MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Palcem na wodzie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 13 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 13 kwietnia 2006, 11:12
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Oddala się termin powstania w mieście kompleksu basenów termalnych. Ale ta inwestycja po raz pierwszy od czasu jej zapowiadania ma rzeczywistą szansę na realizację. Nie nastąpi to jednak ani w tym, ani w przyszłym roku.

Ostatnio z kolejnym inwestorem spotkała się komisja miejska do spraw budowy basenu termalnego. Rozmowy zmieniły wcześniejsze zamierzenia dotyczące powstania tego obiektu.
– Rozważaliśmy temat tej inwestycji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Ustawa nie ma jeszcze przepisów wykonawczych i wszystko się przedłuża – mówi Zbigniew Ładziński, przewodniczący komisji. Jego zdaniem taka forma przy budowie aquaparku znacznie spowolniłaby inwestycję.

W przypadku partnerstwa publiczno-prywatnego, firma buduje aquapark i będzie nim administrowała. W zamian miasto zapewnia odpowiedni poziom wpływów, na przykład z zajęć wychowania fizycznego z wszystkich jeleniogórskich szkół.
Miasto, jeżeli chce być właścicielem, musi też spłacić nakłady poniesione przez inwestora.

W opinii Z. Ładzińskiego, niemiecka firma, z którą komisja rozmawiała, przekonuje, że jest możliwość budowy w innym trybie. Komisja zamierza zaprezentować radzie miejskiej tę propozycję. Rajcy muszą podjąć uchwałę, aby można było rozpocząć procedury i prace związane z powstaniem basenów termalnych.

Kiedy będzie można wykąpać się i skorzystać z innych wodnych uciech w aquaparku? To wielki znak zapytania. Najpierw trzeba zakończyć prace projektowe i zdecydować się na miejsce, w którym aquapark ma powstać. Inwestor jest zainteresowany lokalizacją przy ulicy Sobieszowskiej i Dolnośląskiej.
Rozważano także teren w pobliżu wałów przeciwpowodziowych, który kiedyś należał do uzdrowiska, a teraz jest w rękach prywatnych. Jak mówi radny Ładziński, tego terenu miasto nie kupi, bo jest on za drogi.

Odwierty, skąd ma pochodzić gorąca woda, znajdują się w parku Zdrojowym. Specjaliści muszą się zająć doprowadzeniem jej do miejsca powstania basenów termalnych.
Trzeba też poczekać na zatwierdzenie planu zagospodarowania Cieplic.

Przypomnijmy, że zainteresowane inwestycją są dwie firmy. Jedna oferuje na ten cel 17 milionów euro, druga – kwotę ponad dwadzieścia milionów euro.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Szansa na remont "zameczku"

Tramwaj już po renowacji

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~IgorekYa 13-04-2006 10:40
Przecież to od razu było wiadomo, że nie wypali - więc nie wiem po co w ogóle takie zamieszanie wokół tego basenu...
~jeleniogorzanin 13-04-2006 13:05
"Jeszcze rok może dwa" pewnie łapówka była za mała , albow wcale jej nie było.
~zibi 13-04-2006 14:41
miasto jest nie przygotowane do tej inwestycji i uwazam to za WIELKI SKANDAL. Jak wynika z tresci artykulu nie ma planu zagospodarowania przestrzennego, nie jest polaczone miejsce inwestycji z miejscem odwiertow, nie ma podjetych odpowiednich uchwal Rady. Przeciez to wszystko lezy tylko i wylacznie w gestii rzadzacych Jelenia Gora. Jest to wrecz karygodne jak mozna przez 10 lat (tyle mniej wiecej mowi sie o budowie basenow) nie zrobic NIC w podstawowych, jak sie okazuje, kwestiach. Osobiscie twierdze, ze rzadza miastem nieudacznicy, ktorzy nie potrafia w zaden sposob zachecic inwestorow do zostawienia chocby zlotowki w naszym miescie. Nic tu znaczacego nie buduje sie od co najmniej 5 lat, zadnej inwestycji. Jestem zdegustowany, gdy niemal codziennie slychac o nopwych inwestycjach w zasadzie wszedzie tylko nie w Jeleniej Gorze. Rozszerza sie strefy ekonomiczne, w zasadzie z kazdej strony Jeleniej jest taka strefa. Wydaje sie, ze wladzom brakuje jakichkolwiek pomyslow na zmiane tego stanu rzeczy. Czas postawic na ludzi mlodych (szkoda tylko, ze wiekszosc juz stad wyjechala).
~klama 13-04-2006 18:45
17 milionow euro!!!! masakryczne pieniadze ciekawe ile setek lat to sie bedzie zwracało...
~lolo 13-04-2006 19:52
Do ZIBIEGO- mam te same odczucia jeśli chodzi o naszych włodarzy. przez tyle lat mielą językiem jak cudownie będzie, a podstawowych rzeczy nie robią dla aby ktokolwiek tu zainwestował.I tak się dziwię że ktoś chce budować te baseny.Jakbym widział(jako potencjalny inwestor) takie podejście do tego tematu jak naszych włodzarzy to na pewno bym nie zostawił tutaj swoich pieniędzy. Widocznie tak czy inaczej ta inwestycja jest skazana na powodzenie jeśli wogóle powstanie-nie zostanie zablokowana
~jedrek 13-04-2006 21:17
To już jest skandal- niemoc władz miasta jest porazająca. Tyle jest w Polsce , nie mówiąc w Słowacji , Czechach przykładów jak to się robi ale nikt nie potrafi z tego skorzystać. Brak słow.
~dYćk@ 13-04-2006 21:20
jak to wybudują to ja popełónie samobujstwo więc nie popełnie i dorzyje śmierci ze starości bo moim zadnaiem to nawet za 10 lat nie powstanie no może powstanie po mojej śmierci
~BRANT 14-04-2006 4:32
MIESZKAM 6.OOOKM OD JELENIEJ GORY ALE PRZEBYWAM PO 1/2 ROKU W MOJEJ JELONCE I NIESTETY PATRZAC NA CHODNIKI,ULICE - WIDZE ZE PREZYDENT KUSIAK NIESTETY ABSOLUTNIE NIE NADAJE SIE NA BYCIE PREZYDENTEM MIASTA.TO JEST TEZ I WIZYTOWKA JEGO I JEGO PRACOWNIKOW .MAM PRZED SOBA REKLAMOWKE JAKA WYDRUKOWANO W ZWIAZKU Z WYBORAMI NA PREZYDENTA OSTATNIMI I JEST TAK NAPISANE;ZROBIE; PUNKT 21 ROZWOJ I MODERNIZACJA BAZY UZDROWISKA CIEPLICE ORAZ BUDOWA CENTRUM SPORTOWO REKREACYJNO-REH.NA BAZIE WOD MINERALNYCH I CO ? P.KUSIAK PUNKT 23.UPORZADKOWANIE STANU BYLEGO TARGOWISKA PRZY KILINSKIEGO, ITP, ITD JEST TYCH ZOBOWIAZAN 3O-CI!! w MOIM MIESCIE BURMISTRZ JEST ROZLICZANY CO ROK I JAK NIE ZROBI CO OBIECAL TO NIE KONCZY KADENCJI TYLKO NOWE WYBORY JESZCZE PUNKT 15 ZAKONCZENIE BUDOWY OBWODNICY - OBEJSCIE MACIEJOWEJ BYLAM DO PAZDZIERNIKA I NIC NIE WIDZIALM
~Tomasz 14-04-2006 10:31
Nie narzekajcie!!!W Jeleniej nie jest najgorzej,a Aquapark to potężna inwestycja, na którą miasto z tym budżetem nie może sobie pozwolić, a prywatny inwestor nie wyłoży w 85 tys mieście sam takiej kwoty, bo ryzyko jest za duże.Mówię tu o naprawdę dużym centrum rozrywki wodnej, a nie po prostu większym basenie ze zjeżdzalnią. Wrocław, 700tys. miasto dopiero w tym roku zaczęło budowę Aquaparku, także na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego.(jak chcą władze Jeleniej) Ale negocjacje były ciężkie i długie. Także nie należy oczekiwać cudów od Kusiaka. Zaznaczę, że nie jestem zwolennikiem p.Kusiaka, ale Aquapark chyba po prostu przerasta możliwości Jeleniej....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Marszałek Sejmu w Kowarach

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Polacy wybierają prezydenta

Redakcja przeprasza Krzysztofa Golke

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
404
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%