MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

PAKA i ubaw po pachy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 19 maja 2010, 21:10
Aktualizacja: Czwartek, 20 maja 2010, 7:49
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Solidną dawkę satyry na tematy różne otrzymali dziś miłośnicy Kabaretu PAKA, który pokazał w Klubie Kwadrat Jeleniogórskiego Centrum Kultury „Szok, szok, lajf w 3 D (Dużo Dziwnego Dowcipu), czyli jedyny telewizyjny program kabaretowy „na żywo” bez abonamentu!

Tercet znanych wielu miłośnikom kabaretu panów (Krzysztofowie Langer i Rogacewicz oraz Piotr Przeniosło) zadbał, aby publiczność, która niemal do ostatniego miejsca zapełniła stanowczo za bardzo podgrzaną salkę „Kwadratu”, poćwiczyła śmiechem struny głosowe i mięśnie brzucha.

Kabareciarze pokazali żywiołowe show co rusz przeistaczając się w różne postaci znane z ekranu telewizyjnego, oczywiście w bardzo krzywym zwierciadle satyry. Ta tknęła niemal każdej sfery życia, z polityką na czele.
Dostało się partiom: rządzącym i opozycyjnym, duchownym, policjantom, aktorom, lekarzom, gastarbeiterom. Jak to przy takich okazjach bywa, nawiązano tez do stosunków międzynarodowych i dowcipów o Polaku, Niemcu i Rosjaninie. Kabaraciarze obśmiali też narodowe ciągotki do napojów wyskokowych w wiązance melodii popularnych przebojów.Niektóre skecze kabaret już pokazywał, inne – były całkiem nowe. A i do tych nieco starszych nowe elementy dopisało życie. Chóralny śmiech i brawa były najlepszym dowodem, że występ się podobał.

Warto też podkreślić bardzo wysoki poziom niektórych elementów artystycznych, choćby śpiewu. Subtelne kreacje stworzył mniej opatrzony Piotr Przeniosło, który swoim kabaretowym postaciom dodawał niepowtarzalnego uroku. Ale i dwaj pozostali goście z Paki są w świetnej formie. Zespół pokaże jeszcze nowy program w kilku miastach w Polsce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nagrody wręczone

"Cyklon" Semczuka – premiera książki 10 czerwca

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~paku 20-05-2010 0:39
nie no nazwe to se znalezli :P
~DjKosa 20-05-2010 10:39
ktos sie jeszcze z tego smieje?
~Marianwiernykibic 20-05-2010 15:04
Nie wiem kto się z tego śmieje, bo ja k..nie.
~Pelka 20-05-2010 23:00
Kabaret wyśmienity o wysokim poziomie artystycznym . Świetny dowcip bawiący widownie .Miło zobaczyć dobry występ a nie "telewizyjne" badziewie .Brawo tak trzymać !
~bogna 20-05-2010 23:08
Hej "Paka" jesteście wielcy!!!Co za tempo,teksty, a o wokalu nie wspomnę.A nogi p. Krzysia...(do samej ..ziemi)A wogóle jesteście wspaniali - "wszystkie trzy"!!!A A jak kogoś nie śmieszy, to niech odmówi 3 "zdrowaśki" z radiem Maryja" "Chlopaki" uczymy się od Was-Kabaret "Bella Mafia"
~baba 20-05-2010 23:15
O laboga chłopoki -bylo wysmienicie.! Ubawiłam się po pachy, lepi jak u nos na wsi na stypie Staśka,co mu cosik urwało, jak podsedł za blisko sieckarni. Bede na Wos zawse przychodzić!Waszo fanka z Wojcieszyc .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Edycja Limitowana: SEN_kartoteka improwizacje  

Teraz mazur z "Halki"  

Zauroczeni Karkonoszami – zaproszenie na wernisaż

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1287
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%