MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Pan "stop" ochroni przed piratami

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 16 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 17 maja 2007, 11:22
Autor: Angela
Fot. Angela
Bezpieczniejsze dojście i powrót ze szkoły dla uczniów z Domu Dziecka TIS.

Nie muszą obawiać się pokonania ruchliwej obwodnicy dziewczęta i chłopcy, którzy dochodzą tamtędy na zajęcia w Szkole Podstawowej nr 13. Nad ich bezpieczeństwem czuwa od pewnego czasu „pan stop”, czyli Ireneusz Trela ze znakiem drogowym wzywającym kierowców do zatrzymania się przed przejściem dla pieszych.

– Droga jest niebezpieczna i bardzo ruchliwa, właśnie w takich porach, kiedy dzieci nasze idą i wracają ze szkoły – mówi Żaneta Babul, dyrektor DD TIS.
Często jeden kierowca zatrzymał się, żeby przepuścić dzieci. Drugim pasem jechał następny i nie miał zamiaru stawać, choć widział uczniów. Byli też tacy, którzy rozpędzali się i stwarzali realne zagrożenie dla bezpieczeństwa nie tylko wychowanków TIS-u.
Dom Dziecka prosił o zamontowanie sygnalizacji świetlnej, ale nie było to możliwe ze względu na istniejące już rondo.

Rozwiązaniem okazało się wyszkolenie pracownika placówki, który jako pierwszy wchodzi teraz na jednię ze znakiem „stop”.
Ireneusz Trela, który przeprowadza dzieci przez jezdnię, mówi, że znak rzeczywiście działa na kierowców. – Teraz grzecznie zatrzymują się przed przejściem i przepuszczają dzieci – podkreśla I. Trela.

Zanim stanął ze znakiem przy jezdni, musiał odbyć specjalne szkolenie w Strzegomiu.
W rozwiązaniu problemu pomogła fundacja „Bezpieczna Droga do Szkoły”, która za szkolenie zapłaciła i wyposażyła dzieci w odblaskowe kamizelki. Dzięki nim wychowankowie będą jeszcze bezpieczniejsi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~lukaszjg 16-05-2007 17:44
Oj MariuszMariusz ale Ty pozytywnie zakręcony jesteś :P - szkoda że jest w tym mieście tylko kilka takich osób...
~pawel 16-05-2007 18:14
gratuluje pomysłu wreszcie ktoś zadba o młodych ludzi Greatulacje pomysłu a tak po za tym to jest niz demograficzny
~mieszkaniec jelonki 16-05-2007 19:17
APEL DO OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z USŁUG PEC W JELENIEJ GÓRZE,PEC ZNALAZŁ DOSKONAŁY SPOSÓB NA ZNIWELOWANIE SWOICH STRAT SPOWODOWANYCH ŁAGODNĄ ZIMĄ NASZYM KOSZTEM,W TEJ CHWILI NA DWORZE JEST 22 STOPNIE A ONI GRZEJĄ NIC WAM NIE DA TO ŻE MACIE ZAKRĘCONE KALORYFERY BO SĄ TZW. KOSZTY WSPÓLNE CZYLI OGRZANIE KLATEK I PIWNIC ,KOSZTY NALICZANE W CZARODZIEJSKI,KOSMICZNY NIEMOŻLIWY DO ZWERYFIKOWANIA I PODWAŻENIA SPOSÓB NA MOIM PRZYKŁADZIE WYGLĄDA TO TAK:RACHUNEK 1630 ZŁ Z CZEGO 490 KWOTA Z OPOMIARÓW W MIESZKANIU A 1140 ZŁ TO KOSZTY WSPÓLNE .WNIOSEK -JESLI MYSLICIE ŻE W TYM ROKU DOSTANIECIE NISKIE RACHUNKI ZA OGRZEWANIE TO SIĘ MYLICIE ZAPŁACICIE TYLE SAMO A MOŻE I WIĘCEJ ZAINTERESUJCIE SIĘ TĄ SPRAWĄ BO JESTEŚMY NAJZWYCZJNIEJ OKRADANI MOŻE REDAKCJA ZAINTERESUJĘ SIĘ TĄ SPRAWĄ
~JABD 16-05-2007 19:27
Należy się drobne sprostowanie, stało się to za pośrednictwem fundacji o nazwie Jeleniogórska Akcja Bezpieczna Droga, jest to jedna z kilku akcji. Fundacja to nie tylko Mariusz, choć jest głównym motorem działań i skarbnicą pomysłów, chwała Mu za to, ale też należy się podziękowanie wszystkim ludziom dobrej woli,wszytskim firmom które wspierają akcje. Pozdrawiam wszystkich wspierających akcje fundacji.
~jejku 16-05-2007 20:36
ale to już było i krytykowano to wielce aż do zaprzestania.powód: wymysliły to potwory z SLD (czy jak to sie wtedy nazywalo)
~Jarek 16-05-2007 22:13
A może by przy szkołach postawć rewirowych ze Straży Miejskiej. Kwalifikacje i praktyke majom , a blondyn z wiochy pod jelonką kilka lat na parkingach służył. To wiedzę ma.
~czytelnik 17-05-2007 9:00
STRAZ MIEJSKĄ USTYUŁOWAĆ W TYM REJONIE NIECH BĘDĄ WIDOCZNI BO NAWET PRZY TAK LICZNYM SKŁADZIE U NICH NIKOGO NA ULICACH NIE WIDAĆ NIECH ZAKŁADAJĄ KAMIZELI I PILNUJĄ TISU I PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH MAŁO TEGO CZASAMI RUCH DROGOWY MÓGŁBY POSTAWIĆ TAM FOTORADAR I NA SPÓŁDZIELCZEJ BO ODKĄD GO MAJĄ TO ZROBIŁ SZAŁ KILKUDNIOWY W CENTRUM I ZNIKNĄŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
~10:39 17-05-2007 10:40
"wychowankowie będą jeszcze bezpieczniejsze" - WHAT?!
~jolcia 17-05-2007 10:42
Pan Trela to duży facet wieć kierowcy sie Go boją i widza :)
~do Lukasz 17-05-2007 13:13
mariusz Mariusz dlaczego piszesz łukaszjg sam sobie kadzisz nie rób sam sobie rozgłosu i popularności i tak wszyscy wiedzą co z ciebie za ziółko Będą jakieś wybory czy co/???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Osuwiska na obwodnicy

Senator zachęca do głosowania na maszty

Kampania ławkowa

Zadbaj o swój zdrowy sen, wybierając materace Janpol oraz Hilding

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
909
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%