MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Pałac na wodzie pod znakiem muzyki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 18 października 2010, 8:04
Aktualizacja: 9:11
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Zespół „Saxband” wystąpił wczoraj w jazzowym repertuarze wypełniając muzyką piękne wnętrza XVIII–wiecznego Pałacu Na Wodzie w Staniszowie. Dominantę stanowiły saksofoniczne brzmienia.

Aneta Kolendo zaśpiewała spokojne utwory zarówno z repertuaru Hanny Banaszak np. „W moim magicznym domku”, „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia”, jaki i utwory Stinga. Sporą dawkę brzmień saksofonowych zapewnił Witold Pelc, muzyk wszechstronny, wykonując na saksofonie altowym „Lily Was Here” Candy Dulfer oraz utwory Stinga na saksofonie sopranowym. Bartek zagrał na klawiszach. Saxband zapamiętali uczestnicy Balu Sportowca. Zespół przygrywał w styczniu tego roku podczas imprezy w Pawilonie Edward w Cieplicach.

- Jesteśmy zespołem, który zrodził się w tym składzie trzy lata temu. Poznaliśmy się na studiach na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Panowie grali na klarnetach, ja na oboju. Witek pochodzi z Łańcuta. Ja i mój mąż Bartek jesteśmy z Jeleniej Góry. Witek poznał w naszym mieście żonę i się tu osiedlił. Jest wspaniałym saksofonistą, więc postanowiliśmy założyć zespół Saxband – opowiada Aneta Kolendo Zespół obsługuje głównie imprezy okolicznościowe. Wszyscy jego członkowie pracują również w Filharmonii Dolnośląskiej.

Ponieważ pogoda dopisała, przybyli goście, oprócz wysłuchania wspaniałego koncertu, mogli również zachwycać się spacerem przez piękne alejki biegnące między dziewiętnastowiecznymi stawami i podziwiać piękno staniszowskiej natury.

W najbliższym czasie artystów można spotkać w Filharmonii Dolnośląskiej. 12 listopada Bartek zagra partię klarnetu w Kwintecie Webera, natomiast 11 marca przyszłego roku Aneta Kolendo wykona solo na oboju z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze pod batutą Jerzego Swobody.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

W Tym Sęk na sobotni wieczór

W Podgórzynie chcą dopłat (aktualizacja)

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 18-10-2010 23:38
koncert był super ... żałujemy , że sę troszeczkę spóźniliśmy...ale i tak było warto!!! pozdrawiamy !!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Stalowe rumaki w Karpaczu

Porównaj ceny z Jelonką.com

Weekend w Małej Japonii z Radiem Eska Summer City  

Na Orlim i Głowackiego bawili się doskonale

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
643
Tak
19%
Nie
75%
Nie wiem
5%