MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Pamiętają o najuboższych

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 19 grudnia 2018, 14:48
Aktualizacja: Czwartek, 20 grudnia 2018, 11:20
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. użyczone
Na trenie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Jeleniej Górze odbyło się IV Spotkanie Wigilijne, podczas którego najubożsi mogli skorzystać z przygotowanych posiłków, pomodlić się oraz obejrzeć występy artystyczne.

Przy organizacji wigilii współpracowały: Jeleniogórskie Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Mysłakowicach, Chrześcijański Ośrodek Terapii uzależnień "Nowa Nadzieja" w Janowicach Wielkich, Stowarzyszenie ZOE oraz Zespół Szkół Katolickich u św. Pankracego.

Towarzystwo jest oczywiście inicjatorem tego wydarzenia i zapewniło zaplecze kuchenne, młodzież z OHP-u przygotowała jedzenie, "Nowa Nadzieja" przywiozła stoły, nagłośnienie i zapewniła oprawę muzyczną i razem ze Stowarzyszeniem ZOE prowadziła streetworking na terenie miasta w celu zachęcenia osób bezdomnych i ubogich do udziału i skorzystania z ciepłego posiłku. Zespół Szkół Katolickich u św. Pankracego również zapewnił oprawę muzyczną grając na instrumentach i śpiewając kolędy - powiedziała wolontariuszka Katarzyna Ryś, która pomagała przy organizacji wydarzenia.

Wigilię rozpoczął prezes Towarzystwa Bogusław Gałka. Przemawiał też dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze Wojciech Łabun, który złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczne, a modlitwę poprowadził ksiądz Mariusz Majewski z parafii pw. św. Judy Tadeusza z Osiedla Czarne.

Twoja reakcja na artykuł?

9
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Droga rowerowa w budowie

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Berke 19-12-2018 16:50
Straszna jest bieda i Ci ludzie kiedyś normalnie żyli w naszym świecie i coś lub ktoś podcial im skrzydła. .mam nadzieje ze kiedyś wrócą do normalnego świata. .ale nie za tej miejskiej wladzy..bo tu tylko kolesiostwo i brak empatii ..Panie Luzniak ..niech Pan pomoże ludziom.
komentarz usunięty
~ 19-12-2018 22:28
odpowiedź na usunięty komentarz
...ani to na temat...ani czas nie ten, aby nadal wypisywać bzdury...
~3 * 19-12-2018 22:41
Pamiętajmy nie tylko o bezdomnych ludziach ale przede wszystkim o losie własnej rodziny czy będą mieli na to, żeby te Święta móc wyprawić.
~Gdyt 19-12-2018 23:38
Kolesiostwo jest nadal,wystarczy spojrzeć kim jest m-ce prezydent i co to łączy z byłym już W-wie prezydentem od tych bezdomnych z Alberta. Na pokaz to oni wszyscy są dobrzy i miłosierni. Obłuda pod płaszczykiem kościoła. Rzygać się chce
~Maryla 20-12-2018 5:45
PROSBA. Wpiszcie w GOOGLE Nowe obozy koncentracyjne na Kaukazie. Podajcie dalej. TO SIE MUSI SKONCZYC.
~ 20-12-2018 13:37
Zapraszam wszystkich panów ze stowarzyszenia Brata Alberta do Urzędu pracy na pewno dostaną zapomogę godną uczciwego i lojalnego obywatela. Zapraszam Serdecznie po skierowanie do pracy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Porównaj ceny z Jelonką.com

To teren zapuszczony

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

„Zielony” przystanek

Trwa rozbudowa SOSW

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2130
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%