MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Oszukiwanie ma we krwi

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 18 maja 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Osiem lat w więzieniu może spędzić jeleniogórzanin, który po raz kolejny oszukał ludzi chętnych na ułatwienia przy zdobyciu prawa jazdy oraz na odroczenie służby wojskowej. W zeszłym roku został aresztowany tymczasowo za popełnione czyny. Wypuszczony z celi wrócił na drogę przestępstwa.

– Mężczyzna podejrzany jest o płatną protekcję. Wprowadzał ludzi w błąd, gdyż powoływał się na wpływy w Wojskowej Komendzie Uzupełnień i w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze, jednak faktycznie takich wpływów nie miał – poinformowała kom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Sprawca wykorzystywał naiwność i niedoświadczenie młodych mężczyzn w wieku 19, 20 lat. W zamian za pieniądze obiecywał załatwić odroczenie od odbywania zasadniczej służby wojskowej.
W praktyce nie udało mu się ich spełnić. Uzyskał on jedynie przesunięcie terminu poboru do wojska o dwa, trzy miesiące.

Wcześniej oszust na odwrocie wezwań do wojska przedstawiał się jako rodzic. Pisał, że „syn” przebywa za granicą. Ostatnio brał od poborowych książeczki wojskowe i obiecywał załatwić wpis o przeniesieniu kandydata do rezerwy.

Przestępca oszukał również kilka osób poprzez powoływanie się na koneksje w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze. Chętnym obiecał załatwienie prawa jazdy, nawet bez uczestniczenia w zajęciach. Od przyszłych kierowców żądał od 600 do 2300 zł.

Faktycznie mężczyzna w WORD nikogo nie znał. Niedoszli kierowcy nie tylko tracili pieniądze, nie zdawali egzaminu, a tym samym nie otrzymali uprawnień do kierowania.

Do tej pory jeleniogórzaninowi postawiono 14 zarzutów. Najprawdopodobniej wprowadzonych w błąd i oszukanych jest wiele osób z terenu Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego. Osoby, które tak bardzo liczyły na pomoc mężczyzny, nie tylko straciły pieniądze, ale również nie osiągnęły zamierzonego celu.

Za popełnione czyny mężczyźnie grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności. 38-latek w ubiegłym roku był aresztowany za popełnienie takich samych przestępstw. Dochodzenie prowadzą organy wymiaru sprawiedliwości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Była zabawa na lotnisku

Ławki do remontu

Jakie ma być nasze miasto za 20 lat...

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~bobi 19-05-2006 14:05
Znalazła sie pała na Generała!!!!
~Krzysiek 26-05-2006 12:43
I co się dziwić gościowi ? Stare przysłowie mówi ,że barany są po to by je strzyc ;) Jak się dało , to się krajało ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Stalowe rumaki w Karpaczu

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
774
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%