MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pamiętając o Jurku Zawadzkim

Wiadomości: Szklarska Poręba
Piątek, 30 kwietnia 2010, 13:43
Aktualizacja: Sobota, 1 maja 2010, 11:38
Autor: Karolina
Fot. organizatorzy
W najbliższy poniedziałek, 3 maja odbędzie się IV Memoriał im. Jurka Zawadzkiego w Szklarskiej Porębie. Są to zawody w kolarstwie górskim na dość krótkim dystansie, ale wymagające odpowiedniej kondycji fizycznej. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w imprezie. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe i rzeczowe. Dodatkowo wśród uczestników zostanie rozlosowana nagroda specjalna.

Jerzy Zawadzki, ku pamięci którego odbywa się memoriał, był jednym z pierwszych organizatorów maratonów w Polsce. O turystyce rowerowej wiedział wszystko. To on wyznaczał trasy maratonu w ramach Festiwalu Rowerowego, który od kilkunastu lat organizowany jest w Szklarskiej Porębie. Był także współtwórcą tras „Rowerowej Krainy”, liczącej dzisiaj 450 km oznakowanych szlaków w Karkonoszach i Górach Izerskich. – Był wielkim animatorem i propagatorem spędzania wolnego czasu na dwóch kółkach – wspominają ci, którzy go znali. Wiele osób czerpało z jego ogromnej wiedzy i doświadczenia.

Tegoroczna edycja wystartuje spod dolnej stacji wyciągu na Szrenicę, następnie przez Drogę pod Reglami, podjazdem pod Wysoki Most, pętla, aż wreszcie zjazd Puchatkiem. Zawody będą rozgrywane na dystansie ok. 23 kilometrów. Organizatorzy zapewniają, że trasa jest łatwa technicznie o podłożu szutrowym. Łącznie będzie sześć kategorii wiekowych oraz otwarta kategoria dla pań. Osoby niepełnoletnie, które chcą wystartować, muszą mieć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Na zawody będzie można zapisać się w pobliskim biurze zawodów max pół godziny przed startem. Udział w memoriale jest płatny, wpisowe wynosi 10 zł. Zawody rozpoczną się o godz. 11.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Marsz Osobliwości

Ostre ściganie na Zakręcie Śmierci

Drakońskie podwyżki za odpady komunalne?!

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~gosc niedzielny 13-05-2010 10:37
memoriał wspaniałego człowieka... Jurek... pamiętam!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS apeluje do mieszkańców

Chojnik Maraton dla twardzieli

Fideikomis Chojnik i wolni panowie stanowi

Bilety MZK też podrożeją?

Honorowe obywatelstwo dla Justyny Kowalczyk

Sonda

Jest projekt podatku od bezdzietności. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
1089
Tak
18%
Nie
77%
Nie mam zdania
5%