MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pająki też świętowały

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 5 października 2007, 0:00
Autor: Daria
Fot. Daria Pyrzanowska
Specjalne błogosławieństwo dla tych, którym nieobcy jest los zwierząt.

W dniu św. Franciszka właściciele zwierząt, głównie najmłodsi mieszkańcy miasta, zgromadzili się na placu przed kaplicą kościoła pw. Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu. Powód: Światowy Dzień Zwierząt obchodzony w święto patrona parafii.

Przy budowanej świątyni nie zabrakło nie tylko psów i kotów. Dzieci przyniosły świnki morskie, ptaki, rybki. Był nawet egzemplarz olbrzymiego pająka, który wzbudził spore zainteresowanie.

Podczas uroczystości ksiądz Grzegorz Niwczyk. proboszcz parafii, udzielił błogosławieństwa zgromadzonym wiernym , którym nieobcy jest los zwierząt.

Światowy Dzień Zwierząt obchodzimy w Polsce od 1993 roku. Dzień Zwierząt jest po to, aby każdy z nas zrozumiał, że może chronić zagrożone gatunki a także dbać o dobro tych, które współistnieją z człowiekiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Lemury z Czech w wałbrzyskiej Palmiarni

Od jutra kolejny Lidl w Jeleniej Górze

Gala Senioraliów

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~MISS MAŁPKA 5-10-2007 9:45
A który z księży widział karmnik zrobiony przez TOnZ lub na terenie schroniska przez działaczy dla ptaków tych o których się modlono z zagrożonych gatunków?? Jedynym gatunkiem nzagrożonym są działacze TOnZ i schroniska. Ale ja za nich się nie modlę. Ile TACA WYNOSIŁA???
~parafianka 5-10-2007 10:13
Szkoda ze wczesniej nie bylo w kosciolach mowione o tak wspanialej intencji jaka jest poswiecenie zwierzatek To juz drugi raz i prosimy ksiedza proboszcza w przyszlosci o naglosnienie ze bedzie poswiecenie zwierzatek i napewno bedzie wiecej dzieci i ludzi Powodzenia
~do moderatora 5-10-2007 13:50
Dlaczego zostal usunięty mój komentarz , jeżeli już był puszczony do tego artykułu????Siły wyższe znowu zadziłały? Teraz kler zostal wciagniety w rozgruwki Ragielów i innych?
~od moderatora 5-10-2007 14:30
Nie zadziałały siły wyższe, ale osoby, których dotyczył Pani komentarz uznały, że jest to pomówienie, a taką formę wyklucza nasz regulamin. Pozdrawiam.
~do MISS MAŁPKA 5-10-2007 14:41
Tacy nie zbierano. Od razu widać nastawienie i żenujący poziom. Akurat w tej Parafii nigdy nie było Księży nastawionych na korzyści materialne!
~Przyjaciel zwierząt 5-10-2007 14:47
Tego typu spotkanie miało miejsce po raz drugi. Pierwsze odbyło się w tamtym roku. Zdaje się, że w dużej mierze dzięki ks. Jarosławowi, którego niestety nie ma już w Parafii. Należy pochwalić tę ideę, tym bardziej biorąc pod uwagę wezwanie Parafii (św. Franciszka), a nie czepiać się Księży i przedstawicieli Towarzystwa Przyjaciół zwierząt. Pozdrawiam.
~do wiadomosci moderatora 5-10-2007 15:05
jak krótka jest pamięć Jelonki.com.Polecam lekturę wstecz innych artykułów dotyczących rodziny osoby piszącej ! nie zainteresowanej z komentarzami przeslanymi do Jelonki.com.przez piszącego. Jednak moderator uznał za stosowne je wyemitować Podobno jest wszystkim po równo. Mam ten artykuł zapisany w pliku w razie potrzeby udowodnię.To nie jest pomówienie tylko moje odczucia przelane na forum a o to przecież chodzi w tej dyskuscji medialnej.Pozdrawiam
~czym się 5-10-2007 15:17
różni regulamin tego forum od zasad przekazywania wiadomości w mediach ogólnopolskich np.onet.plTam podano ,że biznesmen Krauze pojechał do Watykanu "POROZMAWIAĆ" z władzami apostolskimi .A tu poprostu Prezydent i Vice Prezydent nie dają się omamić miłośnikom od zwierząt wręczającym statuetki i dyplomy i pozostała TOnZ lokalna, dzielnicowa parafia. A czy poświecenie było za Bóg zaplać? czy co łaska? z funduszu na pomoc dla zwierząt? A zwierzęta bezdomne dalej są dożywiane przez ludzi KOCHAJĄCYCH i WRAŻLIWYCH z ich prywatnych pieniędzy. Właśnie fundusze ze składek towarzystwa Opieki nad zwierzętami idą na takie sprawy od lat a nie na zaspokojenie podstawowych potrzeb bezdomnych zwierzaków. Trza BYĆ MEDIALNYM. To sie u nich liczy.
~miss małpka 5-10-2007 15:33
Masz rację Jelonko com. to nie siły wyższe tylko OPATRZNOŚĆ.
~od moderatora 5-10-2007 15:49
Wtedy znane Pani osoby nie miały zastrzeżeń, przynajmniej nie przedstawiły ich, dlatego komentarze ukazały się. Pozdrawiam raz jeszcze.
~krzyś 5-10-2007 16:17
amen
~Gorliwy obserwator 5-10-2007 23:11
Był w tej Parafii wikariusz (już kilka lat temu), który przeganiał zwierzęta, byli też tacy, którzy je kochali. Najcudowniejszy czas to były lata 2005–2007, kiedy posługiwali ks. Andrzej i ks. Jarosław. Takie duszpasterstwo to marzenie... I dla pająków miejsce by się znalazło! Dobrze, że są takie akcje.
~z Malczewskiego 6-10-2007 0:10
Byłam w tym roku na tym spotkaniu. To nie to samo. Ci ksieza, co sa teraz, to bez porownania z poprzdenikami. Niebo przedtem, ziemia teraz! Szkoda dla parafii. Dzięki Państwu Ragiel i ks. Proboszczowi i ks. Jarkowi za rozkrecenie sprawy
~grr 6-10-2007 2:21
zaboboniarstwo w czerwonej kotlinie? niesamowite! ;)
~do grr 6-10-2007 11:34
Obroc sie trzy razy w lewa strone i splun jeszcze to bedzie zaboboniarstwo. Jelenia wcale nie jest taka czerwona. Jak przyjdzie co do czego to mozna zaobserwowac tlumy na roznych uroczystosciach koscielnych. A czemu nie docenic posiadaczy zwierzat?
~Luiza 10-10-2007 23:10
Sprawa malo naglosniona. Nie bylo ogloszen na ten temat. Coraz marniejsze i niekonkretne te ogloszenia. Ksiadz Proboszcz powinien wszystko oglaszac, bo dzieje sie duzo, a ludzie wiedza malo. Kto pisze ogloszenia? Jakies dziwne sa ostatnio po odejsciu kochanych ksiezy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nagroda IDOL 2019 dla Radia KSON

Stop marginalizacji średnich miast

Wybory parlamentarne (aktualizacja)

Przeszkadzali gapie

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
577
Tak
13%
Nie
66%
Nie wiem
21%