MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Paka Buziaka w Opolu

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 25 czerwca 2015, 7:47
Aktualizacja: Piątek, 26 czerwca 2015, 7:21
Autor: Jel
Fot. MDK
Ogólnopolskie Spotkania Artystyczne „Opole–Artis 2015” odbyły się w dniach 19–21 czerwca. Uczestniczył w nim jeleniogórski zespół z MDK „Paka Buziaka”. To pierwsza tego typu impreza, na którą zjechali do Opola młodzi artyści z całej Polski.

Młodzieżowy Dom Kultury „Jelonek” z Jeleniej Góry reprezentował zespół „Paka Buziaka” z solistką Natalią Kowzan oraz dwóch solistów z warsztatów wokalnych MDK: Adam Jęczmyk i Sławomir Wyłup.
„Paka Buziaka” oraz soliści mieli okazję zaprezentować się przed opolską publicznością na scenach: opolskiego amfiteatru i w Rynku. „Paka Buziaka” wykonała piosenkę „Małgośka” Katarzyny Gaertner, skomponowaną dla Maryli Rodowicz .

Imprezie towarzyszyły warsztaty, zorganizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, a także korowód ulicami miasta i spotkania, m.in. z Grażyną Łobaszewską czy Anetą Lipnicką oraz wycieczki po okolicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Solidarność samorządowców w zakresie turystyki

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~............. 25-06-2015 18:37
nie warsztatów a Studia Piosenki Pani Renaty Kryńskiej prowadzonych w MDK Jelenia Góra............ nie ładnie nie podawać pełnych danych .... oj nie ładnie..........
~Adam z 8b 25-06-2015 21:58
Ani słowa nie wspomina się w artykule o prowadzącym zespół od początku Panu Kowalewskim (który również jest na zdjęciach) naszym nauczycielu od muzyki i opiekunie zespołów w szkole oraz w MDK.
~martica 25-06-2015 22:57
no to już wiadomo, że chodzi o Panią Krynską i Pana Kowalewskiego. Nauczycieli tych znamy ,a o młodych wykonawcach miło się dowiedzieć-brawo bo są z naszego miasta i z MDK!!!! a tak na marginesie- nazywanie zajęć STUDIA PIOSENKI PANI RENATY KRYNSKIEJ brzmi tak jakoś oszołomsko!ale niech tam skoro mają być pełne dane .GRATULACJE ! Młodzi artyści i ich zawsze młodzi opiekunowie w końcu to przecież zawsze młody Młodzieżowy Dom Kultury
~zosia z 8a 26-06-2015 8:33
Studio Piosenki prowadzone przez Panią R.Kryńska i Pakę Buziaka prowadzoną przez Pana W.Kowalewskiego .To są pełne dane, A dziewczynki z Paki Buziaka tez mają imiona i nazwiska.
~tańcujaca 26-06-2015 8:49
a czemu nie nazwać tak? dobry pomysł ! jest szkoła tańca Kurzak i Zamorski !też bardzo młodzi :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Burzowe opowieści – teatrzyk kamishibai już jest  

Kowarskie wspomnienia

Huta odpalona, zapraszają jeszcze dzisiaj

Fajfy cieplickie i rodzinne warsztaty z Przystanią Twórczą

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
859
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%