MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Oszuści w potrzasku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 7 października 2009, 9:40
Aktualizacja: 9:41
Autor: TEJO
Cztery tysiące sto złotych chciał wyłudzić mieszkaniec Legnicy w jednym z banków w Jeleniej Górze. Wykorzystał w tym celu dokumenty sfałszowane przez pewną jeleniogórzankę. Na gorącym uczynku zatrzymała go policja.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek 57-letni legniczanin został zatrzymany w jednym z jeleniogórskich banków, gdzie ubiegał się o 4100 zł kredytu.

– Policjanci ustalili, że w celu jego uzyskania oszust posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach z firmy, która aktualnie nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej. Ponadto zatrzymany ma na swoim „koncie” jeszcze jedno wyłudzenie w jednym z jeleniogórskich marketów. 57-latek wyłudził kredyt na zakup materiałów budowlanych w systemie sprzedaży ratalnej – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik jeleniogórskiej policji.

W nieprawdziwe zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach wyposażyła mężczyznę 60-letnia jeleniogórzanka. Kobieta przyznała się do przestępstwa, a za wystawienie fałszywych zaświadczeń grozi jej do 5 lat więzienia. Trzy lata więcej – to najwyższy wymiar kary za przestępstwo popełnione przez legniczanina.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dachowanie po alkoholu

Porównaj ceny z Jelonką.com

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 7-10-2009 10:06
i przez takich gnoi normalni ludzie nie moga dostac kredytu
~T 7-10-2009 14:16
Albo dostają, ale na 36 procent, bo muszą zapłacić za ubezpieczenie, które ma pokryć działalność właśnie takich krótkich cwaniaczków. Jakoś tak się dziwnie z reguły składa, że człowiek zarabiający 3000 netto miesięcznie nie może wziąć kredytu na 10 tys. bo nie ma zdolności kredytowej, ale jak dochodzi do sprawy w sądzie to okazuje się że kredytobiorca złodziejaszek przedkładający zaświadczenie o zarobkach brutto 1900 zł, ma zdolność kredytową do kredytu na 15 tys. zł. Dopóki prawo nie będzie ścigać współsprawców przestępstwa - a tak należy traktować operatorów udzielających kredytów bez zachowania jakichkolwiek zasad sztuki bankowej, dopóty takie sytuacje będą miały miejsce. Czasem się uda, czasem nie, a powinno się nigdy nie udawać. Bo płaca za to uczciwi ludzie.
~Tomy M. 7-10-2009 14:51
W Bankach nie ma żadnych zasad ... poza jedną: kto smaruje ten jedzie. Ludzie skąd Wy się urwaliście? W Banku ZAWSZE trzeba komuś posmarować aby dostać kredyt. Jeżeli nie posmarujecie to będą ciągle Wam mówić: proszę przynieść jeszcze to ... jeszcze tamto, a tak naprawdę mówią Wam: DAJ CHŁOPIE W ŁAPĘ BO NIC NIE DOSTANIESZ. To Polska jest ... tutaj zawsze tak było.
piipi 7-10-2009 18:07
~Hi,hi .. i *FAJNIE ! ~Ludzie oszukuja banki,a banki ludzi !
~gosc niedzielny 8-10-2009 3:42
tak naprawdę to zaświadczenia o zarobkach są fikcją, w którą banki bardzo chętnie wierzą... takie zaświadczenie nie daje żadnej gwarancji dla banku, że kredytobiorca za miesiąc nie straci pracy. Co z tego że wcześniej dostał zaświadczenie, jeśli teraz może nie mieć pieniędzy na spłatę kredytu, bo stracił tą pracę. Ludzie szukają sposobu na ominięcie durnych wymogów kredytowych. Uważam, że wiarygodnym źródłem zdolności kredytowej klienta winny być informacje z innego banku w którym mamy już historię, lub z BIK (biura informacji kredytowej) jeśli tam jest "czysto", kredyt powinno się otrzymywać bez większych ceregieli. Moim zdaniem fałszowanie zaświadczeń i pociąganie fałszujących je do odpowiedzialności karnej to głupota. Co innego gdy ktoś posługuje się fałszywym dowodem osobistym czy paszportem to faktycznie można uznać za przestępstwo... a zaświadczenie ...to tylko zwykły nieurzędowy świstek papieru.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ktoś znów zastawił cały chodnik

Mąż zatrzymany za rękoczyny

Po akcji „Kaskadowy pomiar prędkości”

Jechała zbyt prędko

22–latek próbował uciec przed kontrolą drogową

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
652
Tak
19%
Nie
75%
Nie wiem
5%