MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Oznakuj swój rower

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 28 sierpnia 2014, 13:35
Aktualizacja: 13:36
Autor: 112
Policja jeleniogórska zaprasza i zachęca właścicieli rowerów do ich oznakowania. Funkcjonariusze działania takie będą prowadzić, w ramach programu prewencyjnego ,,Stop – rower oznakowany”, 31 sierpnia w godzinach od 9.00 do 13.00 na Placu Piastowskim w Jeleniej Górze podczas górskich, szosowych mistrzostw Polski.

Jeleniogórscy policjanci będą również rozdawać ulotki informujące o obowiązujących przepisach ruchu drogowego, w szczególności rowerzystów, a dla dzieci przygotowali liczne zabawy i konkursy dotyczące bezpiecznego zachowania się na drodze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jest pomnik przyrody

Stadion nie dla kibiców – jak długo?

Victoria pokonała ekipę z Marciszowa

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~new tech 28-08-2014 15:09
Znakowanie to było dobre 10 lat temu,dzisiaj jak się ma dobry rower to warto zainwestować w nadajnik gsm i jak szumowina go ukradnie to macie lokalizację przez neta z dokładnością do 1m.
~jakitaki 29-08-2014 8:57
zwykłe lokalizatory GPS oparte są na transmisji danych za pomocą sieci GSM, więc brak zasięgu sieci uniemożliwi przesłanie pozycji skradzionego roweru to po pierwsze, po drugie urządzenia te nie są wystarczająco małe, by nie zostały natychmiast odkryte przez złodzieja. Natomiast nadajniki GPS z komunikacją dwukierunkową poprzez satelitę, nie istnieją... więc, najprościej jest w dalszym ciągu znakować rowery, po prostu...
~new tech 29-08-2014 11:06
jakitaki mylisz gps z gsm poza tym jak jesteś taki mądrala to nie będę cię instruował co kupić ale odrób lekcję z nowinek technicznych bo twoja wiedza opiera się na starych urządzeniach gps sprzed 3-4 lat.chcesz to znakuj tylko na nic twoje znaki jak rower powędruje gdzieś na mazurską wieś albo zostanie przemalowany,po prostu...
~jakitaki 29-08-2014 11:33
@~new tech niczego nie mylę, obecne lokalizatory to połączenie odbiornika GPS i nadajnika GSM, nie ma więc mowy o komunikacji dwukierunkowej poprzez satelity GPS. więc aby określić pozycję urządzenia w czasie rzeczywistym wymagana jest transmisja danych z urządzenia, przy użyciu sieci GSM.
~new tech 29-08-2014 13:18
co do wielkości są lokalizatory które bez problemu można ukryć w ramie,są też imitujące licznik rowerowy,piszesz o braku zasięgu,tyle że złodziej nie będzie zjeżdżał z rowerem do kopalni tylko skitra go ulice dalej w garażu,szopie czy piwnicy -tam też jest zasięg więc nie wiem w czy problem.owszem zawsze jest ryzyko ze nie znajdziesz roweru ale technika bardzo utrudnia dziś życie złodziejom ,zwłaszcza tym mało rozgarnietym.dobra wiadomoscią jest fakt że pojawia się coraz więcej urządzeń z opcją kill switch bezużyteczne dla złodzieja bo właściciel może je zdalnie zniszczyć po kradzieży.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dla odnowy wsi

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Krakowska w budowie

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1921
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%