MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Otwarcie „Orlika” pod Szrenicą

Wiadomości: Szklarska Poręba
Środa, 2 czerwca 2010, 8:58
Aktualizacja: 9:03
Autor: Karolina
Fot. Referat promocji Miasta
– Zachęcam was do uprawiania sportu, rozwoju fizycznego oraz pożytecznego spędzania wolnego czasu – powiedział do młodzieży wicemarszałek Jerzy Łużniak, podczas uroczystego otwarcia pierwszego „Orlika” w Szklarskiej Porębie. Oficjalne oddanie do użytku kompleksu boisk sportowych odbyło się wczoraj, przy Szkole Podstawowej nr 1.

Uroczystego przecięcia wstęgi wspólnymi siłami dokonali, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Jerzy Łużniak, Burmistrz Szklarskiej Poręby Arkadiusz Wichniak oraz Wiceprzewodniczący Związku Gmin Karkonoskich Mirosław Kupis. Otwarcie boiska nie mogło się obyć bez pierwszego symbolicznego zagrania, do którego zaangażowano reprezentanta Urzędu Marszałkowskiego. – Mam nadzieję, że tutejsza młodzież wykorzysta to miejsce do rozwoju swoich sportowych talentów, aby w przyszłości móc zdobywać czołowe lokaty w zwodach krajowych i międzynarodowych – skierował swoje słowa do młodych sportowców, Jerzy Łużniak.

Boisko, powstałe w ramach rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012” sprzyja takiemu właśnie rozwojowi. Kompleks składa się z boiska do piłki nożnej, boiska wielofunkcyjnego do siatkówki i koszykówki oraz budynku z szatniami i zapleczem sanitarnym. Wicemarszałek cieszył się, że samorząd Szklarskiej Poręby inwestuje w sport, a przy tym w przyszłość tutejszej młodzieży, której proponuje się aktywność fizyczną jako sposób na spędzanie wolnego czasu. Przybyli na wczorajsze otwarcie goście przekazali gospodarzom „Orlika” prezenty. Były to zestawy piłek do gier zespołowych. Na zakończenie uroczystości rozegrano mecze w piłce nożnej, w których uczestniczyli 6-klasiści ze SP nr 1 i reszta świata.

Oddany do użytku kompleks w mieście pod Szrenicą powstał w ramach programu, zakładającego budowę ogólnodostępnych boisk w każdej gminie na terenie całej Polski. W ubiegłym roku włodarze Szklarskiej Poręby złożyli do Urzędu Marszałkowskiego wniosek o przyznanie pieniędzy na „Orlika”. Budowa obiektu kosztowała 1.320.000 zł. Zgodnie z założeniami rządowego programu gmina pozyskała po 333 tys. złotych ze środków budżetu państwa i Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Pozostała kwota, czyli ponad 650 tys. zł to środki własne miasta. Otwarty wczoraj obiekt w Szklarskiej Porębie jest 106 „Orlikiem” powstałym na terenie naszego województwa. Władze gminy starają się o dofinansowanie budowy kolejnego boiska, tym razem na Białej Dolinie.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Stalowe rumaki w Karpaczu

Czytelniczka: drogo i brudno

Więcej bobrów na jeleniogórskim Zabobrzu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Śmierć na żwirowni

Trenowali na francuskiej ziemi

Grand Prix Polonia 2020 za nami

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
649
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%