MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Palił odpadami na Wyszyńskiego

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 28 listopada 2018, 16:58
Aktualizacja: Czwartek, 29 listopada 2018, 14:01
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Fot. Straż Miejska w Jeleniej Górze
Strażnicy miejscy zlikwidowali kolejne źródło szkodliwego zadymienia w centrum miasta. 69–letni jeleniogórzanin palił w mieszkaniu pociętymi panelami, płytami, oknami i drzwiami. Został ukarany mandatem karnym. W ujęciu sprawcy pomogło Stowarzyszenie Jeleniogórski Alarm Smogowy.

Tym razem strażnicy miejscy przeprowadzili kontrolę paleniska przy ulicy Wyszyńskiego w Jeleniej Górze. O ciemnym, śmierdzącym dymie wydobywającym się z komina jednego z budynków poinformowało Stowarzyszenie Jeleniogórski Alarm Smogowy.

- Podczas rozmowy właściciel mieszkania oświadczył, że pali tylko dozwolonym opałem czyli koksem – relacjonuje Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. - W czasie kontroli kotłowni strażnicy ujawnili jednak sporą ilość równo pociętych paneli, płyt wiórowych i malowanych elementów okien i drzwi. Wtedy mieszkaniec przyznał się do palenia niedozwolonymi materiałami – dodaje Artur Wilimek.

Za zanieczyszczanie powietrza mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Za palenie m.in. meblami grozi do 500 zł. To kolejny wspólny sukces straży miejskiej i Stowarzyszenia Jeleniogórski Alarm Smogowy.

- Mamy stały kontakt z liderami tej grupy, która jest nam bardzo pomocna – mówi p.o. komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. – Członkowie obserwują miasto i zgłaszają nam miejsca, gdzie istnieje podejrzenie zanieczyszczania powietrza. To grupa, która naprawdę zna się na rzeczy i co ważne - nie jest konfliktowa – dodaje szef Straży Miejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
2
22%
Nudzi
2
22%
Smuci
0
0%
Złości
5
56%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Miesiąc bez opłat za wstęp do KPN

Radni KO przeciw kupcom?

O rozpadających się górach

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Stary Wyga 1-12-2018 7:14
Nie widzę tu żadnych odpadów tylko drewno, lepiej wezcie się za tych co palą butelkami plastikowymi i oponami

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

W Filharmonii dla Niepodległej

Lwowiacy uczcili Święto Niepodległości

Studium na początek

"Gorące przyciski" w autobusach MZK

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
977
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%