MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Otwarcie wystawy fotograficznej Roberta Łukaszewskiego

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 18 grudnia 2004, 0:00
Aktualizacja: Środa, 8 lutego 2006, 16:33
Autor: DZ
Fot. DZ
W galerii „Pod Brązowym Jeleniem” od pewnego czasu można oglądać wystawę fotograficzną autorstwa Roberta Łukaszewskiego „... gdzie ulice nie mają nazw...”. Oficjalne uroczyste otwarcie miało miejsce 11 grudnia 2004. Wtedy został bowiem zorganizowany wernisaż poświęcony twórczości owego artysty-fotografa.

Tematyką prac Pana Roberta są czarno-białe zdjęcia przedstawiające różne stare budowle oraz ulice Chorwacji. Zdjęcia są o tyle ciekawe, że nie były robione w znanych miejscach lub ośrodkach turystycznych lecz w niewielkich nikomu nieznanych miejscowościach. Na niektórych fotografiach znajdują się także tamtejsi mieszkańcy, jednak są to przypadki bardzo rzadkie ponieważ główną inspiracją artysty były stare ulice oraz ich zabudowania.

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane specjalną techniką do której użyto pomocy komputera. Pan Robert zaciemnił obrzeża swoich fotografii co sprawia, że osoba oglądająca skupia uwagę głównie na tym co się znajduje w jej centrum. Zaciemnienia te nadają dodatkowo niezwykłego klimatu co może tworzyć w głowie oglądających dziwne odczucie oraz wrażenie, iż miejsca te zostały już dawno temu opuszczone i zapomniane przez ludzkość.

Pan Robert fotografowaniem zajmował się już w szkole podstawowej, natomiast jego głównymi inspiracjami były pocztówki przysłane z Włoch od jego ojca. Duży wpływ jak sam mówi na jego twórczość miała jego żona.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Śmierć na żwirowni

Parking na... przejściu

"Skarb Templariuszy" – powstało słuchowisko

"PatRIOTki" w BWA  

Minka na sobotni wieczór

Zaczytaj się z Jelonką.com

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
554
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%