MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Oszustki okradają starsze osoby

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 11 stycznia 2013, 11:57
Aktualizacja: 11:59
Autor: 112
Wczoraj (10 stycznia br. ) policjanci Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zostali powiadomieni przez 85–letnią kobietę o kradzieży z jej mieszkania kilkuset złotych. Do przestępstwa doszło tego dnia około godziny 11.30 w Jeleniej Górze, w osiedlu Zabobrze. Do mieszkania zapukała młoda kobieta, która przedstawiła się jako pracownica Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i pod pretekstem wypłaty pieniędzy wykorzystała nieuwagę starszej pani, i ją okradła.

- Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu młodej kobiety w wieku około 30-35 lat, średniej budowy ciała, około 165 cm wzrostu, o śniadej cerze, o kontakt bezpośrednio z dyżurnym Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze pod numer 75 75-20 -150 bądź na numer alarmowy policji w całym kraju 997 - apeluje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Policja jeleniogórska prosi o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza osoby starsze, samotnie mieszkające. - Apelujemy o to, aby nie ufać obcym i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji prosimy o sprawdzenie przyczyny ich wizyty w firmie, w której te osoby deklarują, że pracują, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o bezwzględny kontakt z policją - dodaje Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Promesy dla strażaków z powiatu  

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Przeszkadzali gapie

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~EM 11-01-2013 12:53
Jak takie osoby zostały wpuszczone do mieszkania, to ciekawe jak przy nich sprawdzić, że są pracownikami danej instytucji za które się podają? Po prostu nie wpuszczać do mieszkań nieznajomych i już, po to są w drzwiach wizjery lub domofony. Moja mama również miała taką sytuację, kobieta przedstawiła się, że jest z Ośrodka Zdrowia celem uzupełnienia danych do świadczeń zdrowotnych, próbując wejść do mieszkania zapytała czy są jeszcze inni domownicy, jak się upewniła, że mama jest sama próbowała siłą wejść zastawiając nogę pomiędzy próg, niestety mama wyprosiła i natychmiast zadzwoniła do Ośrodka Zdrowia i do mnie, a ja zawiadomiłam Policję. Okazało się, że ta kobieta grasowała po okolicach Cieplic i gminy Podgórzyn.
~ 11-01-2013 13:04
nie wiem jak traktowac ten news czyzby to byl przedruk
~pomocy 11-01-2013 13:09
To sa starsze osoby,oszustki wiedza ze na wiadomosc otrzymania pieniedzy takie osoby traca glowe,niestety bieda,bieda i chec otrzymania dodatkowej gotowki gubi nas
~ 11-01-2013 17:04
my mamy to szczęście że nasza mama nie wpuści nikogo a jak raz jakiś typ chciał prawie się wejść " sprawdzić przewody wentylacyjne ,to narobiła na klatce schodowej takiego rabanu że mało nóg nie połamał ja uciekał, tak starsi ludzie powinni reagować , krzyczeć na cały głos i wzywać pomocy
~ 11-01-2013 17:06
poprawka , chciał wejść na siłę
~ 11-01-2013 19:02
Do artykolu pasuje haslo Stara a glupia.
~ 11-01-2013 21:42
jakies wiesci o zlikiwidowanej plancie w siedlecinie,ponoc benka postrzelili
~toromy 12-01-2013 23:50
Wielka Orkiestra istnieje tylko i wyłącznie z jednego powodu - a mianowicie z takiego, że Państwo Polskie i jego organy władzy od 20 lat zawodzą na całej lini. W pewnym sensie - Orkiestra wyręcza polityków w ich pracy. Bo to politycy powinni dbać o to aby dzieci nie umierały z tak prozaicznych powodów jak np brak inkubatora. Pan Prezydent ma władzę, ma pozycję aby coś z tym zrobić. A co robi? Wspiera akcję oferując weekend w rządowym ośrodku - czyli wystawia na licytację coś, co zostało opłacone z pieniędzy podatników. Politycy powinni się od Orkiestry trzymać z daleka! Nie powinni zbijać kapitału politycznego na tym, że w polskiej służbie zdrowia bieda aż kwiczy. To ich wina, że tak jest. Wstydu nie mają - ot co.
~trol 13-01-2013 22:49
takie czasy rząd nas też oszukuje

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybory: Zwycięstwo PiS

Promesy dla OSP

Znów odmierza czas

Zadymienie przy ul. Gielniaka

Ostatnia prosta kandydatów

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
582
Tak
13%
Nie
65%
Nie wiem
21%