MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Pamiętnik Szaleńca” już w ten weekend

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 11 października 2016, 7:40
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Organizator
Stowarzyszenie Edukacyjne Teatr „Na progu” zaprasza na premierę „Pamiętnika Szaleńca” M. Gogola w adaptacji i reżyserii Mirosława Samsela. W roli Arkadiusza Popryszczyna zobaczymy Adriana Wójcickiego, a w roli pielęgniarki – Danutę Błaszczyk. Premiera spektaklu odbędzie się w piątek (14.10), sobotę (15.10) oraz niedzielę (16.10) o godz. 18.00 w Sali "Nova" Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1 Maja 60 w Jeleniej Górze.

„Pamiętnika Szaleńca” to opowieść o człowieku, który całkowicie zatonął w swoich marzeniach, dał się im opanować i podporządkować. Zakochany do nieprzytomności w pewnej kobiecie, jak się późnej okazuje, nie do zdobycia przez niego.

- To historia nieszczęśliwej miłości młodego człowieka do córki dyrektora, która doprowadza go do szaleństwa i kieruje do zakładu psychiatrycznego – opowiada reżyser Mirosław Samsel. – To oscylowanie między komedią a tragedią. Wybrałem tę sztukę z dwóch względów. Po pierwsze, ze względu na temat, tak bliski i dobrze znany naszej młodzieży. Po drugie - to klasyka, więc gra się ją zupełnie inaczej i jest to ciekawe wyzwanie artystyczne – dodaje M. Samsel.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

O rozpadających się górach

Studium na początek

Wirtuozi jazzu

Apel Pamięci w SP 15

Na stadionie już jasno

„Porwanie Harrego Pottera” w wykonaniu teatru z MDK

Młodzi jazzmani walczą o Krokusa

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
783
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%