MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Otwarte drzwi w ZSO w Kowarach

Wiadomości: Kowary
Poniedziałek, 1 czerwca 2015, 13:22
Aktualizacja: 13:31
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
W miniony piątek (29.05) w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kowarach pojawili się szóstoklasiści oraz uczniowie trzeciej klasy gimnazjum, którzy mieli okazję zapoznać się z ofertą i bazą edukacyjną szkoły im. Stanisława Lema.

Przybyli goście brali udział w doświadczeniach biologicznych, fizycznych i chemicznych obserwując m.in. napięcie powierzchniowe czy wytworzone laboratoryjnie łuki elektryczne., a także zapoznali się w Izbie Patrona z sylwetką i twórczością Stanisława Lema oraz brali udział w quizie na temat szkoły. Młodzież, która zdecydowała się tego dnia zwiedzić placówkę przy ul. Szkolnej obejrzała filmy promujące szkołę, stworzone przez uczniów ZSO w Kowarach. Nie brakowało chętnych do zajęć tanecznych.

- To gimnazjaliści pod okiem nauczycieli przygotowali dni otwarte dla młodszych kolegów i koleżanek. W przypadku Kowar organizowanie dni otwartych nie jest konieczne, niemal każdy uczeń podstawówki trafia do naszego gimnazjum, ale dla uczniów podstawówki jest to pierwsza duża zmiana (szkoły – red.), nowe miejsce, nowi nauczyciele – powiedział Tomasz Raczyński z ZSO w Kowarach. - Dlatego szkoła już kilka miesięcy wcześniej otwiera dla nich swoje progi, by mieli czas oswoić się ze zmianą, która czeka ich od września – dodał nauczyciel z kowarskiej szkoły.

Gimnazjaliści zainteresowani liceum im. Stanisława Lema byli oprowadzani po szkole przez swoich starszych kolegów i koleżanki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Nowe zasady w szkołach

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~gim 2-06-2015 10:08
Było super!
~ 2-06-2015 10:45
Kto by chciał się tam uczyć... Najgorsza szkoła w powiecie... Wylęg arnia bezrobotnych...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Laptopy dla szkół

Będzie na rozwój szkół

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Zygzakiem po ulicy

Kruszwicka na finiszu  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
592
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%