MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 5 sierpnia
im. Mariana, Marii, Stanisława

Otworzą trzy nowe oddziały pulmonologiczne

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Środa, 14 grudnia 2011, 6:54
Aktualizacja: 6:55
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Jutro, 15 grudnia, o godz. 11.30 Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu dokona uroczystego otwarcia nowego budynku szpitalnego, z trzema nowoczesnymi oddziałami szpitalnymi wyposażonymi łącznie w 70 łóżek. Na uroczystość zaproszono przedstawicieli lokalnych władz, urzędów, wielu lekarzy oraz innych gości.

Obecnie Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu leczy swoich pacjentów w różnych lokalizacjach, co przy obecnie zmieniających się wymaganiach dotyczących placówek szpitalnych znacznie utrudniało funkcjonowanie szpitala i stanowiło zagrożenie dla jego dalszego funkcjonowania. Stąd też w roku 2010 została podjęta decyzja o budowie nowego obiektu. Inwestycja rozpoczęła się w lutym 2011r. i została zrealizowana ze środków własnych i zaciągniętego kredytu. Centrum nie miało możliwości skorzystania z pieniędzy unijnych.

Nowy trzykondygnacyjny budynek to trzy nowoczesne oddziały szpitalne wyposażone łącznie w 70 łóżek znajdujących się w pokojach 2-osobowych z łazienkami.
- Wszystkie oddziały pulmonologiczne i alergologiczne, które znajdowały się w różnych obiektach zostały przeniesione do jednej lokalizacji, co pozwala znacznie obniżyć koszty utrzymania oddziałów i ułatwia zarządzanie zasobami. Oddziały szpitalne zostały tak zaprojektowane i wyposażone, aby pobyt pacjentów przebiegał w komfortowych warunkach, a stres związany z pobytem, zwłaszcza małych pacjentów, był zminimalizowany – mówi Tadeusz Latoś, wiceprezes zarządu Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu.

Do nowego obiektu zostanie przeniesiona również pracownia endoskopii, w której wykonywane są przede wszystkim endoskopowe badania układu pokarmowego – gastroskopia i kolonoskopia oraz endoskopowe badania układu oddechowego – bronchoskopia, bronchofiberoskopia. Pracownia świadczy usługi w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. W związku z przeniesieniem pracownia zyska przede wszystkim znacznie większą powierzchnię, a także poprawę warunków pobytu dla pacjentów jak i pracy dla personelu.

Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu jest nowoczesnym szpitalem spełniającym obowiązujące wymagania, pozbawionym barier architektonicznych. Jest przyjazny pacjentom, a przede wszystkim udziela świadczeń wysokiej jakości potwierdzonej uzyskanymi certyfikatami m.in. ISO 9001, a także w ostatnim czasie po raz kolejny Certyfikatem Akredytacyjnym przyznanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. To też placówka o wieloletniej tradycji i doświadczeniu w leczeniu przede wszystkich chorób układu oddechowego, zarówno u dzieci jak i dorosłych z terenu całej Polski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

W sierpniu zarejestruj jacht

Synoptycy: spodziewane burze i deszcz

Komentarze (5) Dodaj komentarz

wojtek3 14-12-2011 7:57
No kurde belans, przecież te zdjęcia to staroć. Nowa część to jest prawe skrzydło. Wiem, bo bywam tam dość często od paru lat. Pewnie będą bardziej aktualne fotki ale już z oficjelami, przekąskami, ect., ect....
~M. 14-12-2011 9:05
Tylko szkoda, że nie ma już dr.Bokieja , który włożył tyle serca w to miejsce.
~kxxx 14-12-2011 10:31
świetny personel.pozdrawiamy panią Małgosię z zabiegowego i miłych Lekarzy
~marta m. 14-12-2011 12:27
lecze tam syna od 11 lat slowa zachwytu i uznania dla wszystkich a w szczegolnosci dla Dr..Gąszczyka Dr.Trygłub.Przez tyle lat jestem bardzo bardzo zadowolona,oby tak dalej
~Obywatel 14-12-2011 15:59
Raczej dobrze że nie ma tam małżeństwa B. Pani BB rozpirza wszystko co w jej szpetne łapki wpadnie. Co dorwie, łepek przekrzywi i spieprzy. Dobrze że ich już tam nie ma, przynajmniej jeden szpital godny zaufania na tym terenie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wstrzymane prace przy oczyszczalni ścieków

Są dopłaty do lasów

Ostrzeżenie przed burzami i deszczem

Stalowe rumaki w Karpaczu

Radośnie i bezpiecznie

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
829
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%