MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Oto nasze Firmy Roku 2014!

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 21 stycznia 2015, 7:38
Aktualizacja: 7:40
Autor: Angela
Fot. Angela
Tradycją stało się już coroczne wyróżnianie przez prezydenta Jeleniej Góry firm, które działając w stolicy Karkonoszy w wyjątkowy sposób służą mieszkańcom i przyczyniają się do rozwoju miasta. W tym roku symboliczną statuetkę i ważny tytuł „Firmy Roku” otrzymały: Wydawnictwo Ad Rem Reginy Chrześcijańskiej, Hotelsystems.pl, Jelenia Plast, a także Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Promed”. Czym się one zajmują? Jak działają i jakie mają sukcesy?

Wszystkie nagrody wręczono zasłużenie, ale kulturalnie najbardziej dla regionu, przysłużyło się Wydawnictwo Ad Rem Reginy Chrześcijańskiej. Mimo że nie wnosi ono wielkiego kapitału finansowego do miasta i nie jest ekonomiczną potęgą, jest cenną instytucją wykonującą mrówczą pracę. A wszystko zaczęło się od tego, że siedemnaście lat temu kilka młodych dziewczyn postanowiło pracować razem i założyły małą poligrafię, z której wyrosło regionalne wydawnictwo. Dzisiaj nadal pracują tu same kobiety, a wydawnictwo ma na swoim koncie wyjątkowe książki, przede wszystkim o tematyce lokalnej, ale też zupełnie „dziwaczne”, jak choćby serię dzieł w języku angielskim, z których każda dotyczy wyłącznie… szczątków wielorybów rozsianych po różnych krajach świata. Autor tej serii przypadkiem był w Polsce, przypadkiem wpadła mu do ręki książka wydana przez AD REM i – będąc pod wrażeniem staranności edytorskiej – postanowił tu, a nie w Chinach, lokować swoje kolejne zlecenia. Jeleniogórska firma będzie wydawała już trzecią część tej serii.

- Wydajemy ją w nakładzie 250 egzemplarzy, więc tę książkę przeczyta zaledwie kilkaset osób na całym świecie, ale to niezwykłe, że mogłyśmy pracować właśnie nad czymś takim – mówiła Regina Chrześcijańska, założycielka i właścicielka AD REM.

Takie zlecenia nie są jednak dla Ad Remu nowością. – Jest wiele książek , które wydajemy na zlecenie prywatne w kilku, a nawet... jednym egzemplarzu. Do tych należy tomik wierszy, które babcia napisała dla wnuczki. Chciała, by był to prezent jedyny na świecie. I jest. Są książki, które składane są całymi miesiącami i długo się je pamięta, ale są i takie, które – dobrze przygotowane – powstają w kilkanaście dni. – Ostatnio wydaliśmy właśnie chyba największy we współczesnej historii Jeleniej Góry album fotograficzny „Jelenia Góra w Karkonoszach”, prawie 200 stron, blisko 500 fotografii. W dwa tygodnie powstała książka z opisem w trzech językach i okazała się na tyle udana, że w kolejnych dwóch tygodniach sprzedała się w prawie pół tysiąca egzemplarzach, wyłącznie w samej Jeleniej Górze – dodaje pani Regina.

A warto pamiętać, że AD REM to nie tylko książki, ale też dziesiątki tysięcy folderów, ulotek, reklam, katalogi, pocztówki, gazety, plakaty, kalendarze, wizytówki…

W tym roku firmą roku został też Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Promed”. Spółka powstała w 2000r. i działa nieprzerwanie na jeleniogórskim osiedlu Zabobrze, przy ulicy Różyckiego 6. Obecna nazwa to Centrum Medyczne Promed, z którego usług skorzystało już kilkadziesiąt tysięcy pacjentów. Rocznie w przychodni udzielanych jest ponad 100 tysięcy porad lekarskich. W ciągu minionych 15 lat z małej, osiedlowej przychodni lekarskiej, udzielającej porad w zakresie podstawowym, przekształciła się w wieloprofilowe centrum diagnostyczno-lecznicze. Spółka ma m.in. nowoczesny sprzęt diagnostyczny, w tym trzy ultranowoczesne aparaty USG, najlepsze w regionie czy cyfrowy rentgen. Do tego może się pochwalić zespołem znakomitych specjalistów w większości dziedzin medycyny.

- Codziennie pracujemy na to, żebyśmy byli inni od tych placówek służby zdrowia, na które pacjenci codziennie narzekają i tego właśnie byśmy sobie życzyli – mówił Rafał Dżygóra, prezes zarządu spółki "PROMED".

Odkryciem roku 2014 w Jeleniej Górze jest firma działająca od 10 lat - Hotelsystems.pl, prowadzona przez właściciela Tomasza Długopolskiego. Czym się ona zajmuje na czym polega jej wyjątkowość? Firma świadczy usługi w zakresie sprzedaży i promocji usług hotelowych przez Internet. Jest także twórcą i właścicielem największego serwisu SPA & Wellness w Polsce: wySPAzdrowia.pl i kilku innych portali turystycznych. Jednym z jej nowo powstających projektów jest serwis online naszego regionu, łączący dwie pasje - piękno Karkonoszy i najnowsze mechanizmy sprzedaży internetowej. Obecnie z pracy tej firmy korzysta ponad 250 obiektów w Polsce i za granicą.

Wyróżniona została także firma Jelenia Plast, funkcjonująca od 1992 roku. Działalność rozpoczęto w wynajmowanej wówczas hali, a w firmie zatrudnionych było 15 osób. Przez kolejne lata spółka dynamicznie rozwijała się i doposażała wykorzystując najnowsze rozwiązania w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Co produkuje obecnie? Artykuły gospodarstwa domowego i wyposażenia ogrodów z tworzyw sztucznych. Są to w szerokiej gamie wzorów: donice, regały, pojemniki, skrzynki, wiaderka, miski, itp. Dzięki inwestycjom w zakresie unowocześniania sprzętu, wdrażaniu nowych technologii i doświadczonej załodze, firma zapewnia wysoką jakość wyrobów. To pozwoliło zdobyć renomę na rynku europejskim oraz w Australii i USA. Spółka wysyła swoje wyroby do 22 krajów! Obecnie Grupa Jelenia Plast zatrudnia ponad 950 osób i posiada cztery zakłady produkcyjne i cały czas inwestuje. W najbliższym czasie planuje zakończenie budowy piątej hali produkcyjnej przy ulicy Spółdzielczej do produkcji wyrobów wielkogabarytowych.

Przypominamy, że przedstawiciele tych firm odebrali statuetki podczas spotkania noworocznego, które odbyło się w poniedziałek (19.01) w Teatrze im. C. K. Norwida.

Ogłoszenia

Czytaj również

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

70 drzewek na jubileusz

Debata o odpadach

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Gość 21-01-2015 9:28
No jelenia plast zeczywiscie sukcesow ma bez liku ludzi zatrudnia na umowy smieciowe przez firme Wojkat sukces na miare jelenia gora zenada
~ 21-01-2015 10:50
Regina Chrześcijańska i jej Ad-rem to też naciągane na maksa... Ulubienica obecnej władzy....
~bedziu 21-01-2015 11:16
Promed to dobra przychodnia. Niech przychodnia kolo garbtego mostku uczy sie jak byc dobra przychodnia
~... 21-01-2015 11:48
Każdy może założyć własną firmę i płacić pracownikom wedle średniej.... tu wpiszcie, po zarejestrowaniu firmy. państwo jakie chcecie, jakie wam propagandowo pasuje.
~jelonek24 21-01-2015 13:42
pracownik źle opłacany nie przykłada się do swojej pracy przez co zakład traci na efektywności i jakości, pracując za minimum pracownikowi nie zależy bo jak go zwolnią to znajdzie sobie prace gdzieś indziej za taką samą stawkę, pracodawcy myślą że robotnicy są od nich uzależnieni, robią im wielką łaskę że w ogóle ich zatrudniają, 1350 zł dają z wielką niechęcią, ludzie czy da się przeżyć a taką kwotę ??? dlaczego w niemczech u tych samych pracodawców zarabia się dużo więcej niż w Polsce, dlaczego tam można a u nas się nie da ???
~tuskobus 21-01-2015 13:47
Pracownik nie jest winien swemu pracodawcy służalczości i posłuszeństwa. Jest mu jedynie winien usługę, za którą otrzymuje zapłatę, będącą nie łaską, lecz zasłużonym wynagrodzeniem.
~mmaniek 21-01-2015 14:32
Mam zaszczyt znać Reginę Chrześcijańska od wielu lat - zawsze niezwykle otwarta, ciepła, pracowita, bezpretensjonalna i nieprzeciętnie inteligentna. Pozdrawiam i kłaniam się nisko.
~fan krychy 21-01-2015 22:13
najlepiej się pracuje u byznesmenów z JG np. taki wojtex jest rozrzutny 3,70 to u niego mały pikuś
~ 21-01-2015 23:16
Ludzie, nie czepiajcie się. Załużcie swoje firmy, działajcie intensywnie i też będziecie wynagrodzeni.
~Ajlowiusz 21-01-2015 23:52
Ciekawe, że Teatr Norwida w tym roku nie dostał żadnej nagrody. Za poprzedniego dyrektora różne wyróżnienia nasz teatr zdobywał co roku. Nie tylko nasze lokalne, ale także na arenie krajowej. Jest to niestety kolejny dowód, że nasz teatr stacza się po równi pochyłej pod rządami obecnego dyrektora.
~mieszk 22-01-2015 0:59
Najlepsza firma to PMPoland placi na czas i jest ok.
~Do Gość z 9.28 22-01-2015 4:49
Nikt nikogo nie zmusza do pracy na umowę śmieciową. Nie chcesz- nie pracuj. Poza tym, z tego co mi wiadomo, w ostatnim czasie zostało zatrudnionych sporo osób przez firmę JP. I pamiętajmy, że to nie do końca pensja zależy od pracodawcy- dużo z naszych zarobków zabiera państwo i wchodzą do tego inne potrącenia, które pracodawca musi zapłacić. Zawsze można być bezrobotnym lub wyjechać za granicę.
~Stanleyowsky 22-01-2015 22:51
Obiło mi się o uszy, że Ad-Rem potrafi coś zrobić Pro Publico Bono. Jelenia Plast na pewno potrafi! Sam odbierałem i przewoziłem ich produkty - jako darowane na różne dobroczynne akcje - głównie prowadzone w szkołach. O działaniach Hotelsystems - pojęcia nie mam (i to mnie dziwi, bo interesuję się tym co dzieje się w regionie). Promed - kojarzę tylko, że kiedyś świadczyli usługi "pomocy niedzielnej i świątecznej". Ale jak którejś soboty zaszedłem do placówki, bo mi się leki na nadciśnienie kończyły i zobaczyłem gęsty tłum w poczekalni, w której nikt nie wiedział, kto jest za kim - to mi się trochę niechętnie zrobiło.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finisz remontu szpitala

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Ćwierć wieku Teatru Maska

Podpisali umowę na nowe pociągi

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
350
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%