MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Paliło się na Lwóweckiej od kabli

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 21 października 2008, 12:34
Aktualizacja: Środa, 22 października 2008, 8:39
Autor: TEJO/Mar
Fot. Archiwum
W samo południe wybuchł pożar w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Lwóweckiej. Najprawdopodobniej powodem był nadmiernie nagrzany piec w którym lokator wypalał izolację z metalowych części.

-Dostaliśmy zgłoszenie od jednego z mieszkańców – mówi dowodzący akcją starszy kapitan Mieczysław Stelmach – Na miejscu zastaliśmy zadymiony budynek i płonącą kuchnię. Ewakuowaliśmy wszystkich mieszkańców, a ogień, który objął już całą kuchnię i część pokoju ugasiła jedna sekcja.

Jednego z mieszkańców, który nie zauważył nawet ognia za ścianą, wyprowadzili strażacy już w czasie akcji ratowniczej.
-Panie, on od dawna w tym piecu palił te przewody i uzwojenie z silników. On to taki nocny pracownik, co w nocy znalazł lub odkręcił to w dzień wypalał.

Spalone mieszkanie nie nadaje się do użytkowania, natomiast pozostali lokatorzy wrócili do swoich mieszkań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa rozbudowa SOSW

Areszt za brutalne pobicie

IMGW ostrzega: może grzmieć i padać

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ktos 21-10-2008 14:18
na tej Lwóweckiej to prawie same szumowiny, alkoholicy, bezrobotni (nie obrażając porządnych ludzi, którzy niestety muszą tam mieszkać - współczuje) mieszkają i nie ma się co dziwić, że takie rzeczy mają miejsce!!!
piipi 21-10-2008 14:45
..tak zaczyna sie okres grzewczy i "oszczedni" pala wszystko,co na smietniku znajda.~My natomiast mamy "swieze" powietrze !.
~....... 21-10-2008 15:32
TAKIE SAME SZUMOWINY MIESZKAJA NA ZABOBRZU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!WARA OD PEKINU!!!!!!!!!!!!!!!!!
~panteer 21-10-2008 16:58
oj niemądra piipi! wypalanie kabli i innych metali kolorowych połączonych z plastikiem nie ma nic wspólnego z sezonem grzewczym, a osoby trudniące się "odzyskiwaniem" surowców wtórnych robią to przez cały rok w różnych miejscach! jedna racja to "świerze" powietrze
marl 21-10-2008 17:44
Za kilka dni przeczytamy artykuł że Urzad Miasta ma DAĆ mieszkanie temu gościowi, lub wyremontować, bo mu sie nalezy przecież.
~ 21-10-2008 17:55
"lokator wypalał izolację z metalowych części" - zapewne odzyskiwał złom metali nieżelaznych - pewnie to był złomiarz i robił to z biedy, a nie z jakiegoś oszczędzania. Tak właśnie wygląda BIEDA. Niedawno na łamach Jelonki był artykuł o spotkaniu z młodzieżą pt. "Bieda kłuje w serca i oczy". A to są Piipi Twoje własne słowa pod tym artykułem: ..sa ludzie biedni,ktorzy milczeniem dume pokazuja.~Oni nie prosza i w pokorze przyjmuja swoje przeznaczenie." Bardzo piękne. I ten człowiek nikogo nie prosił. On po prostu zbierał złom. Jakieś kable ze śmietników przynosił i wypalał w piecu, bo w plastikowej otoczce nikt nie przyjąłby ich w skupie złomu. Zarabiał w ten sposób aby nie umrzeć z głodu. To nie wynikało z oszczędzania tylko z konieczności. Świadczą o tym zdjęcia zrobione w jego mieszkaniu. Bogactwa tam nie było. Świadczy o tym również wypowiedź sąsiada. A na przyszłym roku pewnie znów będą odbywać się szkołach obchody Świarowego Dnia Walki z Ubóstwem. I znów włączą się "również przedstawiciele jeleniogórskich instytucji działających na rzecz ludzi dotkniętych ubóstwem. Ekspertami, udzielającymi młodzieży niezbędnych informacji, a następnie oceniającymi wyniki ich pracy byli [17 października 2008r., w Zespole Szkół Licealnych i Usługowych] Małgorzata Ogrodnik, kierownik Działu Pomocy Środowiskowej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Urszula Sobol, pracownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Małgorzata Winiarska, rzecznik bezdomnych ze Schroniska im. Św. Brata Alberta." - cytat z artykułu z dnia 17.10.2008r. - zresztą całkiem dobrego bo z jego treści wynikało, do kogo sąsiedzi tego człowieka mogliby zwócić się widząc jego BIEDĘ. Pomogliby i jemu i sobie, bo może nie doszłoby do tej sytuacji.
~ 21-10-2008 18:24
cd. postu z 17:55 Przepraszam za literówki.
~Mocherowa 21-10-2008 20:06
na Pekinie fajne ludzie mieszkają !!!!! A co do kabli każdy orze jak morze.
piipi 21-10-2008 20:51
..do - [~postu z godz.17:55..]...~ONI NIE PROSZA ...Widze go prawie codziennie,gdy swoim wlasnej produkcji wozeczkiem pod smietnik podjezdza.~Zbieram dla niego gazety,opakowania papierowe. Kartony rowniez na wozeczek uklada i tak z tymi "skarbami" jedzie do punktu skupu.On nie pali tych swoich "skarbow",on sprzedaje. ~Moja znajoma ..to przyslowiowa wiewiorka,ktora ma juz w komorce chrust,ktory sama z lasu..dumnie znosila. ~Moj brat jest alkoholikiem i nie pomagam mu juz wiecej,bo mnie sie to "znudzilo".
~Ascolta 21-10-2008 21:06
Tytuł nieco biednie skonstruowany- to Lwówecka czy pożar jest od kabli?
~n i c o 21-10-2008 23:22
~no mercy 22-10-2008 0:04
menel zamiast wypalac kable w gdzies na dworze wybrał mieszkanie i mało nie zjarał całego apartamentu karringtonow pekinczykow.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jest gdzie chodzić – konkurs

Nadal trwa śledztwo ws. śmierci Magdaleny Ż.

Kampania: Karkonosze – dodaj do ulubionych  

Spotkali się z Beatą Kempą

Drastyczne billboardy

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1287
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%