MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Oznakuj auto: ochrona przed złodziejami

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 1 sierpnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Wielkim zainteresowaniem cieszy się wśród posiadaczy samochodów policyjna akcja Stop 24.

– Rozdaliśmy już setki naklejek, które przytwierdzone do wewnętrznej strony szyby w aucie informują o tym, że jego posiadacz nie korzysta z samochodu między godz. 24 a 4 nad ranem – mówi sierż. sztab. Danuta Razmysłowicz z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Stróże prawa początkowo planowali, że naklejki będzie można dostać tylko w komendzie przy ulicy Nowowiejskiej. Ze względu na tak duże zainteresowanie postanowiono jednak, że ich dystrybucja będzie rozszerzona na komisariaty policji w miejscowościach powiatu jeleniogórskiego.

Naklejki są bezpłatne. Kierowca powinien tylko wypełnić stosowną deklarację i dokładnie umyć wewnętrzną część szyby, aby oznakowanie się dobrze przykleiło.
Ma ono hologram i jest bardzo dobrze widoczne przez nocne patrole policji, które szczególną uwagę będą zwracały na pojazdy w ten sposób oznakowane i poruszające się po zmroku.

– To właśnie wówczas zdarza się najwięcej kradzieży samochodów – zaznaczają policjanci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Szansa na remont "zameczku"

Wóz strażacki w nagrodę

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ka 1-08-2006 17:05
napiszcie jak dokładnie załatwić sobie taką naklejkę i do kiedy trwa akcja
~asia 1-08-2006 17:26
czy az tak trudno ja odkleic?
~kkl 1-08-2006 18:28
Dla włamywacza każda minuta cenna, więc nie sądzę aby odklejał naklejkę przed ucieczką skradzionym samochodem - oczywiście potem w "dziupli" jak najbardziej Ale pewnie znajdą i na to rozwiązanie, np będą na zewnętrznej stronie szyby zaklejać tymczasowo naklejkę jakąś swoją własną itp.
~IgorekYa 1-08-2006 20:43
Na pewno złodzieje nie zwracają uwagi na takie nalepki - pewnie większość z nich nie wie o takiej akcji i tak jak napisał kkl - nie ma czasu na zdarcie jej
~Lech 1-08-2006 21:37
Złodziej (samochodowy) to NIE g...k, który nie potrafi czytać i pisać, jest brudny i śmierdzi!!! Dlaczego łapie sie tak mało złodziei aut?? Mają szczeście? Czy są tak dobrze zorganizowani, wyposażeni, i przebiegli?? Naklejki na pewno utrudnią im pracę!!!
~jp 1-08-2006 22:00
akcja pozytywna, szkoda że Jelenopgórka Policja wzięła się za nią tak późno, pierwsze takie akcje komendy powiatiwe i miejskie w Polsce zaczynały kilka lat temu!!! A tak zwany BOOM na kradzieże te z się skończył, teraz w J.G. kradną głównie te naobcych blachach
~emeryt 7-08-2006 22:35
takie naklejki to totalna głupota, ale jeśli pozwoli to kumuś spokojnie spać to baaardzo polecam:-) Auta zabiera się głównie obcokrajowcom, ponieważ w 99% są niezabezpieczone, no i najważniesze nikt ich nie szuka, nie łazi na policję i nie męczy tych biednych Panów z sekcji samochodowej:-) pozdrawiam hehehe Pana... aaaa nie powiem po nazwisku:-) ok. auta które ktoś kradnie swoim tj. DJ..... i na innych polskich tablicach, to zwyczajni pseudo śmierdziele bez żadnych zasad!!! A tak wogóle, to teraz robią sami amatorzy:-/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przebudowa drogi nr 2273D

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Zamknięta droga od Przełęczy Kowarskiej

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Promesy dla gminnych jednostek OSP

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
380
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%