MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pan Kuleczka o tajemnicach pisarza

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 11 czerwca 2010, 9:16
Aktualizacja: 9:17
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Jeleniogórskie przedszkolaki spotkały się wczoraj z Wojciechem Widłakiem, autorem książek o Panu Kuleczce, które ukazały się w formie audio, czytane przez znanego aktora Krzysztofa Globisza. Najmłodsi poznali sekrety warsztatu pisarskiego.

Dzieci zgromadzone w Bibliotece Dziecięco-Młodzieżowej w Książnicy Karkonoskiej na powitanie gościa zaśpiewały piosenkę „Dzień dobry, przepraszam”. Pisarz upodobnił się do Pana Kuleczki: tak jak on miał muszkę i melonik. Autor postanowił opowiedzieć młodym czytelnikom o warsztacie pisarskim. Rozmawiał z dziećmi o tym jak powstaje książka, pomysł na nią. Dzieci bardzo chętnie brały udział w dyskusji.

Okazało się, że to przypadek sprawił, że gość Książnicy Karkonoskiej zaczął pisać bajki dla dzieci. Stało się to czymś więcej niż hobby. Wojciech Widłak wyjawił najmłodszym swój wielki sekret, otóż gdy kończą mu się pomysły lub ulatują w siną dal, bierze czarodziejski worek z pomysłami. Chętne dzieci mogły poszperać w worku. Autor pokazał, na jakim dużym kawałku papieru książka drukowana jest w drukarni.

Wojciech Widłak pracował w miesięczniku „Dziecko”, teraz jest redaktorem wydawnictwa edukacyjnego, opracowuje podręczniki. Właśnie pisze kolejną części przygód Pana Kuleczki. Na zakończenie przeczytał opowiadanie pt. „Wesoły ryjek”, które znajduje się w książce, będącej w druku. Dzieci zamknęły oczy i wysłuchały opowieści w przejęciu. Podziękowały prelegentowi brawami.
Zebrani dowiedzieli się, że Wojciech Widłak jest także autorem książki dla dorosłych „Sekretne Zycie krasnali w dużych kapeluszach”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Znamy część wyników matur w Jeleniej Górze

PiS apeluje do mieszkańców

Jubileusz miasta Erftstadt

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~AleksandraF 11-06-2010 11:13
Krasnale są genialne, jak i "Młotek - podręczny nieporadnik"
~ 11-06-2010 21:44
..wiara dziecka jest strasznie piękna !
~ 11-06-2010 21:47
~Hmmmmmmm .. .."Sekretne zycie krasnali w duzych kapeluszach" ..to juz dla mnie *fajna lekturka ! ~Gdzie mozna zakupic tę ksiązkę ?
~ 11-06-2010 21:49
~FAJNIE !! ..ze dorośli męzczyzni wierzą w istnienie krasnali !!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dużo drożej za śmieci

Co z tym SOR–em?

CUW: tak czy nie?

Starczy dla wszystkich miejsc w liceach?  

Podnieś kwalifikacje i zdobądź dobrą pracę

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
754
Tak
22%
Nie
75%
Nie mam zdania
3%