MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Owacja na stojąco na początek JST

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 30 września 2016, 8:36
Aktualizacja: Sobota, 1 października 2016, 7:28
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Miłośnicy sztuki zgromadzeni w czwartkowy wieczór (29.09) w Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze byli świadkami uczty dla zmysłów – wzroku i słuchu, ale przede wszystkim znakomicie opowiedzianej historii Ryszarda Riedla. Tym samym 46. Jeleniogórskie Spotkania Teatralne wystartowały!

„Skazany na bluesa” doczekał się w 2005 roku wersji filmowej, ale i na deskach teatru można prześledzić losy wokalisty zespołu Dżem, który zmarł w 1994 roku. Reżyser Arkadiusz Jakubik wystawia swoją sztukę w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach i to właśnie jego ekipa zawitała na inaugurację Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych do stolicy Karkonoszy.

Historia przepełniona miłością, przyjaźnią, a także poszukiwaniem wolności, to przede wszystkim walka z samym sobą. W podzielonym na dwie części spektaklu nie brakowało chwil wzruszających, ale i radosnych. Aktor, który wcielił się w postać Ryszarda Riedla przyznaje, że wychował się na muzyce zespołu Dżem. - Ryszard Riedel jest mi bardzo bliski. To nie jest tak, że muszę to mówić służbowo, bo gram jego rolę, ale słuchanie muzyki zaczęło się u mnie od klasyki rocka, głównie od Dżemu. Pochodzę ze Śląska, mieszkamy z Dżemem niemal po sąsiedzku i jest to muzyka niezwykle mi bliska – wyznał Maciej Lipina.

Publiczność zgromadzona w jeleniogórskim teatrze dziękowała artystom owacją na stojąco. - Ten spektakl nigdy nie miał słabej publiczności, ale muszę przyznać, że jeleniogórska jest wyjątkowo rozśpiewana – ocenił grający główną rolę Maciej Lipina.

- Myślę, że wszyscy wychodząc stąd, byli bardzo zadowoleni. Start jest bardzo dobry – ocenił inaugurację Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych wiceprezydent Jerzy Łużniak. - Gratuluję zespołowi z Katowic, a także dyrektorowi Tadeuszowi Wnukowi, że tak dobrze dobrał repertuar przeglądu. Jeżeli tak dalej będzie przez jego kadencję, to mam nadzieję, że jeleniogórzanie będą zadowoleni z naszych spektakli, a także z gości, których będziemy tutaj zapraszać – dodał zastępca prezydenta miasta.

Dzisiaj kolejny spektakl. O godz. 19:00 na Dużej Scenie zaprezentuje się Teatr im. Adama Mickiewicza z Częstochowy ze sztuką nazywaną smutną komedią pt. „Sprzedawcy Gumek” w reż. Andrzeja Bartnikowskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Minka na sobotni wieczór

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Legendy Japonii – multimedialne widowisko  

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ekstra 30-09-2016 10:04
Brzmienie i choreografia powalały. Brawo akustycy - tak trzymać.
~Roman 30-09-2016 10:52
Fantastyczny spektakl .Pełen szacun
~widz 30-09-2016 12:12
Zgadzam sie,dawno nie bylo na naszych deskach takiego! spektaklu!!!
~ed 30-09-2016 15:04
a może zaprosicie ich jeszcze raz???
~Do przedmówcy 30-09-2016 15:23
15 października, godz. 19.00 w JCK bęzie CREE & SEBASTIAN RIEDEL, syn Ryśka.
~ed 30-09-2016 18:06
Cree ma swój repertuar i nie śpiewa Dżemu, poza tym chyba widzisz różnicę między przedstawieniem teatralnym a koncertem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O Starym Zamku i ostatnim tutaj turnieju rycerskim

Radośnie i bezpiecznie

Wczoraj kino, dzisiaj kabaret

Czytelniczka: drogo i brudno

Gdzie zawita Skok w blok dzisiaj i w piątek?  

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
281
Tak
38%
Nie
57%
Nie wiem
5%