MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Oszukują starszych „na wnuczka”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 8 listopada 2007, 15:07
Aktualizacja: 15:08
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Trzy tysiące złotych straciła przez naiwność 85–letnia pani z Cieplic. Nabrał ją przestępca, który podszył się pod jej wnuka i powiedział, że miał wypadek. Sumę bez wahania wręczoną przez kobietę odebrał podstawiony mężczyzna.

Policja apeluje do mieszkańców, aby ostrzegali starsze osoby przed oszustami, którzy znaną metodą „na wnuka” wyłudzają pieniądze.
Na własnej skórze doświadczyła tego starsza ciepliczanka. Odebrała telefon, a w słuchawce męski głos „przedstawił się” jako jej wnuk. Udał zrozpaczonego, bo właśnie miał wypadek. Powiedział, że pilnie potrzebuje czterech tysięcy złotych, a po pieniądze zgłosi się jego znajomy.

Chwilę później do mieszkania starszej pani zapukał nieznany mężczyzna. Ciepliczanka nazbierała wszystkie swoje oszczędności (trzy tysiące złotych) i bez wahania przekazała pieniądze wspólnikowi oszusta.
Zdziwiła się, kiedy jej prawdziwy wnuk dał o sobie znać i powiedział, że ma się świetnie, a żadnego wypadku nie miał.
Policja podała rysopis sprawcy, jaki udało się ustalić. To szczupły mężczyzna w wieku około 18 –22 lat, 160 –165 cm wzrostu.

– Apelujemy do mieszkańców Jeleniej Góry i całego powiatu jeleniogórskiego, aby pod żadnym pozorem nie wpuszczali obcych ludzi do domu. Jeżeli zauważycie Państwo osoby, które pod pretekstem sprzedaży czegokolwiek chcą wejść do mieszkania, podają się za urzędników różnych instytucji czy kręcą się po klatkach schodowych natychmiast poinformujcie o tym policję (alarmowy 997) – informuje nadkom. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

70–latek jeździ, mimo dożywotniego zakazu

Remont ulicy Drzymały – jaka decyzja?

W setne urodziny Tomaszewskiego

Komentarze (10) Dodaj komentarz

zloty666 8-11-2007 17:58
zapraszam do mojej babci - zawsze jakiś kuzynek przebywa u niej, a jest nas sporo - nich cwaniaczki wpadną po kasiorkę, to będą błagali Policję o jak najszybsze osadzenie ! ! !
henijo 8-11-2007 21:07
Jak zwykle,hieny atakują ludzi bezbronnych,często niedołężnych a przede wszystkim łatwowiernych! WSTYDżCIE SIĘ!
MALKONTENT 8-11-2007 21:47
współczuję !!!! ale mówi się o tym bez przerwy w mediach więc pewne światełko ostrzegawcze powinno się każdemu z nas zapalić!! nie będą się przykre wypadki wiecznie zdarzać innym w nas w końcu też ktoś trafi
~machiavavelli 8-11-2007 23:24
Jeśli babcia ma problemy ze zidentyfikowaniem wnuka przez telefon... To świadczy.... nieeee. sorry. Porażka - szkoda pisać.
PrYk 9-11-2007 6:52
do machiavavelli - zauwaz, ze to sa starsze osoby.. czesto nie slysza juz tak dobrze, maja inne problemy i bardzo chca pomoc za wszelka cene... Dobrze, ze wspomina sie o taklich sytuacjach bo naciaganie starszych osob jest karygodne.
rymcycymcy 9-11-2007 8:52
Ja tam swojego wnuka zawsze przez telefon rozpoznam, a i tak grosza nia dam !!!
~machiavelli 9-11-2007 22:22
Faktycznie PrYk masz rację, oceniłem sytuację subiektywnie - bo moja babiczka zawsze mnie rozpoznaje przez telefon. Ale żeby dawać trzy patole obcej osobie, to jest jednak totalna naiwność.
~do Pani Edytki z Policji 10-11-2007 2:32
proszę się zastanowić następnym razem przed osądzaniem każdego i pomyśleć, że nie wszyscy chodzący po domach to oszuści!!! Jestem ankieterem jednego z większych Instytutów Badawczych. Pracuję na terenie byłego województwa jeleniogórskiego. Przeprowadzając wywiady w domach uczciwie zarabiam!!!
~Ankieter 5-12-2007 8:02
takie skreślanie wszystkich osób pracujących w terenie jest NIE DOPUSZCZALNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pracuje legalnie,bo pracować trzeba. Nie ułatwiacie nam pracy.Pomyślcie o nas.
~xxx 5-01-2008 18:10
boże to jest staszne ale jak babcia mogła dać pieniądze obcej osobie którą widzi pierwszy raz na oczy też nie myśli stara a głupia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplice pod selfie

Wypadek przy baniakach  

Poważne poparzenie w Jeżowie Sudeckim

Mają w nosie pieszych

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
434
Tak
62%
Nie
35%
Nie wiem
3%