MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Oszuści sprzedają fałszywe bilety wstępu do Parku

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 8 lipca 2014, 8:16
Aktualizacja: 8:17
Autor: KPN
Fot. KPN
Pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego ostrzegają, że w ostatnim czasie pojawiły się próby sprzedawania fałszywych (podrobionych) kart wstępu do Karkonoskiego Parku Narodowego. – Proceder prowadzony był przy enklawie KPN "Wodospad Szklarki", można się jednak spodziewać, że próby takie mogą być podejmowane na pozostałym obszarze Parku – informują pracownicy KPN.

Przypominamy, że karta wstępu do Karkonoskiego Parku Narodowego ważna jest jedynie z paragonem fiskalnym, potwierdzającym opłatę oraz zawierającym datę sprzedaży.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Parking na... przejściu

Śmierć na żwirowni

Komentarze (37) Dodaj komentarz

~ab+ 8-07-2014 8:46
Jak zwykle bełkot. 10 minut wystarczy na wylapanie "koników".Bilet ważny z paragonem ? A może jeszcze zaświadczenie o niekaralności? + dokumentacja fotograficzna z przed kasy?
~jakitaki 8-07-2014 9:22
Mieszkańcy gmin Karpacz, Kowary, Podgórzyn, Piechowice, Szklarska Poręba i Jelenia Góra ZWOLNIENI SĄ Z OPŁAT ZA WSTĘP na teren KPN !!!
~goral 8-07-2014 9:58
Bilet wstępu ważny z paragonem? większej bzdury nie słyszałem. To po co ten bilet nie wystarczy sam paragon? Wydrukujcie bilety, których nie opłaca się podrabiać, albo jeszcze prosciej - drukuje się kilkanacie wzorów kolorystycznych i nawet codziennie używa innych, oszusci jeżeli nawet podrobią kilka, nigdy nie będą wiedzieć jaki będzie dzisiaj. Brak jest widocznej informacji gdzie się kupuje bilety, i że tylko tam. Zatrudnijcie swieże umysły bo nie potraficie już rozwiązywać wręcz ba...lnych problemów
~kibic 8-07-2014 10:10
Po co pisać bzdury o fałszywych biletach ? Bilety sa 100% prawdziwe a ci co nimi handlują to tzw.:koniki".Najpierw zbieraja bilety od ludzi co wychodza z Parku ,albo odkupują za 1zł,a potem sprzedają za np.3 zl, Turysta tylko na tym zyskuje !!!!
~jakitaki 8-07-2014 10:54
w regulaminie KPN nie ma mowy o żadnych biletach... są natomiast jakieś "karty wstępu" i te są ważne z paragonem albo fakturą :P ... @Kibic - jeśli jest tak jak napisałeś... to szybko chłopaki się zreflektują by zbierać również paragony od wychodzących z parku...
~oko 8-07-2014 11:36
super ... a po .... te bilety , nastepne etaty biurokracji ............................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KORYTO ZA MALE , ale ...ale ... sa koszty hi hi ha ha
~ 8-07-2014 12:10
planują wprowadzić opłaty za wyjście z domu
~Mieszkaniec 8-07-2014 12:11
W ogóle za to nie powinno być opłaty, to nie jest niczyje, nikt sobie nie ma prawa niczego przywłas...ć, człowiek ma prawo chodzić gdzie zachce, s...ć gdzie zechce, robić co zechce. Oczywiście nie mówię tu o działkach budowlanych za które się płaci z własnej kieszeni. Oczywiście również mandaty za śmiecenie, zrywanie roślin itd. swoją drogą i powinny być surowe, ale że nie mogę zejść ze szlaku? Że muszę płacić? Że nie mogę sobie namiotu rozbić? Takie rzeczy tylko w Polsce. A leśnicy powinni dostawać kasę z dobrowolnych dotacji i tyle (i tak odwalają szopkę i lasy rozprzedają buraki).
~NWC 8-07-2014 13:10
No nie, teraz się wkur...wkurzyłem. Jestem mieszkańcem JG, rok temu postanowiłem wybrać się na wodospad w szklarskiej i pani kazała mi zapłacić za bilet! Nic nie wspomniała, że nie muszę płacić jeśli jestem mieszkańcem... W dodatku raz tam siedzą raz nie w tym punkciku opłat...
~mieszkanka 8-07-2014 15:16
Punkty opłat są czynne w określonych godzinach. W Szklarskiej są dwa wodospady. Na wodospad Szklarki mieszkancy gmin przygranicznych do Parku są zwolnieni z opłat natomiast aby obejrzec wodospad Kamienczyka trzeba wejść do Wąwozu i każdy (mieszkańcy również) muszą uiścić opłatę za udostępnienie Wąwozu oraz wypozyczyc na ten czas kask ochronny. Przy każdym punkcie poboru opłat są informację kto jest zwolniony z opłat a komu przyzługują opłaty ulgowe. Sądzę, że ludzie, którzy wybierają sie poraz pierwszy w jakieś miejsce powinni zapoznać sie z podstawowymi informacjami.
~miłośnik gór 8-07-2014 17:47
oszuści to są ci, którzy w zalegalizowany sposób okradają mieszkańców i przyjezdnych. na przykład jeśli ktoś chce wjechać kolejką na szrenicę a potem schodząc do szklarskiej wejść jeszcze do wodospadu kamieńczyka, musi zapłacić TRZY RAZY (!!!) na rzecz KPN. Raz - kupując bilet wstepu do parku, dwa - opłata na rzecz parku zawarta w biletach na wyciągi (o czym mało kto wie), trzy - osobna opłata za wstęp do wodospadu. TO JEST ZŁODZIEJSTWO W BIAŁY DZIEŃ !! Tyle że w zalegalizowany sposób.
~miłośnik gór 8-07-2014 17:54
cd. widzę że teraz kpn się burzy, bo ktoś okazał się sprytniejszy od nich i odkupuje bilety od turystów i sprzedaje je nastepnym. i jeszcze nazywa ich "oszustami". TO NIE JEST ŻADNE OSZUSTWO, ktoś po prostu znalazł sobie sposób na zarobek. bilety wstepu są ważne przecież cały dzień, nigdzie nie jest napisane w przepisach, że nie można ich odstapić komuś innemu. bardzo dobrze że znalazł się ktoś kto ukróca posunietą do granic możliwości chciwość kpn-u. kpn tak samo każe już sobie płacić za zdjęcia robione przez turystów. dzięki tym ludziom wszyscy korzystają - i turyści, i te osoby odkupujące bilety. cierpi tylko kpn i jego nieposkromiona chciwość, tymczasem wstep powinien być i tak za darmo, tak jak jest np. w Czechach gdzie nikt nie wymaga żadnych biletów za wstep w karkonosze.
~Adrian 8-07-2014 18:20
A za robienie zdjęć w górach Karkonoski Park też każe sobie słono płacić. Może ci co robią i nie płacą to też są oszuści? A jak KPN sobie wymyśli, że za oddychanie karkonoskim powietrzem też trzeba płacić to też wszyscy chodzący w góry bez własnych butli gazowych będą oszustami? Porąbana instytucja, pazerna na każdy grosz. W Górach Stołowych za wejście do Parku Narodowego nie trzeba nic płacić. Tylko u nas zdzierają z każdego na wszelkie możliwe sposoby.
~Turysta 8-07-2014 18:47
Ja uwazam ze wszystkie Parki Narodowe powinny byc prywatne. Wtedy tacy placzki cwaniaczki ktorym ciezko kupic bilet za 5 zl. a nie widza ile robi sie aby turysta chodzil po tym parku bezpiecznie ze ma w razie potrzeby GOPR lub TOPR gdzie z kazdego biletu odprowadza sie szmal na te instytucje , tylko psioczyc i narzekac potrafi kazdy.Jesli bedzie w rekach prywatnych to czy komus sie to podoba czy nie zaplaci nie 5 zl. ale 50 zl. A wtedy miej pretensje wlasnie to takich glupich szalencow ktorzy uwazaja ze dalej powinna byc komuna i za kazdego placic.A jak ci ciezko to jedz sobie na Safarii tam wszystko jest za darmo. Tylko cie nie stac bo polakowi ciagle jest zle. A to ze sa cwaniaczki to jest nie cwaniactwo tylko przestepstwo.Tylko cwaniaczku chcialbym abys to ty mial to utrzymac i by cie r
~duch gór 8-07-2014 18:52
A tymczasem rozwiązanie jest bardzo proste. Art. 12, pkt 7 Ustawy o ochronie przyrody: "Opłat za wstęp do parku narodowego lub na niektóre jego obszary nie pobiera się od: 6) osób udających się do miejsc kultu religijnego." (http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20040920880&type=3). Czy w Karkonoskim Parku Narodowym mamy miejsca kultu religijnego? Oczywiście, z najbardziej znanym - Kaplicą Św. Wawrzyńca na Śnieżce. Nawet w Szklarskiej można powiedzieć, że idzie się pomodlić do Kaplicy Św. Wawrzyńca na Śnieżce i żaden kpn-iarz nie ma prawa wymagać od ciebie kupna biletu (gdyż w tym przypadku byłoby to niezgodne z przepisami nadrzędnymi wobec przepisów KPN-u, czyli Ustawą o ochronie przyrody). W razie problemów każdy sąd uzna rację "turysty-pielgrzyma", a nie KPN-u.
~ 8-07-2014 18:56
A KPN niech nie odstawia szopki. Opłata powinna być symboliczna albo i żadna, to nikomu nie opłacałoby się odsprzedawać biletów. Jak oni zdzierają z turystów na maxa, to wszystko jest OK, ale jak ktoś postanowił ograniczyć ich praktyki, to od razu podnoszą raban, że "oszuści" grasują. Postawa Kalego pełną gębą. Niech lepiej wezmą się za sprzątanie śmieci na szlakach. Albo ruszą tyłki ze swoich ciepłych stołków i sprawdzą podejrzane miejsca przy Wodospadzie Szklarski. To przecież nie jest duży teren. Tymczasem większość pracowników tej instytucji tylko zbija bąki. Jagodziarze też każdego roku grasują sobie w najlepsze po Karkonoszach i nikt im nie daje rady nic zrobić. Ale na różnych konferencjach, wystawach, imprezkach samorządowych to zawsze pełno pracowników KPN do popitki.
~wędrowiec 8-07-2014 20:16
I bardzo dobrze że sprzedają. A KPN niech lepiej zabierze się za konkretną pracę w górach, a nie tylko kombinują jak by najwięcej zedrzeć z turystów. A kasa i tak nie idzie na utrzymanie szlaków tylko bandy pociotków pozatrudnianych w tej instytucji.
~ona. 8-07-2014 20:16
Wy jesteście naprawdę idiotami. Macie takie pojęcie o Parkach Narodowych - wszystkich i tym u nas, że to przeraża. Mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic nie płacą, a jeżeli się o tym nie wie, to strasznie smutne. Parki Narodowe są w całej Polsce, dokładniej jest ich 23. W każdym są pobierane opłaty. Dlaczego?! Po to żeby opłacić pracowników, którzy sprzątają szlaki po "turystach", którzy nie umieją cholernego papierka schować do kieszeni. Pierwsza zasada turysty: MASZ SIŁĘ WNIEŚĆ BUTELKĘ, TO JAK JEST PUSTA TO JĄ ZNIEŚ DO NAJBLIŻSZEGO KOSZA! Jesteście śmieszni z tą waszą ignorancją i tym narzekaniem na wszystko. Pewnie, dla was to wszystko powinno byc za darmo. Szlaki zrobią się same, drogowskazy też, kosze drewniane też się same poskładają. Wszystko ma swoją cenę!!!
~ 8-07-2014 20:23
Chyba nigdy Adrian w górach stołowych nie byłeś. Opłata chociażby na błędne skały. U nas w Karkonoskim parku masz opłatę jednodniową na cały teren parku lub 3 dniową lub 7 dniową, dodatkową opłatą jest tylko Złotówka w Karpaczu i Wodospad Kamieńczyka w Szklarskiej Porębie. W górach stołowych płacisz za wszystko osobno. Poza tym, sorry, ale każdy Park Narodowy pobiera opłaty - to nie jest od wczoraj; Wiec przestancie byc ekspertami. Ciekawa jestem co zrobicie jak bedziecie miec wypadek w gorach. Pewnie bedziecie dzwonic po GOPR, który utrzymuje się w pieniędzy wstępu do KPN. Od kazdego biletu odprowadzane jest dla nich 30%, aby uratować życie turystą - tym mądrzejszym, a czasem tylko tym weekendowym, którzy chodzą po górach w klapkach albo jak to często widzę panie na koturnach :/
~ 8-07-2014 20:28
ZACZNIJCIE UŻYWAĆ MÓZGU! ZACZNIJCIE CZYTAĆ! Jak tak dalej będzie, ze tyle osób będzie się udzielało na temat rzeczy o których nie ma zielonego pojęcia to Jelenie umrze pochłonięta głupotą. Wy nawet nie wiecie na jakich terenach mieszkacie. Nie macie zielonego pojęcia o pięknie, które was otacza. Nie twierdze, że wszyscy, bo na szczęście jest dużo miłośników gór, którzy wiedzą, że są opłaty, że w innych miejscach jako mieszkańcy są z nich zwolnieni. Jak czytam większość tych "mądrych" komentarzy to zastanawiam się jak wygląda osoba, która to pisze. Coś mi się wydaje, że z twarzy od razu wygląda jakby nie miała mózgu. Żenada.
~ 8-07-2014 20:33
Do miłośnik gór: Jesteś bardzo źle poinformowany. Wyciąg na Szrenicę jest wyciągiem prywatnym należącym do austryjaka - firma nazywa się SUDETY LIFT. I nie ma w bilecie na wyciąg wliczonej opłaty do Parku, więc płaci się tylko raz, na stacji pośredniej w punkcie pobierania opłat. Do Kamieńczyka jest dodatkowa opłata, ze względu na fakt, że jest on udostępniany do oglądania, a opłaty w większości idą na konserwacje wykonywane dwa razy do roku, żeby jaki głaz albo lód nie rozbił Ci głowy jak jesteś w wąwozie oraz na kaski, które chociaż trochę ochraniają Twój zakuty głupotą łeb. Opłaty do Parku są jedynie wliczone w wyciąg na Kopę w Karpaczu, ze względu na to, że jest to wyciąg miejski, a nie prywatny. Jeżeli nie masz o tym pojęcia to lepiej się nie odzywaj, bo Twoja wiedza jest żenująca.
~do 20:33 8-07-2014 20:58
Sam masz zakuty głupotą łeb, a twoja wiedza jest żenująca. Czyli jednak opłaty dla parku są wliczone w cenę biletu na wyciąg. To czy na Kopę czy na Szrenicę to już jest podrzędna sprawa. Turysta wjeżdżając wyciągiem na kopę tak samo zapłaci kilka razy na rzecz parku jak na Szrenicę. Swoją drogą, w przypadku Szrenicy pewnie Karkonoski Park Narodowy i tak zdziera od właściciela wyciągu, co niestety musi się odbić na cenach biletów. Twoje ujadanie jest tutaj nie na miejscu. Pokazałeś tylko swoją żenującą wiedzę na temat, na który zabrałeś głos, a wyzwiskami dodatkowo swój żenujący poziom kultury. Gratuluję parkowi narodowemu takich "obrońców". Kiedyś ktoś pisał na forum, że pracownicy parku narodowego mają tragicznie niski poziom kultury - i niestety się to potwierdza.
~do 20:23 8-07-2014 21:04
O, widzę, że piesek z parku narodowego się odezwał i spamuje forum, obrażając czytelników. Znowu rzecznik parku dał głos? Co innego zapłacić do jednego czy dwóch miejsc w parku, tak jak to jest w Górach Stołowych, a co innego płacić bilet za sam wstęp do parku i to jeszcze po kilka razy. U nas jest to zwyczajne zdzierstwo. I nie każdy park narodowy pobiera opłaty. Jak nie wiesz to nie pisz. Nie masz pojęcia o zasadach finansowania GOPR-u, bo to co park narodowy mu daje, to jest kropla w morzu tego, co GOPR dostaje od państwa, innych instytucji i filantropów. Na dodatek z wielką łaską. I jeszcze robi problemy ratownikom podczas szkoleń w Karkonoszach. Wystarczy poczytać np. ten artykuł: http://www.prw.pl/articles/view/32846/Srogie-mandaty-dla-goprowcow
~ 8-07-2014 21:08
Karkonoski Park Narodowy to jest wrzód na d... naszego regionu. Zdziera kasę z każdego, jak tylko może, ochronę przyrody ma gdzieś, niszczą szlaki w górach zamiast naprawiać, karzą płacić za zdjęcia jakieś bajońskie kwoty i jeszcze żalą się, że ktoś sprzedaje taniej ich pożal się Boże bilety za wstęp, bo sami nie potrafią złapać kilku cwaniaczków. za wywóz śmieci ze schronisk też zdzierają jak tylko mogą. Zamiast ułatwiać wywóz smieci w gór, oni tylko utrudniają. Żeby jak najwięcej zarobić. Może warto zatrudniać według kompetencji, a nie zasady pokrewieństwa, to zniknie co najmniej połowa problemów parku.
~do 09:58 8-07-2014 21:13
Nie może być sam paragon, musi być do tego jeszcze kolorowy bilet, bo na prawie każdym z nich jest zdjęcie Andrzeja Raja albo jego żony Barbary Wieniawskiej-Raj. Tutaj można zobaczyć jak wyglądają bilety do KPN: http://www.kpnmab.pl/pl/oplaty-i-bilety,397. Czyli kolejny wałek, ciekawe ile rodzina dyrektora parku zgarnęła za udostępnienie swoich zdjęć na blankiety biletów. Czy tu również był jakiś przetarg w charakterystycznym dla KPN stylu, gdzie wykonawca znany jest już przed ogłoszeniem przetargu?
~turysta 8-07-2014 22:07
I tak właśnie KPN stał się ofiarą własnej pazerności. Gdyby bilety kosztowały symboliczną złotówkę to nikomu nie opłacałoby się stać i skupować biletów. Ale płacić 5 zł za pół godziny oglądania Wodospadu Szklarki? Zdecydowana przesada. A co KPN zrobił przy wodospadzie? Za całe otoczenie dba właściciel schroniska. Może ktoś powinien się zainteresować na co idą te pieniądze z biletów? A że jest to niemała kwota, wystarczy przemnożyć 5 zł lub 2,5 zł przez liczbę turystów odwiedzających corocznie KPN. Na pewno nie na remonty szlaków, bo na to KPN dostaje środki z Unii. Oficjalnie KPN nie ma pieniędzy na remonty szlaków, ale ciekawe że na publikacje pracowników parku na kredowym papierze (których nikt nie kupuje), czy na kolejne centra edukacji ekologicznej pieniądze zawsze się znajdują.
~turysta 8-07-2014 22:14
@ t-mobile.pl (178.183.*.*), bzdury piszesz. Przeszedłem całe Góry Stołowe nie płacąc ani grosza. Płaci się tylko ze wstęp do dwóch miejsc: na Błędne Skały i Szczeliniec, ale te można sobie darować. Turyści są różni, zawsze ktoś rzuci papierek czy butelkę. Od tego są pracownicy parku, żeby posprzątać te śmieci. Za to im m.in. płacimy kupując bilety. Tłumaczenie się pracowników parku, że jest śmietnik, bo turyści śmiecą, jest ŻE-NU-JĄ-CE! To za co płacimy tym ... z naszych podatków? Może w takim razie należałoby rozgonić ich na cztery wiatry, a na ich miejsce zatrudnić profesjonalną firmę sprzątającą. Z pewnością lepiej wywiąże się ze swoich obowiązków. Tak jak już napisano, na obu wyciągach są opłaty na rzecz KPN, tylko w innej postaci. To że o tym nie wiesz, jeszcze nie oznacza
~turysta 8-07-2014 22:19
Cd. To, że o tym nie wiesz, jeszcze nie oznacza, że jest inaczej. I na koniec: wyzywając czytelników od idiotów, zarzucając im brak mózgu, obrażając ich itd. dałeś również dowód swojej wyjątkowo niskiej kultury. To tobie właśnie brakuje mózgu, bo nie masz zupełnie wiedzy na dany temat, a także pokazałeś, że sam jesteś idiotą właśnie przez taką a nie inną kulturę dyskusji. Chamstwem nie zastąpisz braki w wiedzy i argumentacji. Nie wiem czy pracujesz w KPN czy nie, ale mimo to nie zazdroszczę KPN takich "obrońców", bo tylko źle świadczą oni o tej instytucji. Zamiast pieniaczyć i obrażać innych spróbuj napisać czasem coś normalnie, a przede wszystkim podkształć się trochę w temacie, zamiast wypisywać bzdury.
~turysta 8-07-2014 22:26
Aha, i jeszcze jedno: NIEPRAWDĄ JEST, ŻE MIESZKAŃCY OKOLIC JELENIEJ NIE PŁACĄ ZA WSTĘP. Bo np. mieszkańcy Jeżowa płacą, Janowic też płacą, Starej Kamienicy też płacą itd. Nie płacą tylko mieszańcy gmin przylegających do KPN. Więc po raz kolejny rozpowszechniasz zupełne bzdury. Które warto sprostować, bo niektórzy mogą się nabrać na ten stek bredni. A jak widać z wcześniejszych wpisów, także mieszkańcy Jeleniej czasem płacą, bo KPN nie informuje ich o tych przywilejach lub też wymaga dowód osobisty, który nie każdy ze sobą nosi na spacer do lasu. To nie sztuka dużo napisać, lepiej pisać mało i z sensem. Zacznij sam używać mózgu, zamiast tylko języka i klawiatury, to może uda ci się coś napisać z sensem.
~Ja 8-07-2014 23:07
Bzdurne sianie fermentu przez park narodowy i jeszcze głupsze tłumaczenia.Czyżby grunt zaczął im się palić pod nogami,bo łatwa kasa trafia do innej kieszeni? Bilet to bilet,wcale nie mam obowiązku trzymania ze sobą jeszcze dowodu zakupu tegoż biletu,tak jak nie muszę brać paragonu ze sklepu robiąc zakupy.To jest tylko i wyłącznie moja prywatna sprawa.Bardzo dobrze że ktoś w końcu wpadł na ten pomysł, żeby sprzedawać taniej odkupione bilety.Turyści tylko na tym zyskają.A KPN może sobie tylko poszczekać na portalach bo nikomu nie może nic zrobić za takie bilety.Niech się lepiej wezmą w parku za uczciwą robotę zamiast kombinować w jaki to sposób jeszcze bardziej wydoić turystów.
~Turysta !!! 9-07-2014 6:50
Tylko szalency bez mozgowcy i kompletne nieuki wypisuja tu swoje wypociny. Szkoda tylko ze nikt nie ma odwagi podpisac sie pod tymi bredniami co napisal.Wstyd ze mamy tak ograniczona wiedze na temat Parkow Narodowych i ich funkcjonowanie oraz sposoby ich utrzymywania.Durnie pojedzcie do Zakopanego to zobaczysz ile go...lom zaplacisz.Jesli ktos nie wie jakie zasady sa odnosnie oplat to niech prymitywnych i osmieszajacych dana osobe wpisow nie robi. Bo to wlasnie kalecy umyslowi maja najwiecej do powiedzenia i cj ktorzy nigdy nie byli w gorach.Jestescie zalosnymi turystami zeby nie powiedziec kalekami i ofiarami wlasnej glupoty.Tylko zaciekly prymitywny msciciel turystyki moze miec takie prymitywne rozumowanie o obowiazujacych zasadach pobierania oplat do Narodowych Parkow, w tym do KPN.
~do Turysta!! 9-07-2014 14:11
Taki z ciebie turysta jak z krowy baletnica. Nie dość żeś zwykły burak i prymityw, to jeszcze twoja wiedza jest tak maciupka jak łupinka od orzeszka. Niczego tu nie napisałeś merytorycznego, mylą ci się fakty (co mają górale w Zakopanem do opłat w parkach narodowych?), a dobry jesteś tylko w wyzywaniu. Chroń panie Boże przed takimi "turystami" na szlaku. Nikt normalny nie chciałby spotkać w górach takiego buraka. Nie sądzę zresztą żebyś naprawdę był turystą, turystyka jaką uprawiasz to zapewne łażenie po forach i wyzywanie czytelników twoim prymitywnym językiem. Wracaj gnój rozrzucać w polu, a nie wymądrzać się na forach.
~prawdziwy turysta 9-07-2014 14:36
Byłem w Pienińskim Parku Narodowym, Ojcowskim PN, Gorczańskim PN, Magurskim PN, Wielkopolskim PN, Roztoczańskim PN, Drawieńskim PN, PN Bory Tucholskie, PN Gór Stołowych, Kampinoskim PN, Poleskim PN, PN "Ujście Warty" i nigdzie tam za wstęp nie musiałem nic płacić. Więc nieprawdą jest to, co próbują tutaj wciskać niektórzy, że we wszystkich PN trzeba płacić za wstęp. To czy sie płaci czy nie, ZALEŻY TYLKO OD DYREKCJI PARKU. A już kilkukrotne ukrywanie rozmaitych opłat w wyciągach, innych atrakcjach itd. jest CHWYTEM PONIŻEJ PASA! Nie wiem komu tu zależy na wciskaniu ludziom kitów - na pewno nie są to prawdziwi turyści (zresztą turystyka uczy pokory a w ich wpisach jest głównie arogancja i chamstwo), możliwe że to pracownicy parku celowo trollują, bojąc się że stracą łatwą kasę.
~czytający 9-07-2014 15:27
Nie prościej jest uznać paragon jako bilet ? Nie dziękować za podpowiedź.
~Anka~ 10-07-2014 16:05
@ Turysta !!! - sam jesteś bezmózgowiec i kaleka umysłowy. Podobnie jak twój poprzednik piszący z IP t-mobile.pl (178.183.*.*). Wchodzicie tu tylko po to żeby obrażać innych a wasza wiedza jest żadna - to takiej postawy nauczyły was góry ???
~taka prawda 17-07-2014 17:44
Nie fałszywe, tylko wydrukowane przez KPN. Nie oszuści, tylko koniki. I niech ktoś znajdzie paragraf, zgodnie z którym nie można komuś odsprzedać biletu. KPN traci dostęp do koryta to wierzga nerwowo kopytami, rzucając na oślep tanimi demagogicznymi hasełkami.
~rumburak_007 20-08-2014 21:57
Ostatnio byłem w Karpaczu i chcieliśmy wejść na Śnieżkę od świątyni Wang. Wyskoczyła baba z budki i krzyczy, że bilety trzeba kupić. Cofnęliśmy się i weszliśmy kilkadziesiąt metrów dalej, już bez opłat. Gdyby opłata była symboliczna, powiedzmy 1-2zł, to bym zapłacił. Uważam, że 5zł, to zdzierstwo i wolę obejść punkt opłat, bo nie będę finansował kierownictwa i ich pociotków. Tak samo zrobiliśmy na wodospadzie Szklarki, po prostu przeszliśmy przez górkę. Gdyby opłata była symboliczna, to by zarobili kilka złotych, a tak, to nic nie mają z naszej wizyty.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stanowisko T4B Ekotechnologie ws. modernizacji oczyszczalni w Mysłakowicach (sprostowanie)

Kolejowe inwestycje w Kotlinie Kłodzkiej

Czytelniczka: drogo i brudno

Zamknięta droga Chomontowa

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
529
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%