MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Otwarte progi jeleniogórskiego „Żeroma”

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 30 maja 2015, 11:15
Aktualizacja: Niedziela, 31 maja 2015, 8:15
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
W piątek (29.05) po raz drugi w tym roku szkolnym Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Jeleniej Górze otworzył swoje progi dla przyszłych, potencjalnych uczniów. Przybyli goście mieli okazję zobaczyć na własne oczy, jak naukę na wysokim poziomie można połączyć z pasją i zabawą.

W programie przygotowanym na wczorajszą okoliczność było powitanie wszystkich przybyłych orkiestrą z recyklingu (grupa p. Ewy Zdzienickiej), a następnie zainteresowani ofertą ZSO Nr 1 udali się za orkiestrą do szkolnej auli, gdzie zostali przywitani przez dyrekcję szkoły. Uczniowie gimnazjum i liceum zaprezentowali program artystyczny, w tym zumbę, naukę tańca towarzyskiego, krótki spektakl teatralny i piosenki.

Młodzież oglądała też gabinety przedmiotowe, a studenci AIESEC-u opowiadali o swoich krajach (o Hongkongu, Kanadzie czy Indiach). Ponadto uczniowie mieli okazję zobaczyć zbiory i eksperymenty biologiczne, chemiczne i fizyczne. Były również warsztaty dziennikarskie i z kaligrafii, a nawet wyroby kulinarne, jak chociażby fondue serowe i czekoladowe, kanapki z kawiorem.

- Cieszę się, że uczniowie naszej szkoły są sami zainteresowani, żeby pokazać czym zajmują się w murach naszej placówki, a więc poświęcają swój czas wolny. Przyjeżdżają również absolwenci – powiedziała dyrektor szkoły Eulalia Kłodawska-Szwajcer.

- Zachęcam wszystkim do wyboru „Żeroma” ponieważ oferuje on wiele możliwości na studia, np. wybierając liceum można wybrać różne kierunki z rozszerzoną matematyką, biologią, czy humanistyczne przedmioty. Zanim tu przyszłam, wiele osób polecało mi ZSO Nr 1 – mówiła Karolina z klasy II GC, która dalszą edukację wiąże z kierunkiem prawa.

- Chciałam dokładnie przyjrzeć się szkole, żeby wybrać odpowiednie gimnazjum na przyszły rok szkolny – stwierdziła Miriam Gordziejonok, która zdradziła, że chętnie wybierze „Żeroma” na dalszą edukację.

W nadchodzącym roku szkolnym w ofercie szkoły będą następujące oddziały: klasa matematyczno-fizyczna z informatyką, klasa politechniczna, klasa biologiczno-chemiczna z ukierunkowaniem medycznym, a także dwie klasy humanistyczne: lingwistyczno-medialna oraz prawno-teatralna.
W ZSO Nr 1 prowadzone są rozmaite zajęcia z języków obcych: angielskiego, niemieckiego, ale także rosyjskiego, francuskiego i hiszpańskiego.

- Znalazłam swoje miejsce – to klasa językowa w „Żeromie”. Uważam, że można się tu rozwinąć, poznać nowych ludzi. Najbardziej spodobały mi się zajęcia prowadzone przez panią z języka niemieckiego – powiedziała Natalia Lizak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koderzy ze Ścięgien

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~rec 30-05-2015 22:48
A ktoś do tej szkoły wogóle sie jeszcze zapisuje ???????
~Lil 30-05-2015 23:42
A dlaczego miałby sie nie zapisywać ??
~ 31-05-2015 19:02
rec, pewnie się do "TEJ" szkoły zapisuje , o ile spełni wymogi co do tzw. progów punktowych. Na moje oko, rec, raczej z tobą byłoby tam cienko,cienko WOGÓLE z taką ortografią,zwłaszcza...o reszcie trudno wnioskować,zbyt mało danych...
~RemiGalardo 1-06-2015 12:19
Parafina stara Psina!
~Lenny 1-06-2015 21:39
Nie napisaliście, że media źle podały czas "otwarcia drzwi". Przyznać się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przetarg na kolejną stację

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Czyżby Andrzej Duda?

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Wakacje czas zacząć!

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
595
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%