MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Palą śmieci na targowisku w Cieplicach?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 18 czerwca 2009, 8:06
Aktualizacja: 8:06
Autor: Angela
Fot. Angela
Kanał odwadniający nieopodal cieplickiego targowiska i teren przyległy to śmietnik – napisał nam pan Jarosław. Twierdzi, że poza ogólnym bałaganem, na terenie placu palone są śmieci z całego targowiska. – To jakieś nieporozumienie, nasz plac sprzątany jest dwa razy dziennie, a wszelkie nieczystości gromadzone są w kontenerach – ripostują pracownicy obsługujący ten teren.

O nieporządku i nieekologicznym postępowaniu korzystających z cieplickiego targowiska poinformował nas jeden z czytelników. Twierdzi on, że podczas ostatniej niedzielnej wycieczki był świadkiem nieporządku na targowisku i palenia śmieci, w tym plastików i innych.

Pozostałości to popioły i niedopalone elementy na wielkim palenisku w rogu placu – pisze pan Jarosław. Przyległy teren to śmietnik dla gospodarzy terenu parkingu i placu handlowego. Zapytałem kasjerów, którzy pobierają opłatę za stanowiska handlowe kto odpowiada za ten teren, ale nie chciano mi podać ani nazwiska, ani numeru telefonu, ani też siedziby właściciela – czytamy.

O nieporządku na terenie nieopodal targowiska pisaliśmy już kilka razy, niestety bezskutecznie. Handlujący całą winę za zaśmiecanie terenu przy barakach zrzucają na okolicznych mieszkańców, a ciepliczanie mówią, że śmiecą handlarze.

Natomiast w odniesieniu do samego targowiska pracownicy zajmujący się obsługą tego terenu zapewniają, że jest on sprzątany dwa razy dziennie, a wszystkie śmieci nie są palone, ale składowane w specjalnym kontenerze.

– Nigdy nie doszły do mnie żadne sygnały o tym, by ktokolwiek palił śmieci gdzieś na terenie śmietniska lub był tu nieporządek – mówi Jolanta Bródka z obsługi targowiska. Codziennie jedna osoba sprząta teren do godziny 12.00, a drugi pracownik zbiera nieczystości po zakończeniu handlowania.

Targowiskiem w Cieplicach zarządza Automobilklub Karkonoski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

KSWiK odpowiedziało na zarzuty byłego wykonawcy  

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Komentarze (8) Dodaj komentarz

Rafael 18-06-2009 9:20
Zamknąc te cholerne targowisko. Mendy zwalają na mieszkańców a sam wiele razy byłem świadkiem jak handlarze przy rzece wyrzucali śmieci do wody.
piipi 18-06-2009 9:47
..a trzeci pracownik pali smieci ! Wierze ..Panu Jaroslawowi ! Handlarze z targowiska maja ograniczone myslenie !
~Monic 18-06-2009 11:51
Całe te cieplice wyglądają jak to targowisko - normalnie żal. pl . Odłączyć toto od Jelonki !!!
Cień 18-06-2009 17:21
Zarządców tych targowisk powinno się solidnie ukarać, za sam całokształt. Czasami oglądam Travel i widzę, że w krajach RPA niektóre targowiska są bardziej cywilizowane.
rycho48 18-06-2009 21:08
Zrobić dla przykładu zdjęcie i wtedy nikt się nie wyprze.A wiem że tak jest jak mówi pan Jarosław.
~ 19-06-2009 11:17
do MONIC,co masz na mysli TOTO, sam sie odlacz baranie
~Exo 19-06-2009 14:49
do Monic . Nie wiem z Jakiej luksusowej miejscowości pochodzisz ale we łbie masz buraki zamiast mózgu. Odłączyć to Ciebie można bo nie wiesz o czym mówisz...
~Marianna 26-06-2009 1:34
Prawdopodobnie chodzi o tzw.giełdę przy ul.Lubańskiej, bo przy targu na Mieszka1 nie ma kanału odwadniającego. W okolicy parkingu przy Lubańskiej ciągle palą się śmieci.Nawet dziś widziałam w dwóch miejscach ogniska.Poza tym wiatr uprzedza sprzątających i rozwiewa śmieci po okolicznych polach.Szkoda, bo zaraz za giełdą są piękne aleje z wiekowymi dębami,ale dziś szłam na spacer w smrodzie palących się opon. Targ przy Mieszka1 jest regularnie sprzątany ,choć same budy raczej mało estetyczne.Za to tuz za rynkiem w stronę cmentarza straszne brudy,stromy brzeg rzeki dosłownie zasypany śmieciami.Tego nie zabierze nawet wezbrana woda.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szybko zapomniany staw?

Stalowe rumaki w Karpaczu

Ciekawie w Kowarach  

Finał remontów wiaduktów na A4

Herbatka dla Seniora

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
797
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%