Łomnica: Pacocha strzela, Łomnica wygrywa

Poniedziałek, 10 sierpnia 2009, 13:05
Aktualizacja: 13:10
Autor: Radek
W miniony piątek (07.08.09r.) kolejne spotkanie kontrolne rozegrali piłkarze KS Łomnica. Tym razem ich przeciwnikiem była drużyna Rudaw Janowice Wielkie. Zawodnikiem meczu został Łukasz Pacocha, który popisał się hattrickiem, jedno trafienie dołożył Aleksiejew i spotkanie zakończyło się wysokim, choć nie bez trudu wywalczonym, zwycięstwem łomniczan 4:1 (1:1).

W wyjściowej jedenastce z Łomnicy zobaczyliśmy dwóch byłych zawodników Rudaw: Pachocę oraz Szymulę. Dodatkowo na ławce rezerwowych zasiadł Piotr Witanis.
Dla Łukasza Pacochy był to pierwszy mecz w Janowicach po zmianie barw klubowych. Jednak nie miał on sentymentów dla swoich dawnych kolegów i już w drugiej minucie otworzył wynik spotkania. Wykorzystał on świetne podanie od Nowaka oraz nieporozumienie w szeregach obronnych gospodarzy i mocnym pod poprzeczkę dał prowadzenie swojej drużynie.
Po tej akcji Łomniczanie jakby zadowoleni z prowadzenia nieco odpuścili i gra toczyła się raczej w środku boiska. Raz po raz piłka przenosiła się pod pole karne, jednak żadna z drużyn nie potrafiła skutecznie wykończyć akcji. Kilkakrotnie groźnie pod janowicką bramką było po rzutach rożnych jednak cało z opresji wychodzili defensorzy gospodarzy.
Gra była szarpana, sporo było w niej niedokładności i nie brakowało również ostrych starć. Niestety na taką grę pozwalał arbiter tego spotkania, który nie odgwizdywał przewinień, co wprowadzało sporą nerwowość w poczynania zawodników obu ekip. W pierwszej części meczu więcej z gry mieli podopieczni Zdzisława Radziszewskiego a piłkarze Rudaw ograniczali się do kontrataków. Po jednym z takich szybko wyprowadzonych ataków gospodarze doprowadzili do wyrównania. Około 43 minuty Mateusz Kosno wyprzedził pilnującego go Berezowskiego i strzałem głową nie dał szans na skuteczną interwencję Szlękowi. 1:1
Do końca pierwszej połowy pomimo wielu prób podopiecznych Zdzisława Radziszewskiego utrzymał się wynik remisowy.

W przerwie trener Radziszewski dokonał kilku zmian i na murawie pojawili się Aleksiejew, Myszka oraz Witanis.
W drugich 45 minutach przewagę mieli gospodarze. Jednak nie potrafili jej udokumentować bramkami, a większość akcji rozbijała się o szczelny blok defensywy łomnickiej. Skuteczni za to byli goście. W 54 minucie dobre dośrodkowanie z lewej strony trafia wprost na głowę niekrytego Aleksiejewa i mamy bramkę. 2:1.
Ambitnie grający na własnym obiekcie piłkarze Janowic rzucili się do odrabiania strat, jednak na niewiele pozwali im tego dnia piłkarze z Łomnicy. Pochłonięci ofensywą gospodarze zapomnieli na chwilę o zabezpieczeniu tyłów, co z  zimną krwią wykorzystali łomniczanie. W 73 minucie spotkania szybką zespołową kontrę zakończyło podanie do Pacochy, który wygrał pojedynek z bramkarzem Rudaw i mógł cieszyć się ze swojej drugiej bramki tego dnia. Jak się później okazało nie był to koniec strzeleckich popisów Łukasza. W 86 minucie skutecznie wykończył on zespołową akcję i mocnym strzałem pokonał goalkeepera Rudaw.
Mimo wzmożonych prób z obu stron wynik nie uległ już zmianie i to KS Łomnica mogła cieszyć się z kolejnego sparingowego zwycięstwa. Trzeba przyznać, iż mimo wysokiego wyniku mecz nie stał na najwyższym poziomie, a gra pozostawiała wiele do życzenia.

Teraz podopiecznych Zdzisława Radziszewskiego czeka nie lada wyzwanie, gdyż w najbliższą środę (12.08.09) zmierzą się oni z Karkonoszami Jelenia Góra w rozgrywkach Pucharu Polski. Mecz odbędzie się na stadionie w Łomnicy o godzinie 17.30. Serdecznie zapraszamy!

KS Łomnica: Szlęk – Wasiuk, Szymula, Postek, Ślusarczyk – Berezowski, Janaszkiewicz, Śmietana, Makowski- Pacocha, Nowak

Grali również: Witanis, Myszka, Aleksiejew, Krupa