MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Pan na złotej Wiśniowej Polanie

Wiadomości: MIŁKÓW
Poniedziałek, 8 listopada 2010, 9:26
Aktualizacja: 9:27
Autor: Agrafka
Fot. Archiwum
Kemping w Miłkowie należący do rodziny Wiśniewskich jest najładniejszym i najlepiej zarządzanym tego typu miejscem w Polsce w kategorii do 150 miejsc noclegowych.

Krzysztof Wiśniewski, będący menedżerem ośrodka, odebrał w Żywcu nagrodę w postaci tabliczki z Tytułem Mister Camping 2010 przyznanej właśnie Wiśniowej Polanie.

– Przez ostatnie lata byliśmy w czołówce konkursu. W tym roku udało się wygrać naszą kategorię. Przyznanie tego tytułu jest olbrzymią szansą promocji, zarówno dla naszego campingu, jak i dla całego powiatu jeleniogórskiego. Będziemy promowani przez Polską Organizację Turystyczną w Europie i na świecie. Na pewno skorzystają na tym inni gestorzy turystyki, bo przyjedzie tu więcej gości – powiedział Krzysztof Wiśniewski.

Dwa lata temu gospodarze campingu jako pierwsi w Polsce zorganizowali zlot karawaningowy osób niepełnosprawnych. W następnym roku mają zamiar kontynuować tego rodzaju przedsięwzięcie. Cyklicznie organizują Karkonoski Zlot Rodzinny. W roku 2011 odbędzie się na Wiśniowej Polanie Ogólnoświatowy Zlot Campingu i Karawaningu. – Dzięki temu, że zdobyliśmy Tytułu Mister Camping czujemy się tym bardziej zobowiązani do organizowania coraz to nowszych i ciekawszych przedsięwzięć związanych z caravaningiem – dodał właściciel.

Wiśniowa Polana ma ciekawą historię. W 1996 roku rodzice Krzysztofa Wiśniewskiego Janina i Jerzy Wiśniewscy zakupili grunt, gdzie znajdowało się dzikie wysypisko śmieci, które okalało znajdujący się w opłakanym stanie poniemiecki basen kąpielowy. Zaniedbany w latach PRL, powstał w 1936 roku jako obiekt treningowy przed olimpiadą w 1940 roku (nie odbyła się z powodu wojny). Po latach państwo Wiśniewscy sami doprowadzili do uprzątnięcia tego terenu i otworzyli kąpielisko. Sami rozplanowali też ziemię z zalewu w Marczycach, czym wzbudzili podziw i szacunek miłkowian.

– Ludzie przyjeżdżali na początku do nas pod namioty i rozbijali się na dziko. Nie mieliśmy jeszcze wtedy całej infrastruktury i zaplecza sanitarnego. Natryski były tylko przy nieckach basenu. Pozwalaliśmy na rozbijanie namiotów bezpłatnie. Nasi goście podpowiedzieli nam, że jest to wspaniałe miejsce do tego, aby zrobić tu pole namiotowe – opowiada pan Krzysztof.

Później jego rodzice zarejestrowali się w urzędzie marszałkowskim jako Camping 142 „Wiśniowa Polana”. Jesteśmy dobrym przykładem na to, że poprzez ciężką pracę i wytrwałość można osiągnąć sukces. Wszystkie inwestycje, których było bardzo dużo, zostały wykonane z wypracowanych środków własnych bez zewnętrznego wsparcia finansowego – podkreśla gospodarz tego miejsca.

Trzy stopnie do podium
Konkurs Mister Camping 2010 organizowany jest co roku przez polską federację Campingu i Karawaningu. Ma trzy kategorie i trzystopniowe eliminacje. Najpierw wizytatorzy odwiedzają zgłoszone placówki i po uważnej lustracji, wystawiają oceny. Do zakwalifikowanych do dalszego etapu obiektów przyjeżdża kolejna inspekcja, tyle że incognito. Trzeci etap polega na ocenie niezależnej kapituły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mina na Zabobrzu

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Mobilizacja przed II turą

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 8-11-2010 11:28
DOLNOŚLĄZAK. Obserwowałem od samego początku jak rozwija się wszystko wzdłuż drogi do Karpacza. Zaczęło się chyba od "Chaty za wsią". Jest tutaj wiele trafionych obiektów, służących obsłudze ruchu turystycznego. Współczesne, ale mają swój klimat. "Wiśniowa Polana" to strzał w 10. Na uwagę zasługuje fakt, że obiekty te powstały dzięki pieniądzom, pasji i staraniom ludzi pozytywnie zakręconych. Urzędnicy-samorządowcy ograniczyli się jedynie do nieprzeszkadzania w realizacji przesięwzięć. Izba Przemysłowo-Handlowa, Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego ani żaden wydział inicjatyw gospodarczych nie maczał w tym swoich urzędniczych paluchów.
~ 8-11-2010 14:40
Moje gratulacje! To przykład, iż urzędniczy bantustan jak się nie miesza to wychodzi.
~~ 8-11-2010 17:32
Brawo!! Gratulacje:)
~akissjg 8-11-2010 20:01
Gratulacje. A tu co na ten temat sądzą zainteresowani: http://forum.karawaning.pl/topic/6031-zlota-wisniowa-polana/page__pid__158809#entry158809
~@ 15-11-2010 22:05
Nie dało się zrobić bodaj paru zdjęć? Jasne, Redaktorzy ganiają fotografować byle stłuczkę... Gratulacje - przyjemnie dowiedzieć się o czymś pozytywnym w tym morzu utyskiwań i politycznych rozróbek...
~artanek 17-01-2011 11:00
Bravo !Nie omieszkam będąc w tamtych stronach wstąpic tam jako klient .
~bog19199 6-05-2014 21:50
byłem tydzień temu zauroczony obsługa jak i uprzejmością szefostwa

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dotacja na usuwanie azbestu

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Podgórna jest nadal zarośnięta

Nowy program "Moja woda"

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
19
Tak
58%
Nie
37%
Nie wiem
5%