MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Palił się pensjonat

Wiadomości: Karpacz
Niedziela, 2 listopada 2008, 16:31
Aktualizacja: 17:01
Autor: Mar
Fot. Mar
Kilka jednostek straży pożarnej z Jeleniej Góry i Karpacza gasiło dzisiaj wczesnym popołudniem pożar pensjonatu, który od niedawna nazywa się Róża Wiatrów. Położony w Karpaczu, tuż obok Białego Jaru obiekt był w trakcie remontu i modernizacji.

Dym wydobywający się spod tynku zauważono dość szybko, dzięki temu do przyjazdu wozów bojowych straży ogień nie zdążył objąć większej połaci budynku. Jednak i tak zniszczeniu uległa część styropianowej izolacji i fragment poddasza.

-Jak wynika z oględzin, pożar zaczął się od niewielkiego ogniska, które albo ktoś rozpalił w rogu budynku, albo od zaprószenia ognia w tym miejscu – wyjaśniał dowodzący akcją gaśniczą – gdy wybuchł ogień w budynku nikt nie przebywał.

Niedaleko stoi palenisko na którym są ślady ognia rozpalanego niedawno. Czy to było zarzewiem pożaru ustalą biegli. Strażacy sprawdzili dokładnie, czy w styropianowej izolacji nie tlił się ogień. Styropian potrzebuje bardzo niewiele tlenu, żeby się palić. Potrafi wypalić się całkowicie, nawet jeśli z zewnątrz nie dopływa powietrze. Specjalnym laserowym czujnikiem temperatury strażacy sprawdzili, czy pod tynkiem nie ma ognisk ciepła. Teraz właściciela czeka odtworzenie zniszczonej elewacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

O bezpieczeństwie

Powstaje dom pielgrzyma

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~zuo 3-11-2008 9:20
"pożar pensjonatu, który od niedawna nazywa się Róża Wiatrów" - ja już nawet dalej nie czytam, znów nikt nie sprawdził tekstu przed umieszczeniem na stronie.
~Tee 15-11-2008 6:36
Ten uśmiechnięty strażak to pewnie z Jeleniej Góry. Oni jak zwykle sympatyczni. Brawo dla strażaków. Te służby nigdy nie zawodzą.
~art, 18-12-2008 15:52
Róża wiatrów?ja myślałem że ten hotel wcześniej się nazywał ...cholera zapomniałem ale napewno inaczej.Byłem tam pare razy na disco.A już wiem! OAZA

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Bez znaków akcyzy

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
304
Tak
42%
Nie
48%
Nie wiem
11%