MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Pałac Schaffgotschów odżył dzięki muzyce

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 7 grudnia 2008, 9:24
Aktualizacja: 14:05
Autor: rylit
Fot. rylit
Pękająca w szwach Sala Błękitna cieplickiej dawnej siedziby magnackiego rodu to dowód, że Cieplice potrzebują takich imprez, jak sobotni Koncert Mikołajkowy. Kolejna propozycja Przystani Twórczej Cieplickiego Centrum Kultury spotkała się z aplauzem publiczności.

Pięknie przyozdobione wnętrze Sali Błękitnej, jednego z najpiękniejszych pomieszczeń pałacu, gościło w sobotę 6 grudnia muzyków zaproszonych przez Przystań Twórczą Cieplickiego Centrum Kultury do występu w koncercie mikołajkowym.

Jeżeli jeszcze na pół godziny przed wydarzeniem wydawać by się mogło, że nie dopisze widownia. Jednak impreza zaczęła się z minimalnym opóźnieniem: organizatorzy rozsadzali wciąż przybywających słuchaczy na dostawianych krzesłach, bo w sali zabrakło miejsc.

Czy to magia zabytkowych wnętrz? Czy głód takich koncertów w Cieplicach? Czy artyści biorący udział w koncercie sprawiły duże zainteresowanie występem?

W jego trakcie Adam Hajduk głębokim głosem przy akompaniamencie gitary wykonał kilka utworów poetyckich nawiązujących częściowo do okresu świątecznego i mikołajkowego. Następnie na scenę wkroczył nasz rodzimy ,znany już z wielu występów młody zespół „W Tym Sęk” ze swoim poetyckim repertuarem. Zagrali: Ania Kosa, Janek Kosa, Marcin Sweklej, Kuba Zawadziło.

Koncert zakończył znany w polskich kręgach muzycznych poezji śpiewanej Marek Andrzejewski, który przedstawił szeroki tematycznie repertuar pokazujący możliwości jego wokalu i gry na gitarze.

Wydarzenie poprowadziła sprawnie Ewelina Marciniak, pełnomocnik Cieplickiego Centrum Kultury, która na zakończenie podziękowała wszystkim ludziom dobrej woli wspomagającym to przedsięwzięcie i zaprosiła widzów na następny koncert, tym razem trio „Semplice” w ramach imprez towarzyszących tegorocznemu festiwalowi „Gitaromania”, który również odbędzie się w Sali Błękitnej cieplickiego pałacu, w niedzielę. Zabytkowych wnętrz użyczył Zamiejscowy Ośrodek Dydaktytyczny Politechniki Wrocławskiej, a koncerty dofinansowuje urząd miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Czytelniczka: drogo i brudno

Powrót Bitwy o Basztę

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~TZE 7-12-2008 10:55
Dodam tylko, że regularnie w sali błekitnej - auli Politechniki Wrocławskiej ZOD w Jeleniej Górze-Cieplicach odbywają się koncerty muzyczne uczniów szkół muzycznych i nie tylko imprezy muzyczne (konferencje, sympozja, zebrania). Codziennie w pałacu studiuje na 6 wydziałach "ŻYWYCH" kilkuset studentów. Pozdrawiam.
~zdziwiony 8-12-2008 14:13
Fajna impreza tylko mam taka małą dygresję ,koncert odbył się w pięknej sali ,poziom przedstawionych i wykonanych utworów też nie budzący zastrzeżeń.Ale jest małe " ale" czy artyści nie mogli lepiej się prezentować chodzi o dostosowanie ubioru.Jest ogólnie przyjęte ,że nie tylko zachowaniem ,ale również strojem oddaje się szacunek.Tym bardziej ,że koncert nie odbywał się w plenerze...
~rec 8-12-2008 16:22
Miejmy nadzieję, że koncerty pozostaną w zamku na zawsze! Gratuluję organizatorom
~TeeBezNicka (dawniej Tee) 8-12-2008 22:10
Artyści dostosowali się ubiorem do publiczności. Nie chcieli się wywyższać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Karambol na DK nr 30

Dachowanie volvo w Karpaczu

60 okrążeń na 60 lat

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Odpust na Śnieżce

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
531
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%