MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Oszust "aptekarz"

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 12 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:21
Autor: TEJO
Trzydzieści tysięcy tabletek i zastrzyków znaleźli policjanci w opuszczonym mieszkaniu rodziny wrocławianina. 27-latek jest podejrzany o nielegalny handel lekami.

Mężczyznę namierzyli funkcjonariusze zajmujący się przestępczością komputerową. Znaleźli jego stronę internetową. Oferował na niej środki farmaceutyczne, które w aptekach można kupić tylko z przepisu lekarza.
Proponował także sprzedaż farmaceutyków, którymi obrót w Polsce jest zakazany.

Oprócz anonsów w Internecie, sprawca dawał także ogłoszenia do lokalnej prasy. Policja ustaliła, że nie narzekał na brak klientów. Przez rok ofertą zainteresowało się co najmniej kilkaset osób. Zamówienia były realizowane przesyłkami za zaliczeniem pocztowym. Zatrzymany mężczyzna otrzymywał pieniądze z konta podstawionej osoby.

Anaboliki znaleziono w ampułkach ukrytych w szafie. Za popełniony czyn mężczyzna może spędzić dwa lata w więzieniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Już 50 lat razem

Teraz lepiej widać

Spotkanie z historią

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Valis 12-01-2006 15:32
Czy zatrzymany jest rzeczywiście aptekarzem? Jesli nie (z jej treści wynika, że chyba nie) to tytuł tej wiadomości sugerujący jednoznacznie , że jakiś aptekarz jest oszustem jest dla tej grupy zawodowej obraźliwy i niesprawiedliwy. Nazywanie każdego handlarza farmaceutykami "aptekarzem" to gruba przesada. W tytule potrzebny jest co najmniej cudzysłów, inaczej ta wiadomość to przykład zwykłej nierzetelności.
~redkacja 12-01-2006 17:21
>Czy zatrzymany jest rzeczywiście aptekarzem? Jesli >nie (z jej treści wynika, że chyba nie) to tytuł >tej wiadomości sugerujący jednoznacznie , że jakiś >aptekarz jest oszustem jest dla tej grupy >zawodowej obraźliwy i niesprawiedliwy. Nazywanie >każdego handlarza farmaceutykami Masz rację, cudzysłów jest, pozdr >"aptekarzem" to gruba przesada. W tytule >potrzebny jest co najmniej cudzysłów, inaczej ta >wiadomość to przykład zwykłej nierzetelności.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożegnali Słońce

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Warsztaty modelarskie

Studium na początek

Wiadomo kto postawi szatnie – kontenery

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
116
Tak
64%
Nie
34%
Nie wiem
2%