MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Otwarcie nowego zakładu w SSEMP

Wiadomości: Dolny Śląsk
Wtorek, 23 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 10:49
Autor: Jarosław Buzarewicz „Mo-Ja” Multimedia
Fot. Jarosław Buzarewicz „Mo-Ja” Multimedia
Otwarto zakład "CM3" w podstrefie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Nowogrodźcu. 100 już osób otrzymało pracę. Włoska firma chce zatrudnić jeszcze 50 pracowników.

Zakład w Nowogrodźcu jest jedynym, jaki firma CM3 posiada w Polsce. Drugi znajduje się w miejscowości Trana (Włochy). Zatrudnia 40 osób. W polską fabrykę Włosi zainwestowali 11 mln zł. Obiekty stanęły na przeszło 3 ha działce.

Zarząd włoskiej firmy nie ukrywa, że wybrał Polskę, bo jest w środku Europy, zaś tereny Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej graniczą z: Niemcami i Czechami. Niemcy są największym kontrahentem. Prezes CM3 Pietro Laudani planuje ekspansję na wschód. Podkreśla, że z Polski jest bliżej.

W CM3 są produkowane specjalistyczne pojemniki metalowe, w których przewożone są części samochodowe, między innymi: blacharka, silniki, skrzynie biegów.
Jak informuje dyrektor zakładu Domenico Schiavone, w jeden można zapakować od 5 do 50 takich elementów. CM3 obsługuje 90 proc. rynku motoryzacyjnego, także takich potentatów, jak: Ferrari, Rover, General Motors.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przed nami finał WOŚP

Orszak Trzech Króli

Opłatek z biskupem

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Jarek 30-08-2005 12:12
Super sprawa, że zachodni inwestorzy budują u nas fabryki i zatrudniają ludzi. Byłoby jeszcze lepiej gdyby place zatrudnianych przez nich pracowników choć w połowie dorównywały płacom europejskim. W tej chwili odnoszę wrażenie, że jesteśmy zwykłymi wołami roboczymi na usługach zachodnich inwestorów

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezent od Szyszaka

Biegacze narciarscy apelują do pieszych

20 lat Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa

Montują taśmociąg pod wyciągiem na Kopę

Trwa zbiórka na karetkę dla zwierząt

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
203
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
6%