncentego Pola 10. Polecam :P
~piter 29-12-2007 8:46
Brudne fakt kierowcy niegżeją zamkną sie w swoich kabinach i mają nas w wiadomo są niemili niewszyscy oczywiscie jeden każe przyciskac gózik do otwarcia drzwi drugi lache kładzie nawet jak przyciśnie sie gózik to sie niezatrzyma a bilety drożeją do Mysłakowic rano jedzie ładny ciepły ałtobus a pózniej stare nieszczelne przewiewne głośne a bilety drożeją oco to chodzi wlaściwie młodziez po dyskotece przewaznie 6 rano w niedziele jedzie ałtobusem nr 3 zapita cóchnąca klnie wyzywa nieliczy sie z nikimi zniczym a kierowca co nic siedzi cicho zamknięty bo się boi ludzie w racający z pracy muszą wysuchiwac tej dziczy czy to sie kiedyś zmieni z pozdrowieniami pasazer
~ciepliczanin 2 do Tejo 29-12-2007 13:27
Nie chodzi o brudne autobusy! Macie rację. Powinny być czyste! Ale o powszechnie panujący "nastrój" w "Jelonce". Nie wierzę, że nie potraficie dostrzec jakichś pozytywów (to też jest rzeczywistość). Przeanalizujcie 100 ostatnich felietonów. Np. (+) pozytywny, (-) negatywny. Zobaczycie co Wam wyjdzie. Pozdrawiam. <br><br> <i> To też jest, miły Ciepliczninie, odzwierciedlenie rzeczywistości... może lukrować? Ale co to da? </i>
~dodo 29-12-2007 13:51
w niektórych firmach jest tak ze kierowca zjeżdzając na bazę (do zajezdni) ma obowiązek zatankować i umyć pojazd przed zdaniem auta. i tak powinno być również w mzk
MALKONTENT 29-12-2007 14:50
do rymcycymcy proszę pana skopiowałem pański artykuł i go wkleiłem ,więc nic nikomu nie sugerowałem o usuwaniu!!!!!jestem przeciwnikiem sterowania wypowiedziami innych osob !!!STWIERDZAM TYLKO żE NIE JEST PAN MIESZKAńCEM JELONKI I NIE ZABIERAJ PAN GłOSU W SPRAWACH TAKOWEJ!!!!ZAJMIJ SIę WAść PROSZę SPRAWAMI " U NAS W AMERYCE " I DAJ PAN SOBIE SPOKóJ Z POLSKą!!! SKONCENTRUJ SIę PAN NA NOWYCH PANACH ,BO MOżE PANA SPOTKAć ROZDWOJENIE JAźNI I CO WTEDY?????/SOVIET UNION???
MALKONTENT 29-12-2007 14:50
do rymcycymcy proszę pana skopiowałem pański artykuł i go wkleiłem ,więc nic nikomu nie sugerowałem o usuwaniu!!!!!jestem przeciwnikiem sterowania wypowiedziami innych osob !!!STWIERDZAM TYLKO żE NIE JEST PAN MIESZKAńCEM JELONKI I NIE ZABIERAJ PAN GłOSU W SPRAWACH TAKOWEJ!!!!ZAJMIJ SIę WAść PROSZę SPRAWAMI " U NAS W AMERYCE " I DAJ PAN SOBIE SPOKóJ Z POLSKą!!! SKONCENTRUJ SIę PAN NA NOWYCH PANACH ,BO MOżE PANA SPOTKAć ROZDWOJENIE JAźNI I CO WTEDY?????/SOVIET UNION???
MALKONTENT 29-12-2007 14:51
do rymcycymcy proszę pana skopiowałem pański artykuł i go wkleiłem ,więc nic nikomu nie sugerowałem o usuwaniu!!!!!jestem przeciwnikiem sterowania wypowiedziami innych osob !!!STWIERDZAM TYLKO żE NIE JEST PAN MIESZKAńCEM JELONKI I NIE ZABIERAJ PAN GłOSU W SPRAWACH TAKOWEJ!!!!ZAJMIJ SIę WAść PROSZę SPRAWAMI " U NAS W AMERYCE " I DAJ PAN SOBIE SPOKóJ Z POLSKą!!! SKONCENTRUJ SIę PAN NA NOWYCH PANACH ,BO MOżE PANA SPOTKAć ROZDWOJENIE JAźNI I CO WTEDY?????/SOVIET UNION???
~SPIDI 29-12-2007 15:09
<i>nie łamać regulaminu :-) </i>
piipi 29-12-2007 15:42
......mieszkam w centrum Jelonki i wiem ,jak jest z ta czystoscia naszego miasta.Piszecie autobusy brudne ,a jak wygladaja nasze "czyste"ulice ,nasze z "czysta"lewacja domy? "Oszczedni" z J.G pala w swoich piecach wszystko,samochody"dziadki" bez katalizatora.Ochrona srodowiska-to pierwszy krok,a autobusy beda czyste i powietrze w Jelonce.....super
~zg-rzanin 29-12-2007 18:45
zaraszam do Zielonej Góry gdzie MZK może być przykładem solidnie prowadznej firmu przewziwej nasze autobusy może i nie lśnia ale nie wyglądają tak ponuro, a tak poza tym niawno pojawił sie pomysł automatów na przystankach w jg. W zg to juz przerabialiśmy i okazało sie totalna klapa mamy owszem na głównych przystankacha ale mzk zrezygnowało ze względu na awaryjnośc i zamontowało automaty w każdym autobusie i po kłopocie bilet kupuje sie w busie (i tylko w busie) automat wydaje resztę kasuje sie i jedzie i zniknąl problem szukania punktu sprzedarzy biletów. A ost jechałem w jg i aż mi sie włosy jeżyły demba jak można wsiadać tylko jednymi dźwiami kierowca jednocześnie kierując wydaje reszte przecież to niebezpieczne !!! i niezgodne z przepisami ruchu drogowego !!
piipi 29-12-2007 20:25
.....do MALKONTENTA,czy ty nie "kapujesz",ze Rymcycymcy to "Swoj Chlop"! "Rymcus" tylko podpuszcza,aby Was do myslenia troche "rozkrecic"....
MALKONTENT 29-12-2007 22:21
do piipi ! jeśli to prawda co napisałeś to przyznaję się bez bicia że gościu mnie zagotował na maxa!!! przyjrzę się mu bliżej i wielkie mu brawa !!!!!! ZANOSI SIę NA TO żE WAćPANA POLUBIę!!!!!HEY
piipi 29-12-2007 23:50
.....MALKONTEN, a co to znaczy "zagotowac na maxa"?,bo nie spotkalam sie z takim okresleniem....,przepraszam jezeli blad zrobilam!
~ciepliczanin 2 do Tejo 30-12-2007 7:21
Masz rację drogi Tejo. Nie powinienem więcej lukrować "Jelonce" skoro nie chcesz zrozumieć spraw oczywistych. Chodzi o obiektywizm. I tak pozdrawiam. <br><br> <i> Miły Ciepliczaninie, chyba dla Ciebie specjalnie napiszę felieton :-) </i>
~tomi 30-12-2007 8:39
<i> regulamin złamany </i>
MALKONTENT 30-12-2007 11:17
DO PIIPI zagotować na maxa oznacza dokładnie to co napisałem!! zagotować: zdenerwować , wnerwić, wk....ć,doprowadzić do szału!!! maxa: najbardziej ,tak że bardziej się już nie da!!!!nie traktuj wyrazy max jako formy zdrobnienia imienia męskiego maxsymilian (chyba troszkę przegiąłem) pozdrowionka
piipi 30-12-2007 14:03
..,,MALKKONTET,dzieki....zrozumialam,a jak to samo"okreslenie"odnosi sie do Maxmiliany?
piipi 30-12-2007 15:19
...przepraszam mala pomylka,bo prawidlowo to imie,tak brzmi:Maximiliany....
~tomi 2-01-2008 18:03
<i> pozdrawiam niewyżytego Tomiego :-) i tak tego nie zamieszczę :-) </i>

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Będzie bezpieczniej

Pożar auta przy rondzie  

Warto zakisić nie tylko ogórki

Lista Lewicy do Sejmu

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
425
Tak
80%
Nie
16%
Nie mam zdania
4%