MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Paliło się w Piechowicach

Wiadomości: Piechowice
Piątek, 7 kwietnia 2017, 14:55
Aktualizacja: 14:59
Autor: Joanna
Fot. Archiwum
Wczoraj (06.04) przy ulicy Baczyńskiego w Piechowicach zapaliło się drewno kominkowe, które było składowane na tarasie przy budynku mieszkalnym. Nikomu nic się nie stało. Strażacy apelują, aby materiałów łatwopalnych nie umieszczać w bliskiej okolicy budynków mieszkalnych.

O godzinie 19.00 jeleniogórscy strażacy zostali powiadomieni o pożarze w Piechowicach. Na tarasie jednego z budynków mieszkalnych, w zabudowie szeregowej, zapaliło się składowane tam drewno kominkowe oraz część elewacji. W budynku nie było ludzi. Strażakom udało się szybko ugasić pożar.

Podczas akcji gaszenia właścicielka domu zasłabła, najprawdopodobniej z powodu stresu. Strażacy udzielili jej pomocy i wezwano pogotowie ratunkowe.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległa elewacja budynku, drzwi balkonowe i okno. Nie udało się ustalić przyczyny ognia . Działania gaśnicze trwały około godziny. Jak informuje rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, to już drugi pożar w tym roku w Piechowicach, w którym zapaliły się materiały łatwopalne (w obu przypadkach drewno kominkowe), składowane w bliskiej okolicy budynków mieszkalnych.

6 stycznia br. strażacy gasili palącą się drewnianą konstrukcję, znajdującą się w pobliżu domu w Piechowicach. Pod drewnianym zadaszeniem znajdowało się poukładane drewno. W tym przypadku, również z powodu bliskiego sąsiedztwa składowanych materiałów łatwopalnych i budynku mieszkalnego, ogniem zajął się i spłoną dach budynku.

– Układanie materiałów łatwopalnych pod ścianami obiektu stanowi zagrożenie. Co prawda przepisy przeciw pożarowe nie zabraniają takich działań, natomiast należy kierować się logiką i takich zagrożeń nie stwarzać – apeluje rzecznik jeleniogórskiej PSP st. kpt. Andrzej Ciosk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Interwencja służb na Transportowej

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Zatrzymany za narkotyki

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ab+ 8-04-2017 14:55
Pa nie Ciosek jedź pan w Alpy.
~dno i wodorosty 9-04-2017 8:44
a ja sadze, ze czecholuby piechowickie podpalaja

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Nastolatkę odnaleziono

Chłopiec nadział się na pręt

Potrącenie rowerzysty

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
859
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%