MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Paliło się mieszkanie w Karpaczu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 15 października 2010, 9:42
Aktualizacja: 9:43
Autor: KMPSP
Fot. TEJO
Wczoraj po południu w Karpaczu przy ul. Konstytucji 3 Maja miał miejsce pożar mieszkania w budynku mieszkalnym wielorodzinnym.

Po przybyciu na miejsce strażacy ustalili, że z mieszkania objętego pożarem została ewakuowana przez sąsiadów osoba. Uzyskano również informację, że w mieszkaniu przebywać może jeszcze jeden człowiek – informuje kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Zabezpieczono miejsce zdarzenia, a do palącego się mieszkania weszli strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne, w celu celem prowadzenia działań gaśniczych oraz znalezienia drugiej osoby. Po ugaszeniu pożaru i częściowym oddymieniu sprawdzono jeszcze raz mieszkanie, w którym – jak się okazało – nikogo nie było.

Poszukiwana osoba została odnaleziona na klatce schodowej piętro wyżej i ewakuowano ją również na zewnątrz budynku gdzie udzielono poszkodowanym wsparcia psychicznego oraz podano tlen. Lokatorami zajęło się pogotowie. Zachowywali się agresywnie, więc wezwano policję.

W wyniku pożaru spaleniu uległo wyposażenie pokoju - łóżko, krzesło, telewizor i inne drobne elementy wyposażenia. Akcja trwała około godziny, brały w niej udział dwa samochody gaśnicze oraz jedenastu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej – poinformował kapitan Andrzej Ciosk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Złodziejka zatrzymana

Kaskadowy pomiar prędkości – jutro

Giełda pod Muzeum

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~xxx 15-10-2010 10:45
Pożar także był w Szklarskiej Porebie gdzie strażacy wyniesli jedną osobę z mieszkania... wiecej na www.ospszklarskaporeba.cba.pl
~jg 15-10-2010 11:32
Jelonka z szybkością błyskawicy, gromowładny się rumieni ze wstydu.
~do P.Cioska 15-10-2010 23:40
DEziękujemy za meldunek - SPOCZNIJ !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lista Lewicy do Sejmu

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Będzie bezpieczniej

Portącenie na Kiepury

W ogrodzie uprawiał konopie indyjskie

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny byc jawne?

Oddanych
głosów
275
Tak
79%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%