MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Otwarta sobota w willi Hauptmanna

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 6 sierpnia 2017, 7:15
Aktualizacja: 7:19
Autor: WAC
Fot. WAC
Sporym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się zorganizowany 5 sierpnia przez Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna w Jeleniej Górze – Jagniątkowie dzień otwartych drzwi.

Dzień otwartych drzwi jest tradycyjną imprezą organizowaną od wielu lat w Muzeum Miejskim Dom Gerharta Hauptmanna w pierwszą sobotę sierpnia. Ma upamiętniać moment, w którym autor „Tkaczy” zamieszkał w wilii „Wysoki Kamień”. Z tej okazji można było bezpłatnie zwiedzić, wraz z przewodnikiem, dom noblisty. Dla gości przygotowano też stoiska z wyrobami regionalnymi oraz wykład poświęcony życiu i twórczości G. Hauptmanna.

W tym roku dodatkową atrakcją czekającą na zwiedzających był wernisaż malarstwa Haliny Truszczyńskiej „Myśli znalezione”. Akrylowe obrazy artystki powstawały w ciągu kilku ostatnich lat.

- Duży wpływ na moją twórczość ma Paweł Trybalski, który bardzo pomógł mi warsztatowo i w dużym stopniu ukształtował moje podejście do malarstwa – mówi H. Truszczyńska. - W moich obrazach staram się poruszać trudne w dzisiejszych czasach tematy egzystencjalne - dodała.

Malarka oglądających jej dzieła zaprosiła do specyficznego dialogu, gdyż przy niektórych z obrazów czekały na nich kartki z pytaniami dotyczącymi uczuć i problemów współczesnego człowieka. – Na moich poprzednich wystawach również zachęcałam widzów do wypowiedzi – wyjaśnia malarka. - Są one dla mnie źródłem inspiracji, zaś dla nich okazją do zatrzymania się nad ważnymi kwestiami podkreślała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Karkonoska opowieść kulinarna – już wkrótce

26. edycja "Prezentacji"

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Polak 7-08-2017 0:05
Nie, dziękuję.
~Gość 7-08-2017 12:20
Zamieszkał w willi "Łąkowy Kamień" a nie "Wysoki Kamień".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Galeria na... płocie

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Układanka na budynku ośrodka kultury

Politycy komentują wynik wyborów

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
720
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%