MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Otwarcie wystawy "Pamiątka z Karkonoszy" w BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 8 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 9:55
Autor: marek
Fot. Marek
Od dzisiaj w Biurze Wystaw Artystycznych przy Placu Ratuszowym oglądać można wystawę prac 35 artystów związanych z Jelenią Górą i okolicami, zatytułowaną - "Pamiątka z Karkonoszy". Obejrzeć można obrazy, rzeźby, instalacje przestrzenne czy niezwykłe przedmioty codziennego użytku.

Jednym z wystawiających jest Zbigniew Frąckiewicz, mieszkaniec Szklarskiej Poręby, autor słynnych ludzi z żelaza, który przedstawia zminiaturyzowaną wersję swojego sztandarowego dzieła. Jednak nadal jest to pamiątka ciężkiego kalibru, bo jeden żelazny ludek waży 20 kilogramów.

Jeleniogórska plastyczka, Edyta Kulla zaprojektowała butelkę z wodą regionalną i witraż z butelkami jako motywem przewodnim. Jest też jelonek na sprężynce z granitową podstawką, autorstwa Bogumiły Twardowskiej-Rogacewicz. Ale większość dzieł to grafiki i obrazy, miedzy innymi urodzonego w Sobieszowie Darka Milińskiego, które już są pamiątką z Karkonoszy dla wielu, ale tylko tych, co mogą na obraz wyłożyć kilka tysięcy złotych.

Czy któraś z wystawianych prac może stać się równie znana jak Liczyrzepa, czyli niemiecki Rübezall, którego kupić można na każdym stoisku z pamiątkami? Czas pokaże, ale do BWA warto się wybrać, aby sprawdzić, co proponują miejscowi artyści.

Ogłoszenia

Czytaj również

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Sala Krzywa w Zamku Książ odzyskuje dawny blask

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~BABCIA 13-09-2005 14:26
DZIECI I MŁODZIEŻ POWINNA ZAZNAJOMIĆ SIĘ ZE SZTUKĄ ABY MOGLI DOCENIĆ PRACĘ ARTYSTÓW PLASTYKÓW, MALARZY,RZEŹBIARZY ITD.ITP.DZIŚ MAŁO KTO DOCENIA ARTYSTÓW W POLSCE,MUSZA SPRZEDAWAĆ SWOJE PRACE NA ZACHODZIE ABY PRZEŻYĆ.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Letnie Koncerty Organowe w Krzeszowie

Szansa na remont "zameczku"

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Emocje filmowe w Lwówku Śląskim

Są pieniądze na projekty dla Muzeum Zabawek

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
377
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%