MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pamiętnik szaleńca na początek sezonu

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 15 października 2016, 10:03
Aktualizacja: 10:06
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (14.10) Teatru Na Progu zaprezentował trzecią premierę w swojej historii. Spektakl pt. „Pamiętnik szaleńca” Mikołaja Gogola był jednocześnie otwarciem nowego sezonu placówki, który korzysta z uprzejmości Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

- Młody aktor będzie się starał przekazać państwu to, co czuje bohater „Pamiętnika szaleńca”, jaka jest jego wrażliwość i co się stało, że doprowadziło go to do zakładu psychiatrycznego – zapowiadał przed spektaklem Mirosław Samsel, reżyser.

W roli Arkadiusza Popryszczyna wystąpił Adrian Wójcicki. Był to swoisty monodram młodego aktora, który do roli przygotowywał się przez całe wakacje. W roli pielęgniarki pojawiała się Danuta Błaszczyk. - Z Adrianem nie szukaliśmy sytuacji grania w teatrze, szukaliśmy jego osobowości. Adrian chce zdawać do szkoły teatralnej i przygotowując go do tej szkoły trzeba wydobyć z niego osobowość, wrażliwość, różne stany uczuć, a w tym przedstawieniu uczuć jest aż natłok – wyznał reżyser. Uczeń jeleniogórskiego liceum Norwida poświęcił wakacje, żeby przygotować się do roli Popryszczyna, a efekty można ocenić oglądając spektakl Teatru Na Progu.

Kto nie zdążył na premierę – nic straconego. Spektakl będzie prezentowany w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury również dzisiaj (15.1) i jutro (16.10) o godz. 18:00. Darmowe wejściówki do odebrania w sekretariacie JCK przy ul. 1 Maja 60.

Ogłoszenia

Czytaj również

Szklane orzeźwienie

Po bezdrożach czasu zespołu Szyszak  

Z miłości – finał Festiwalu Obrzędów

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 15-10-2016 12:24
"Pamiętnik szaleńca" to coś o prezesie wszystkich prezesów?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kruszwicka z wykonawcą!

Wielkie cięcia na Polanie Czarownic

Co z tym SOR–em?

Historia papiernictwa w Muzeum Karkonoskim

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
870
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%