MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

„Oswajamy starość” : cykl działań aktywizujących osoby 60+

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 14 lipca 2016, 8:20
Aktualizacja: 8:34
Autor: KSON
Fot. Ar4chiwum
Od sierpnia br. Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w partnerstwie z Klubem Seniora i Wolontariusza uruchomi program „Oswoić starość”. Zwiększająca się populacja seniorów, w tym coraz częściej samotnych, a także ponad 4–letnie doświadczenia Sejmiku w zakresie aktywizacji i integracji osób starszych zadecydowały o przyznaniu środków finansowych na realizację tego projektu z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Projekt zakłada zaktywizowanie grupy seniorów w blokach tematycznych:
• Warsztaty pn. „Sprawny senior – oswajamy umysł”, podczas których uczestnicy poznają teoretyczne modele pomyślnego starzenia się a także praktyczne wskazania określonych metod dbałości i pobudzania sprawności umysłowej.
• Warsztaty pn. „Oswajamy samotność” przeznaczone dla osób, które cierpią po utracie najbliższych.
• Warsztaty edukacyjne pn. „Oswajamy finanse” w celu doskonalenia świadomości seniorów w zakresie możliwości bezpiecznego posługiwania się kartami płatniczymi a także zadbania o własną wiarygodność finansową.
• Warsztaty edukacyjne pn. „Oswajamy budżet” czyli, jak wiązać koniec z końcem w wydatkach domowych.
• Szkolenie „Animator grup senioralnych”, którego celem jest przygotowanie seniorów chętnych i gotowych do prowadzenia i animowania spotkań hobbystycznych i integracyjnych w środowiskach senioralnych.
• Spotkania hobbystyczno-tematyczne moderowane przez profesjonalnych animatorów w czterech blokach tematycznych: hobby, turystyka i rekreacja, sport i zdrowie, kultura i edukacja.

Głównym miejscem prowadzonych działań i zajęć będzie utworzona w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w ramach niniejszego projektu Kawiarenka Aktywnego Seniora.

Istotą projektu jest utrwalanie potencjału aktywności społecznej seniorów i szerokiego otwierania się seniorów na środowisko w celu poprawy jakości własnego życia.

Zapraszamy do uczestnictwa w naszym projekcie zainteresowanych seniorów zamieszkałych w Jeleniej Górze i w okolicznych miejscowościach.

Zgłoszenia do uczestnictwa w projekcie przyjmowane będą od 1 sierpnia br. Rekrutacja odbędzie się na podstawie ankiet i indywidualnych konsultacji. Informacji - osobiście w siedzibie KSON Jelenia Góra, Osiedle Robotnicze 47 A od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00 oraz telefonicznie 75 752 42 54, 75 752 31 83, e-mail: biuro@kson.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Przestrzega przed glifosatem

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~ 14-07-2016 8:57
Kolejne wydatkowane pieniądze które nic nie zmienią. Po 60 -tce to ludzie zgodnie z ustawą emerytalną to teoretycznie ludzie pracujący. Obecna ustawa określa seniorów po 67 roku życia. Bloki tematyczne to pomieszanie z poplątaniem np. jak wiązać koniec z końcem. Ludzie po 60 to najlepiej wiedzą jak to robić. Żenada ktoś zmów wyciągnie kasę.
~do 8:57 14-07-2016 9:21
zgadzam się z poprzednikiem szczególnie istotne jest poznanie "teoretycznych modeli pomyślnego starzenia się ;(
~ 14-07-2016 13:35
I oto chodzi tzn. ze sa ludzie ktorzy za opracowanie tych ,, projektow,, dostaja kase. W urzedach czeka sie na takie ,,rodzynki,, i nie wazne ze jest to ,,sztuka dla sztuki,, wazne by fundusze ,, podoic,,
~glupstwo 14-07-2016 18:35
Kto może oswoic starość, samotność czy choroby? Co ma być, to będzie bez psychologicznego tłumaczenia. Starosc, to 67 lat i więcej. Czasu nikt nie zatrzyma. A po 70 latach, to już nie ma na nic ochoty, bo nawet lekarze mowia" no coz organizm się starzeje, pomoc może tylko Apap. Kto z seniorow po 67 latach pojdzie, jak już chodzic nie może, bo nogi bola?Po co ta cala komedia?
~zxc 14-07-2016 19:10
Czy gdzieś można znaleźć realne, podkreślam realne dane dotyczące ile osób wzięło udział w tych wszystkich aktywizacjach?? Zgadzam się z przedmówcami. Seniorzy i starzejące się społeczeństwo to w tej chwili najlepszy biznes... a kto na tym najwięcej zarabia (niech każdy się zastanowi)
~ 14-07-2016 19:36
A może by tak kurs językowy 2 razy w tygodniu po półtorej godziny przez cały rok dla seniorów, aby faktycznie coś zyskali, a nie posłuchali tego, co i tak już wiedzą o finansach? To byłaby jakaś korzyść dla emerytów, a nie słuchanie ble ble od kogoś, kto jeszcze do tego weźmie za to pewnie niemałe pieniądze, a emerytom będzie to zwisać, więc przyjdą może dwie osoby.
~ciekawska 14-07-2016 20:04
dobrze byłoby poznać nazwiska prowadzących te warsztaty
~gluś 14-07-2016 21:05
zainteresowanym polecam lekturę na stronie www.kson.pl w zakładce o nas są sprawozdania merytoryczne i finansowe tej organizacji np. za 2014r z ponad 1.300.000zł pozyskanych środków z publicznych pieniędzy ponad 830.000zł przeznaczono na płace w ramach ponad 190 umów cywilno-prawnych, z niecierpliwością czekam na sprawozdanie za 2015r kiedy się ukaże na stronie, bo pewnie też pewnie będzie interesująco w pozycjach pozyskane środki i wydatki na płace :(
~d.s 14-07-2016 22:31
„Oswajamy samotność” przeznaczone dla osób, które cierpią po utracie najbliższych. Jeśli ktoś, nie tylko senior, cierpi po stracie najbliższego, to polecam wizytę u psychologa, psychoterapeuty...
~kz 17-07-2016 21:26
... aż się zastanawiam kimże jest ten/ta "gluś" tak uparcie monitorujący wydatki Ksonu oraz - równie uparcie - negujący wszystkie Ksonu działania?
~gluś 18-07-2016 19:38
jak to na jednym z forów określił chyba zwolennik kson - antagonista kson :) nie neguję wszystkich działań kson, ale jak się przea...lizuje to faktyczne działanie tej organizacji to mam prawo się zastanawiać ile jest tak naprawdę wolontariatu w tym wolontariacie i dbałości o drugiego człowieka a ile dbałości o "siebie", brakuje pieniędzy na leczenie i godne życie niepełnosprawnych a tymczasem miliony są wydawane na w mojej ocenie nie budujące długofalowego systemu szkolenia i projekty, a to mi chyba jeszcze wolno w demokratycznym Kraju

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bolesławieckie Święto Ceramiki

Nadbrzeżna gotowa

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Finał na lawecie

Mobilizacja przed II turą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2200
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%