MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Oszust "aptekarz"

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 12 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:21
Autor: TEJO
Trzydzieści tysięcy tabletek i zastrzyków znaleźli policjanci w opuszczonym mieszkaniu rodziny wrocławianina. 27-latek jest podejrzany o nielegalny handel lekami.

Mężczyznę namierzyli funkcjonariusze zajmujący się przestępczością komputerową. Znaleźli jego stronę internetową. Oferował na niej środki farmaceutyczne, które w aptekach można kupić tylko z przepisu lekarza.
Proponował także sprzedaż farmaceutyków, którymi obrót w Polsce jest zakazany.

Oprócz anonsów w Internecie, sprawca dawał także ogłoszenia do lokalnej prasy. Policja ustaliła, że nie narzekał na brak klientów. Przez rok ofertą zainteresowało się co najmniej kilkaset osób. Zamówienia były realizowane przesyłkami za zaliczeniem pocztowym. Zatrzymany mężczyzna otrzymywał pieniądze z konta podstawionej osoby.

Anaboliki znaleziono w ampułkach ukrytych w szafie. Za popełniony czyn mężczyzna może spędzić dwa lata w więzieniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Dachowanie w Radomierzu

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Valis 12-01-2006 15:32
Czy zatrzymany jest rzeczywiście aptekarzem? Jesli nie (z jej treści wynika, że chyba nie) to tytuł tej wiadomości sugerujący jednoznacznie , że jakiś aptekarz jest oszustem jest dla tej grupy zawodowej obraźliwy i niesprawiedliwy. Nazywanie każdego handlarza farmaceutykami "aptekarzem" to gruba przesada. W tytule potrzebny jest co najmniej cudzysłów, inaczej ta wiadomość to przykład zwykłej nierzetelności.
~redkacja 12-01-2006 17:21
>Czy zatrzymany jest rzeczywiście aptekarzem? Jesli >nie (z jej treści wynika, że chyba nie) to tytuł >tej wiadomości sugerujący jednoznacznie , że jakiś >aptekarz jest oszustem jest dla tej grupy >zawodowej obraźliwy i niesprawiedliwy. Nazywanie >każdego handlarza farmaceutykami Masz rację, cudzysłów jest, pozdr >"aptekarzem" to gruba przesada. W tytule >potrzebny jest co najmniej cudzysłów, inaczej ta >wiadomość to przykład zwykłej nierzetelności.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Inwestycje wodno–kanalizacyjne we Wleniu

Pożegnania w starostwie

Ostrzeżenie przed burzami i deszczem

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%