MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Owocne treningi w Pradze

Wiadomości: Praga
Czwartek, 19 listopada 2015, 21:08
Aktualizacja: 21:09
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Pierwszy weekend listopada nasi kajakarze freestyle'owi Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki spędzili w Pradze. Treningi pomimo dość zaawansowanej jesieni odbywały się przy bardzo ciepłej, jak na tę porę roku temperaturze i może właśnie dlatego, zajęcia okazały się bardzo owocne.

Już na sobotnim rozpływaniu Tomek zaczął wykonywać kombinacje figur, które dały mu w tym miejscu wygraną we wrześniowym Pucharze Europy. - Bardzo lubimy trenować w Pradze, bo tutaj zawsze można dobrze popływać. Odwój Tlama działa nawet przy bardzo niskim stanie wody i teraz jest chyba jedynym miejscem w promieniu 400-500 km, gdzie można spokojnie potrenować. Cieszy mnie, że oboje z Zosią powracamy do treningów po przerwie na regeneracje w dobrej dyspozycji - mówi Tomasz Czaplicki.

Bardzo dobrą dyspozycją pomimo przerwy może pochwalić się Zosia, która w poniedziałkowym treningu wykonała prawdopodobnie, jako pierwsza kobieta figurę Trophy Move Space Godzilla do Front Loop'a.

Nagranie wideo z treningów Zofii Tuły:

- Nadchodzący sezon zaczyna się dla nas dość wcześnie. Już na początku czerwca weźmiemy udział w Mistrzostwach Europy w Plattlingu. Oznacza to, że cykl przygotowań zaczynamy już teraz. Odwój Tlama w Pradze nie należy do najprostszych, ale pomimo tego jest jednym z moich ulubionych. To właśnie na torze kajakowym w Pradze, gdzie znajduje się odwój Tlama odniosłam moje pierwsze zwycięstwo w karierze w zawodach Pucharu Europy. Tam też wykonałam mojego pierwszego Space-Loop'a - dodaje Zofia Tuła.

W nadchodzącym sezonie poza Mistrzostwami Europy nasi reprezentanci we freestyle'u kajakowym wystartują również w zawodach Pucharu Świata, które tym razem odbędą się w Argentynie i Brazylii oraz innych prestiżowych imprezach w Europie.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O rozpadających się górach

Warsztaty modelarskie

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Teraz lepiej widać

Pożegnali Słońce

Spotkanie z historią

Janowiczanki najlepsze w Sycowie

Studium na początek

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
68
Tak
62%
Nie
37%
Nie wiem
1%