Zalogowanych: 27

Zdzieszowice: „Otarli” się o podium

Poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 0:13
Aktualizacja: 0:15
Zawodnicy MKS 11 Formicki Bike Jelenia Góra tuż poza podium podczas drugiej edycji Bike Maratonu w Zdzieszowicach

W sobotę 28 kwietnia odbyła się druga edycja Bike Maratonu. Tym razem nasi kolarze w składzie Grzegorz Walczak i Piotr Karmelita wystartowali w malowniczej miejscowości Zdzieszowice. Zapowiadana wcześniej słoneczna pogoda sprawdziła się, było bardzo słonecznie, wiał lekki wiatr, a w oczekiwaniu na start można było „złapać” pierwszą w tym roku opaleniznę. Warunki dla zawodników były idealne. Do wyboru były trzy dystanse, a trasa maratonu przebiegała po zróżnicowanym terenie. Główną atrakcją był wjazd na Górę Świętej Anny, który okazał się nie lada wyzwaniem dla każdego startującego. Nasi zawodnicy pomimo bardzo dobrej jazdy na całym dystansie uplasowali się tuż poza podium. Tym razem kolejność na mecie była odwrotna niż we Wrocławiu, bo to Grzegorz Walczak wywalczył 4 miejsce, niespełna 30 sekund za nim, na 5 pozycji do mety dojechał Piotr Karmelita.

Mamy nadzieję, że za tydzień w Złotym Stoku wywalczymy, chociaż jedno miejsce na podium – mówi Bartosz Moskwa, kierownik sekcji MTB w Jeleniej Górze. Naszym kolarzom, życzymy szybkiego wypoczynku przed następnym startem. Do zobaczenia na trasie!