Wiadomości: Jablonec/Dolny Śląsk
Czwartek, 13 listopada 2008, 20:38
Aktualizacja: 20:40
Autor: JEN
Zawodnicy Młodzieżowego Klubu Sportowego Jedenastka Jelenia Góra wzięli udział w zawodach w Jabloncu (Czechy), Polkowicach i Legnicy z bardzo udanym skutkiem.

Najstarsi pływacy Jedenastki wystartowali w międzynarodowych zawodach Mosconi Cup 2008 w Jabloncu (Czechy) z udziałem 29 klubów z Czech i Polski. Jak zwykle spore sukcesy odniosła Karina Włostowska. Na 100 m stylem dowolnym w kategorii open zajęła pierwsze miejsce, a na 50m stylem motylkowym - trzecie miejsce, ustępując reprezentantkom Czech. Ponadto w kategorii 91-92 Karina była najllepsza na 50 i 100 dowolnym, 50 motylem, a druga na 50 m grzbietowym i trzecia na 100 motylkowym.

Natomiast jej siotra Kamila na 50 m st. dowolnym w kategorii open była pierwsza, a tuż za nią uplasowała się Karina Włostowska. Ponadto Kamila zajęła drugie miejsca na dystansach 50 i 100 grzbietem, a przed nią była Voirkova Weronika czeska reprezentantka kadrowiczka.

W tym samym czasie odbywały się zawody w Polkowicach, gdzie Szymon Wawryca ( ur. 1998) na 50 dow zajął drugie miejsce, a na 100 zmiennym - piąte miejsce. Paweł Jędrzejczyk (1997) na 50 m dowolnym również wywalczył drugie miejsce ( 34,51), a na 100 zmiennym - szóste.

W rozegranych dzień wcześniej zawodach o puchar burmistrza Legnicy Szymon był trzeci na 50 grzbietowym i drugi na 50 dowolnym, natomiast Paweł zajął pierwsze miejsce na 50 dowolnym, a na 50 motylkowym – drugie.