MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Oszczędzają na bezpieczeństwie?

Wiadomości: Karpacz
Wtorek, 24 kwietnia 2018, 11:19
Aktualizacja: Środa, 25 kwietnia 2018, 8:17
Autor: WAC
Fot. Użyczone
– Czy władze Karpacza oszczędzają na bezpieczeństwie mieszkańców wyłączając część latarni ulicznych w rejonie ulicy Skalnej? – pyta mieszkanka miasta pod Śnieżką, pani Anna.

- Od Świąt Wielkanocnych na wszystkich pobliskich ulicach nie działają latarnie uliczne, miejscami wszystkie bądź przynajmniej co trzecia – mówi nasza Czytelniczka. - Każda próba kontaktu z Urzędem Miasta w tej sprawie kończy się informacją, że to awaria i trwają próby jej usunięcia. Moim zdaniem wygląda to raczej na nowy program oszczędnościowy, który stwarza realne zagrożenie dla osób poruszających się pieszo wieczorami, zwłaszcza turystów, którzy nie znają drogi, jak również mieszkańców rano wychodzących do pracy – mówi Czytelniczka.
.
Burmistrz Karpacza Radosław Jęcek zaprzecza, aby w tym rejonie miasta były wprowadzane jakiekolwiek działania oszczędnościowe z zakresu funkcjonowania oświetlenia ulicznego. - W tej okolicy miały miejsce w ostatnim czasie dwie awarie, w tym jedna duża, która wymagała interwencji „Taurona” - mówi burmistrz Karpacza. - Wedle mojej wiedzy zostały one już usunięte - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek na "trójce" w Kaczorowie

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~kogo to 24-04-2018 11:42
może zróbcie jakąś rubrykę o wieściach z gmin powiatu,bo ludzi w Jeleniej naprawdę g.. obchodzi oświetnenie ulicy skalnej w kuropaczu,czy próba zabójstwa w Zawidowie
rymcycymcy 24-04-2018 14:25
do: ~kogo to (11:42)
A może zrobić rubrykę z Twojej klatki ...bramy i ławeczki przed sklepem ? :) Po co męczyć się wiadomościami z całego miasta ? ;)
Dorota Charzynska 24-04-2018 16:32
To samo w Jeleniej Górze
Agata Guzewicz 24-04-2018 16:58
I na Kiepury obok Ginkomedu
~- 25-04-2018 2:31
do: Agata Guzewicz (16:58)
Obok Ginekomedu? Mieszkam blisko i widzę z okna, że palą się latarnie.
~do ludzie 24-04-2018 21:49
Dzwonic i dręczyć Miejski Zarząd Dróg!Te nygusy nie przekazują uszkodzeń latarni w Jeleniej Gorze!Pierdza w stolki i czekają do 15-30!
~No, tak 25-04-2018 2:30
Na Osiedlu Skalnym, łącznie z Kowarami były i pewnie nadal są regularnie awarie prądu lub tzw. migawki, gdzie światło wyłączało się na kilka sekund, po czym znów się włączało. Zawsze, gdy Karpacz nie miał prądu, to Kowary również. Stare instalacje są tego przyczyną i nikt tego nie naprawia, a urządzenia wysiadają :(
~- 25-04-2018 11:25
Tutaj akurat mowa o Karpaczu, ale w Jeleniej Górze, zwłaszcza na Zabobrzu istnieje wiele latarni pamiętających głęboką komunę. Rtęciowe żarówki, które już dawno powinny zostać wymienione na oświetlenie LED, niepotrzebnie generują wysokie koszty. Do tego dochodzi fakt, że niektóre z tych latarni ( takie są m.in. na Paderewskiego odcinek tuż za Polo Marketem do salonu Renault) mają zabrudzone klosze, że ledwo świecą. Niektóre z nich są zardzewiałe i naprawdę szpecą okolicę. Warto pomyśleć nad ich sukcesywną wymianą na energooszczędne LEDy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Znowu auto na chodniku

Stalowe rumaki w Karpaczu

Węzeł przesiadkowy na Osiedlu Orlim gotowy

Dla młodych rolników

Wrzuć nakrętki – dla dzieci

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
740
Tak
20%
Nie
75%
Nie wiem
5%