MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Pająki też świętowały

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 5 października 2007, 0:00
Autor: Daria
Fot. Daria Pyrzanowska
Specjalne błogosławieństwo dla tych, którym nieobcy jest los zwierząt.

W dniu św. Franciszka właściciele zwierząt, głównie najmłodsi mieszkańcy miasta, zgromadzili się na placu przed kaplicą kościoła pw. Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu. Powód: Światowy Dzień Zwierząt obchodzony w święto patrona parafii.

Przy budowanej świątyni nie zabrakło nie tylko psów i kotów. Dzieci przyniosły świnki morskie, ptaki, rybki. Był nawet egzemplarz olbrzymiego pająka, który wzbudził spore zainteresowanie.

Podczas uroczystości ksiądz Grzegorz Niwczyk. proboszcz parafii, udzielił błogosławieństwa zgromadzonym wiernym , którym nieobcy jest los zwierząt.

Światowy Dzień Zwierząt obchodzimy w Polsce od 1993 roku. Dzień Zwierząt jest po to, aby każdy z nas zrozumiał, że może chronić zagrożone gatunki a także dbać o dobro tych, które współistnieją z człowiekiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Tramwaj już po renowacji

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~MISS MAŁPKA 5-10-2007 9:45
A który z księży widział karmnik zrobiony przez TOnZ lub na terenie schroniska przez działaczy dla ptaków tych o których się modlono z zagrożonych gatunków?? Jedynym gatunkiem nzagrożonym są działacze TOnZ i schroniska. Ale ja za nich się nie modlę. Ile TACA WYNOSIŁA???
~parafianka 5-10-2007 10:13
Szkoda ze wczesniej nie bylo w kosciolach mowione o tak wspanialej intencji jaka jest poswiecenie zwierzatek To juz drugi raz i prosimy ksiedza proboszcza w przyszlosci o naglosnienie ze bedzie poswiecenie zwierzatek i napewno bedzie wiecej dzieci i ludzi Powodzenia
~do moderatora 5-10-2007 13:50
Dlaczego zostal usunięty mój komentarz , jeżeli już był puszczony do tego artykułu????Siły wyższe znowu zadziłały? Teraz kler zostal wciagniety w rozgruwki Ragielów i innych?
~od moderatora 5-10-2007 14:30
Nie zadziałały siły wyższe, ale osoby, których dotyczył Pani komentarz uznały, że jest to pomówienie, a taką formę wyklucza nasz regulamin. Pozdrawiam.
~do MISS MAŁPKA 5-10-2007 14:41
Tacy nie zbierano. Od razu widać nastawienie i żenujący poziom. Akurat w tej Parafii nigdy nie było Księży nastawionych na korzyści materialne!
~Przyjaciel zwierząt 5-10-2007 14:47
Tego typu spotkanie miało miejsce po raz drugi. Pierwsze odbyło się w tamtym roku. Zdaje się, że w dużej mierze dzięki ks. Jarosławowi, którego niestety nie ma już w Parafii. Należy pochwalić tę ideę, tym bardziej biorąc pod uwagę wezwanie Parafii (św. Franciszka), a nie czepiać się Księży i przedstawicieli Towarzystwa Przyjaciół zwierząt. Pozdrawiam.
~do wiadomosci moderatora 5-10-2007 15:05
jak krótka jest pamięć Jelonki.com.Polecam lekturę wstecz innych artykułów dotyczących rodziny osoby piszącej ! nie zainteresowanej z komentarzami przeslanymi do Jelonki.com.przez piszącego. Jednak moderator uznał za stosowne je wyemitować Podobno jest wszystkim po równo. Mam ten artykuł zapisany w pliku w razie potrzeby udowodnię.To nie jest pomówienie tylko moje odczucia przelane na forum a o to przecież chodzi w tej dyskuscji medialnej.Pozdrawiam
~czym się 5-10-2007 15:17
różni regulamin tego forum od zasad przekazywania wiadomości w mediach ogólnopolskich np.onet.plTam podano ,że biznesmen Krauze pojechał do Watykanu "POROZMAWIAĆ" z władzami apostolskimi .A tu poprostu Prezydent i Vice Prezydent nie dają się omamić miłośnikom od zwierząt wręczającym statuetki i dyplomy i pozostała TOnZ lokalna, dzielnicowa parafia. A czy poświecenie było za Bóg zaplać? czy co łaska? z funduszu na pomoc dla zwierząt? A zwierzęta bezdomne dalej są dożywiane przez ludzi KOCHAJĄCYCH i WRAŻLIWYCH z ich prywatnych pieniędzy. Właśnie fundusze ze składek towarzystwa Opieki nad zwierzętami idą na takie sprawy od lat a nie na zaspokojenie podstawowych potrzeb bezdomnych zwierzaków. Trza BYĆ MEDIALNYM. To sie u nich liczy.
~miss małpka 5-10-2007 15:33
Masz rację Jelonko com. to nie siły wyższe tylko OPATRZNOŚĆ.
~od moderatora 5-10-2007 15:49
Wtedy znane Pani osoby nie miały zastrzeżeń, przynajmniej nie przedstawiły ich, dlatego komentarze ukazały się. Pozdrawiam raz jeszcze.
~krzyś 5-10-2007 16:17
amen
~Gorliwy obserwator 5-10-2007 23:11
Był w tej Parafii wikariusz (już kilka lat temu), który przeganiał zwierzęta, byli też tacy, którzy je kochali. Najcudowniejszy czas to były lata 2005–2007, kiedy posługiwali ks. Andrzej i ks. Jarosław. Takie duszpasterstwo to marzenie... I dla pająków miejsce by się znalazło! Dobrze, że są takie akcje.
~z Malczewskiego 6-10-2007 0:10
Byłam w tym roku na tym spotkaniu. To nie to samo. Ci ksieza, co sa teraz, to bez porownania z poprzdenikami. Niebo przedtem, ziemia teraz! Szkoda dla parafii. Dzięki Państwu Ragiel i ks. Proboszczowi i ks. Jarkowi za rozkrecenie sprawy
~grr 6-10-2007 2:21
zaboboniarstwo w czerwonej kotlinie? niesamowite! ;)
~do grr 6-10-2007 11:34
Obroc sie trzy razy w lewa strone i splun jeszcze to bedzie zaboboniarstwo. Jelenia wcale nie jest taka czerwona. Jak przyjdzie co do czego to mozna zaobserwowac tlumy na roznych uroczystosciach koscielnych. A czemu nie docenic posiadaczy zwierzat?
~Luiza 10-10-2007 23:10
Sprawa malo naglosniona. Nie bylo ogloszen na ten temat. Coraz marniejsze i niekonkretne te ogloszenia. Ksiadz Proboszcz powinien wszystko oglaszac, bo dzieje sie duzo, a ludzie wiedza malo. Kto pisze ogloszenia? Jakies dziwne sa ostatnio po odejsciu kochanych ksiezy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W KSON–ie dzieje się

Cieplickie place

Przebudowa ul. Papieża Jana Pawła II

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Przetarg na kolejną stację

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
568
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%